fbpx
Czytasz właśnie
Piekarnik parowy Electrolux CombiSteam 3 w 1 EEB8585POX – recenzja

Piekarnik parowy Electrolux CombiSteam 3 w 1 EEB8585POX – recenzja

Piekarnik Electrolux CombiSteam 3w1 EEB8585POX
5/5 (1)

Pieczenie mięs, pizzy czy ciast, a, coraz częściej, również przygotowywanie samodzielnie domowego pieczywa, są nieodłącznymi czynnościami wykonywanymi przez wszystkich miłośników domowego gotowania. Sprzęty takie jak okap kuchenny, lodówka, zmywarka, płyta lub kuchenka czy piekarnik do zabudowy towarzyszą nam codziennie w takich właśnie czynnościach, ułatwiając, dzięki swoim nowoczesnym funkcjom, codzienne przygotowywanie posiłków. Dziś na blogu recenzja: piekarnik parowy Electrolux CombiSteam.

Zobacz też: Przepis na bagietki upieczone w piekarniku Electrolux

Z własnego doświadczenia wiem, że trudno jest przewidzieć co będzie się robiło we własnej kuchni 5-10 lat po jej urządzeniu – wybierając wyposażenie do swojej nie spodziewałam się, że kilka lat później stanie się profesjonalnie wyposażonym studiem filmowym, a gotować będę w niej z częstotliwością o wiele większą niż ta wynikająca z przygotowywania porannych kanapek i wieczornych obiadokolacji po powrocie z pracy. Dlatego sprzętom większych gabarytów i o nieco wyższej niż kilkaset złotych cenie warto poświęcić przed zakupem więcej uwagi.

Wybierając wyposażenie do kuchni po raz pierwszy lub wymieniając stare sprzęty kuchenne na nowe, warto przyjrzeć się im bliżej, bo w końcu ich zakup jest najczęściej inwestycją przynajmniej na najbliższe 10 lat. To taki czas, w którym do naszego jednoosobowego mieszkania może wprowadzić się „druga połówka”, kiedy pracę na etacie możemy zamienić na własną działalność prowadzoną w domu lub gdy z pracujących i spędzających dużo czasu poza domem, młodych ludzi zmienimy się w odpowiedzialnych rodziców, przebywających w domu z dziećmi. Dlatego wszystkie takie sprzęty warto kupować właśnie z myślą o tym, do czego oferowane przez nie funkcje mogą nam być przydatne nie tylko teraz, ale również za kilka lat.

Piekarnik parowy Electrolux Combisteam – recenzja wideo

Obejrzyj bezpośrednio na moim kanale na YouTube

Zapraszam Was dziś do recenzji nowoczesnego piekarnika parowego Electrolux – takiego, który łączy działanie pary i gorącego powietrza, oferującego wiele wariantów i możliwości pieczenia czy gotowania, który przez ostatnie kilka tygodni miałam okazję testować w swojej kuchni.

Piekarnik parowy Electrolux CombiSteam EEB8585POX
Piekarnik parowy Electrolux CombiSteam EEB8585POX

Piekarnik Electrolux Combisteam Deluxe 3 w 1 – model EEB8585POX

Jest to nowy piekarnik z linii Electrolux Inspiration, powstałej we współpracy z profesjonalnymi kucharzami gotującymi w znanych, nagradzanych gwiazdkami Michelin restauracjach, korzystającymi na co dzień z możliwości pieczenia w niskich temperaturach oraz łączenia działania gorącego powietrza i pary wodnej w profesjonalnych piecach restauracyjnych. Ideą tej współpracy było przeniesienie takich właśnie możliwości do domowych kuchni.

Electrolux Combisteam Deluxe 3 w 1 to piekarnik trzyfunkcyjny, który umożliwia:

– połączenie działania pary i gorącego powietrza
– gotowanie w 100% na parze
– pieczenie tradycyjne, w tym również w niskich temperaturach

Dzięki pieczeniu na parze, przy udziale gorącego powietrza, potrawy zachowują soczystość w środku i złocistą, chrupiącą skórkę z zewnątrz.

W piekarniku parowym trzyfunkcyjnym można przygotować praktycznie dowolną potrawę: rybę, drób, duże porcje mięsa, zapiekanki, domowe pieczywo, ciasta i desery oraz gotowane na parze lub pieczone tradycyjnie warzywa.

Specyfikacja

Piekarniki parowe Electrolux Combisteam Deluxe - specyfikacja
Piekarniki parowe Electrolux Combisteam Deluxe – specyfikacja

 

Wyposażenie piekarnika Electrolux Combisteam Deluxe EEB8585POX
– 2 kratki (ruszty)
– 2 blachy do pieczenia
– 1 brytfanna
– 2 prowadnice teleskopowe
– elektroniczny czujnik pomiaru temperatury potraw
– gąbka do czyszczenia i usuwania resztek wody z generatora pary
– instrukcja obsługi
– książka „kucharska”

Działanie piekarnika Electrolux EEB8585POX

Piekarnik Electrolux CombiSteam Deluxe 3 w 1 to urządzenie do zabudowy, które, po wstawieniu do wnęki w meblach kuchennych i przykręceniu za pomocą dwóch śrubek, podłącza się do prądu za pomocą zwykłej, klasycznej wtyczki. Gdyby nie jego duża, standardowa w przypadku takich urządzeń waga (ponad 40 kg), mogłabym podłączyć go samodzielnie.

Po podłączeniu urządzenie pyta o język, w którym mają być wyświetlane informacje na panelu oraz prosi o podanie aktualnej godziny i można rozpocząć korzystanie z piekarnika, po raz pierwszy uruchamiając tryb pieczenia „na pusto”, w celu pozbycia się nieprzyjemnego, fabrycznego zapachu z wnętrza.

W piekarniku brak jakichkolwiek pokręteł – całość obsługi odbywa się intuicyjnie, za pomocą kilku przycisków, oznaczonych czytelnymi symbolami.

Panel dotykowy
Panel dotykowy

W ten sam sposób, czytelnymi symbolami, w piekarniku oznaczono poszczególne funkcje ustawień podstawowych (wybór czasu pieczenia i temperatury, startu i zatrzymania), funkcje pieczenia (np. gotowanie parowe z nawiewem, pieczenie parowe 50/50 lub 25/75, termoobieg, grill, grzałka dolna, pieczenie tradycyjne góra+dół) oraz funkcje specjalne (programy do wypieku chleba, zapiekanek, wyrastanie ciasta, podgrzewanie talerzy, pasteryzowanie, suszenie, podtrzymywanie temperatury, rozmrażanie).

Wyświetlacz
Wyświetlacz

Bardzo przydatnym zestawem funkcji, szczególnie dla początkujących, jest wybór gotowych programów gotowania i pieczenia szeregu popularnych potraw i deserów (gotowanie wspomagane, np. biszkopt cytrynowy, knedle ze śliwkami, sernik, ciasto owocowe i wiele innych, gotowych zestawów ustawień czasu, temperatury i trybu pieczenia).

Piekarnik, po wybraniu odpowiedniego zestawu ustawień, nagrzewa się do zaplanowanej temperatury i rozpoczyna proces pieczenia, a o zakończeniu informuje sygnałem dźwiękowym i wyświetloną na panelu informacją o dokładnej godzinie, o której automatycznie się wyłączył. Jest to bardzo wygodne, kiedy pieczemy np. sernik, który po zakończeniu pieczenia i tak powinien zostać w zamkniętym piekarniku – można wtedy wstawić ciasto do pieczenia i wyjść z domu, a po powrocie wyjąć ze schłodzonego już piekarnika i wstawić do lodówki. Możemy też zaplanować czas włączenia i wyłączenia piekarnika, dzięki czemu np. wstawiony z pizzą talerz podgrzeje się tuż przed naszym przyjściem z pracy do domu.

Sam proces rozgrzewania trwa dość długo, ale dostępna jest funkcja szybkiego nagrzewania, która, po przyciśnięciu odpowiedniego przycisku, przy większym poborze mocy, nagrzewa piekarnik w kilka minut.

Zobacz też
Carpaccio z buraków

Na uwagę, poza całym szerokim spektrum możliwości pieczenia w różnych trybach, gotowania i innych funkcji, na pewno zasługuje możliwość pieczenia łączonego kilku potraw, ustawionych na różnych półkach piekarnika. Obieg powietrza i pary w piekarniku uniemożliwia przenikanie się smaków i zapachów, dzięki czemu, na jednym i tym samym trybie pieczenia, w tym samym urądzeniu, w tym samym czasie, można upiec np. rybną przystawkę, mięsne danie główne, ugotować ryż lub ziemniaki i upiec deser lub ciasto. Przetestowałam tę funkcję, piekąc na dolnej półce pstrąga, układając obok ziemniaki, a u góry wstawiając foremki z creme brulee. Deser naprawdę, ani trochę nie smakował rybą – rewelacja :). Zapachy w piekarniku Electrolux EEB8585POX nie mieszają się przy wszystkich trybach pracy z parą wodną.

Ryba, ziemniaki i creme brulee pieczone jednocześnie
Ryba, ziemniaki i creme brulee pieczone jednocześnie

Piekarnik podpowiada też, co należy zrobić w trakcie kiedy potrawa jest już pieczona, np. informuje o konieczności dolania dodatkowej wody lub, przy niektórych programach, np. pieczeni wieprzowej, o konieczności obrócenia mięsa. Niezwykle przydatne funkcje, zwłaszcza że nie czuwamy przy piekarniku przez cały czas, tylko z reguły oglądamy w tym czasie telewizję, siedzimy przy komputerze itp.

Piekarnik wydaje polecenia :)
Piekarnik wydaje polecenia 🙂

Podsumowanie

Piekarnik, który, poza czyszczeniem pyrolitycznym, ma wszystkie podstawowe i dodatkowe funkcje, jakich można potrzebować aktualnie lub w przyszłości. Doskonały wybór przede wszystkim dla tych, którzy dużo gotują w domu, zwłaszcza, dzięki funkcji pieczenia z parą, dla miłośników wypieku domowego pieczywa, ale również dla osób, które korzystają z produktów mrożonych czy gotowych i nie chcą przygotowywać ich w kuchence mikrofalowej ze względu na gorszy smak i niższą jakość obróbki cieplnej. Bardzo dobre rozwiązanie dla kuchni, w których przygotowuje się sporo przetworów z warzyw i owoców: można sterylizować w nim szkło i pasteryzować słoiki, a dzięki szczelności drzwiczek nawet w ciepłe dni praca piekarnika nie wpłynie na wzrost temperatury w pomieszczeniu.

Cena i dostępność

– Cena: ok. 3500 zł

– Więcej informacji: Electrolux.pl

Gdzie kupić

 

Ciekawa jestem czy ktoś z Was korzystał już może w swojej kuchni z podobnych rozwiązań – dajcie znać jak się sprawują. Co dla Was było (lub dopiero będzie) najważniejsze w podjęciu decyzji odnośnie zakupu piekarnika?

Historia użytkowania

Start: kwiecień 2013 r.
Stan aktualny: urządzenie działa bezproblemowo

Podoba Ci się? Oceń lub zostaw komentarz 🙂

62 komentarze
  • Witam, nie znalazłam w instrukcji informacji na temat wykorzystania trybu termoobieg wilgotność plus. Czy w tym trybie można piec ciasta? W instrukcji jest tylko informacja o pieczeniu ciasta z grzałkami góra dół, albo samym termoobiegiem, a ja chciałabym wykorzystać parę, skoro to ma tak dobrze służyć wypiekom. W tych piekarnikach, gdzie nalewa się wodę do dołka to jasne, a tu nie wiem, co zrobić, czy piec ciasto z parą 25/75, czy właśnie z tym termoobiegiem wilgotność plus. Z góry dziękuję.

  • Witam serdecznie pani Doroto.. Widzialam pani filmik o piekarniku z funkcja pary…pytanko moje apropo menu.. wspomniala pani ze jest menu w jezyku polskim.. czy jest inny jak np. angielski lub szwedzki, norweski?dziekuje za odpowiedz

    • Dzień dobry Pani Emilio :). Jest więcej języków: szwedzki, duński i norweski oraz angielski, węgierski, czeski, rosyjski, turecki, grecki, fiński, portugalski, hiszpański, włoski, holenderski, francuski, niemiecki, słowacki, słoweński, chorwacki, rumuński, litewski, łotewski, estoński, bułgarski.

  • Nadal nie widać odpowiedzi na poprzednie pytania, a są one intrygujące…
    Czy rzeczywiście nie czuć zapachu ryby po pieczeniu???
    W parowym piekarniku piecze się bez rękawa? Czy nie brudzi się bardziej piekarnik?
    Czy zamknięcie w np. rękawie do pieczenia nie daje takiego samego efektu?

    • Dzień dobry Danuto! Już odpisuję co i jak. Tak, nie czuć zapachu ryby w deserze, jeśli będzie zastosowany tryb pieczenia parowego. Trudno mi było w to uwierzyć, ale przetestowałam z rybą, ziemniakami i deserem ze zdjęcia i to prawda :). W parowym piekarniku piecze się bez rękawa. Piekarnik brudzi się tak samo jak klasyczny, bez pary. Dodatkową czynnością w tym modelu jest konieczność usuwania nagromadzonej na dnie wody, co pokazuję w filmie. Zamknięcie w rękawie do pieczenia również daje dobry efekt, ale piekarnik parowy ma zaprogramowane odpowiednie rozprowadzanie pary stopniowo i automatycznie ją dozuje, więc tu jest jego przewaga. Poza tym nie wszystko da się upiec w rękawie. Myślę, że to kwestia wyboru rozwiązania w zależności od częstotliwości korzystania z piekarnika. Jeśli piecze się tylko w czasie świątecznym, to funkcja pary nie jest niezbędna, ale jeśli lubi się gotować i z piekarnika korzysta często, warto rozważyć zakup parowego modelu.

  • Proszę mi podpowiedzieć:

    1.Oglądałam Pani recenzję dotyczącą piekarnika parowego CombiSteam Deluxe 3 w 1 EEB8585POX i stąd moje pytanie – Co się dzieje z parą,dokąd ona się wydostaje?
    Mam jakiś tańszy model Elektroluksa (nie mogę sprawdzić typu, bo jestem na wyjeździe)który kosztował ok. 2200 zł, więc chyba nie ma żadnego pieczenia z parą, ale ma jakiś kominek u góry (w płycie z palnikami gazowymi), poprzez który b. dużo pary leci na kuchnię i wszystko w piekarniku jest wysuszone…Nie ma żadnego miejsca na dolewanie wody, tylko wstawiam do środka piekarnika kubek z wodą (od pewnego czasu tak zaczęłam robić), ale to niewiele pomaga. Jedynie w tzw. rękawie znośnie piecze… Piekarnik kupiony ok. 10 miesięcy temu.
    Noszę się z zamiarem wymiany i stąd moje drugie pytanie:

    2. Piekarnik Electrolux Combisteam Deluxe 3 w 1 – model EEB8585POX czy Piekarnik_parowy_CombiSteam_Pro – który jest lepszy dla osoby początkującej, która gotuje na 2 osoby, czasem na 10? A może poleciłaby Pani jakiś inny model? Zupełnie się na tym nie znam, a jeszcze gdzieś tam zaczęłam czytać o PlusSteam… Zupełnie się w tym gubię… Tym bardziej, że zupełnie nie mogę pojąć, jak to jest możliwe, żeby nie mieszały się zapachy różnych dań, skoro u mnie cała chałupa śmierdzi po rybie cały dzień mimo mycia i dobrej wentylacji…
    Pozdrawiam – DG

  • Witam wlasnie planuje swoja nowo kuchnie i zakup piekarnika. Chcialbym miec wielofunkcyjny z funcja pary ale bardzo zalezy mi tez na ttm by byl spory i by mozna bylo przyrzadzac kilka roznych potraw na raz tak jak pani wspominala np…ciasto i mieso poec jednoczesnie by nie przenikaly sie smaki. przeczytalam pani recenzje na temat powyzszeho piekarnika i tak jak pani obawiam sie rdzewienia przyrzadu poprzez ciagly kontakt z woda i ta buchajaca para z piekarnika mnie troszke odstrasza i to ze niektorzy zwracaja uwage na bardzo bagrzewajace sie drzwi….oraz niska temperatura bo przeczytalam gdzies ze poekarnik nagrzewa sie tylko do 230 stopni bo czasem trzeba nastawiac wieksza temperature jak np do pizzy czasem. Czy moglaby pani polecic mi inny poekarnik ktory byl testowany przez pania lub pani znajomych i sprawuje sie bardzo dobrze tka do 3000 zl lub cos kolo tego? Fajnie by bylo by mial mikrofale ze wzgledu na szybsze odgrzewanie potraw choc ponpani artykule to nie jest najwazniejsze dla mnie. Z gory dziekuje

    • Para będzie buchać z każdego piekarnika parowego :). Co do drzwiczek to ja już się wypowiedziałam – jest kilka warstw szkła i nie nagrzewają się do wysokiej temperatury. Po kilku latach miska nadal nie zardzewiała, więc moje obawy okazały się tylko obawami :). Co do temperatury to tak, maksymalna to 230 stopni. Przydałoby się 250 (a w klasycznym piecu do pizzy jest i tak jeszcze więcej, 500-700 st. Za to jest w tym piekarniku specjalny program do pieczenia pizzy. Co do innych modeli, mam doświadczenie jedynie z mało wyposażonym w funkcje dodatkowe piekarnikiem z Ikea, którego używałam 10 lat temu i piekarnikiem AEG BP 7304021M, którego już się nie produkuje, ale można nabyć podobny model AEG BP 731462 – ten jest z kolei bez pieczenia parowego, za to ma czyszczenie pyrolityczne. AEG to druga marka należąca do Electrolux. Z moich znajomych wszyscy mają podstawowe piekarniki, w tej kwestii niestety nie doradzę. Osobiście wolałabym mieć kuchenkę mikrofalową osobno, ponieważ piekarnik jest duży i potrzebuje więcej prądu, a malutka mikrofala do odgrzewania pojedynczych posiłków zużyje go mniej. Mikrofale w piekarniku, moim zdaniem, opłaca się mieć wyłącznie wtedy, gdy nie ma miejsca na kuchenkę mikrofalową w szafkach lub na blacie.

    • Witam dziekuje za odpowiedz i zdecydowalam sie kupic oddzielnie mikrofale. Mam jeszcze dylemat z piekarnikiem bo duzo gotuje i pieke a zawsze mialam zwykly nawet bez termoobiegu. Najbardziej zalezy mi na funkcji w ktorej mozna rzeczywiscie poec roznego rodzaju potrawy jak ryba i slodki deser lub ciasto w jednym czasie… I dlatego chcialam spytac czy jest to mozliwe tylko w piekarnikach elektrolux ktore maja funkcje pary mokrej czy takze w poekarnikach z pyroliza lub pyroliza z funkcja pary suchej … Bardzo prosze o pomoc? Wiem z pani recenzji ze samaung dual cook ma ta funkcje przy pomocy blachy dzielacej poekarnik na pol ale chyba bardziej wolalabym piekarnik firmy electrolux? Bulabym sklonna kupic z pyroliza z kolei na czyszczenie ale slyszalam ze jak poekarnik nie ma katalizatora zapachow to strasznie dymi i jesli sie nie pousuwa resztek sosow z poekarnika to zostaja niemozliwe do usuniecia slady po pyrolizie czy to prawda? W jakim modelu elektroluxa nie trzeba wyciagac nic z piekarnika do pyrolizy?

  • Dzień dobry,
    polącze dwa ww. pytania w jedno. Żalezy mi na gotowaniu parowym dlatego zainteresowana jestem recenzjowanym przez Panią piekarnikiem ale zastanawiam się czy opłaca się kupować cały piekarnik parowy czy wystarczyłoby zakupić piekarnik z funkcją pary tzn. naczyniem do gotowania na parze. Electrolux też miał taki model i widziałam tę rozwiązanie w Samsungu BQ1VD6T131. Interesuje mnie również Pani opinia porównując Samsunga z recenzjowanym electroluxem.

    Pozdrawiam

    • Pieczenie parowe a gotowanie parowe to dwie różne rzeczy, więc zależy, jaki efekt chciałaby Pani osiągnąć. Pieczenie parowe zapewnia chlebom, bułkom czy mięsom chrupiącą skórkę, natomiast gotowanie parowe umożliwia zachowanie jak największej ilości składników odżywczych w warzywach, chociaż widzę, że Samsung na swoich zdjęciach pokazuje w naczyniu do gotowania na parze pieczonego kurczaka – może to takie połączenie gotowania na parze z pieczeniem jak w rękawie, tylko że pod szklaną przykrywką. Nie znam tego modelu piekarnika, ale przyjrzę mu się z ciekawości, w wolnej chwili. Wszystko zależy od tego co i jak często będzie pieczone w piekarniku. Rozgrzewanie dużego piekarnika tylko po to, żeby ugotować w nim ziemniaki na parze dla 2 osób, nie jest ekonomiczne – szybciej i mniejszym kosztem ugotują się w garnku z wkładką do gotowania na parze. Porównując oba wspomniane modele, na korzyść Samsunga przemawia możliwość podziału na dwie komory i naczynie do gotowania na parze. Z kolei w Electroluxie jest grill, którego, z tego co wyczytałam, nie ma w Samsungu. Polecałabym jeszcze doczytać jak jest z intuicyjną obsługą – w Electroluxie naprawdę jest ona wygodna i na bardzo dobrym poziomie.

  • Dzień dobry
    ja chciałabym się dowiedzieć jak przebiega proces wyrastania ciasta w tym piekarniku , czy odbywa się to szybciej niż gdyby miało standardowo rosnąć w pomieszczeniu ? Nie wiem czy warto dopłacać i wybierać model z tą funkcją.

  • Pani Doroto,
    zastanawiam się nad tym piekarnikiem i trochę tańszym modelem EOB6850AOX, który jest CombiSteam 2w1, a nie 3w1. Oznacza to, że nie ma funkcji 100% pary, tylko naczynie do gotowania na parze.
    Bardzo mi zależy na funkcji gotowania na parze warzyw. W recenzji mówi Pani, że w tym piekarniku jest gorzej, niż w takim z naczyniem. Który z tych dwóch by Pani bardziej poleciła?

  • Dzień dobry ,

    bardzo dziękuję za bardzo pomocną recenzję piekarnika.
    Mam jednak, podobnie jak Pan Maciek (post z 14.10.2015), obawy o bezpieczeństwo mojego dziecka. W jednym z testów z tego piekarnika napisano, że poziom bezpieczeństwa jest bardzo niski, a to przez:
    -buchającą parę przy otwarciu drzwiczek
    – wysoką temperaturę samych drzwiczek (powyżej 60 stopni C)
    – samodomykające się drzwiczki.
    Mam nadzieję, że ktoś z użytkowników tego piekarnika będzie mógł potwierdzić lub zanegować te spostrzeżenia.
    A jak wypada w porównaniu do EEB8585POX piekarnik parowy Samsunga BQ1VD6T131.

    Z góry dziękuję za wszelkie sugestie i pozdrawiam

    Grzegorz

  • Pani Doroto,
    cieszę się, że trafiłam na Pani recenzję piekarnika. Nie ukrywam, że mam jednak dylemat pomiędzy dwoma modelami elektroluxa EOB8851AAX gdzie zakres temperatur jest od 30-230 stopni z możliwość dozowania pary w kilku stopniach, para mokra
    a EOC6851AAX z temperaturami od 30-300 stopni gdzie jest brak możliwości stopniowania pary ale ma funkcję suchej pary i czyszczenia pyrolitycznego.
    Nie bardzo wiem jaka może być różnica w potrawach przygotowanych na parze w tych piekarnikach??? Czy w tym ostatnim też jestem w stanie uzyskać takie same efekty przy wypieku pieczywa jak w pierwszym? Czy brała Pani pod uwagę zakup tego ostatniego piekarnika?

    • Dzień dobry, mogę jedynie napisać, jakie są moje przypuszczenia: mokra para daje efekt taki jak posmarowanie chleba wodą w kilku ostatnich minutach pieczenia. Podejrzewam, że w przypadku suchej trzeba byłoby chleb wodą posmarować, żeby dać skórce odpowiednie nawilżenie, ale zaznaczę raz jeszcze, że nie miałam nigdy okazji piec w takim piekarniku i to tylko moje przypuszczenia. Nie testowałam innych modeli poza tym, który pokazuję w filmie (obecnie ten piekarnik użytkuje mój brat, a ja mam model z czyszczeniem pyrolitycznym od AEG, bo na tej funkcji zależało mi najbardziej) więc najlepiej proszę zapytać bezpośrednio na stronie producenta – z tego, co zauważyłam, w czasie przedświątecznym dość intensywnie działa w Internecie, więc na pewno wszystko dokładnie wyjaśni :).

  • Od dwóch tygodni mam ten piekarnik 🙂 i jak dla mnie jest super, automatyczne programy dla osoby bez doświadczenia w gotowaniu (ja do takich należę) idealne. A jak mi kazał odwrócić mięso to wpadłam w zachwyt 😉 Pani Doroto czy mogłaby mi Pani podesłać jakieś wypróbowane przepisy. Chciałabym męża zaskoczyć czymś pysznym na obiad 🙂 Pozdrawiam

  • Witam,
    w jednym z testów piekarnika EEB8585POX znalazłem informację o bardzo mocno nagrzewającej się przedniej szybie oraz samozamykających się drzwiczkach jeśli nie są maksymalnie otwarte. Argumenty te bardzo obniżyły całkowitą ocenę urządzenia ze względu na małe bezpieczeństwo użytkowania.
    Czy może Pani potwierdzić lub zaprzeczyć istnieniu takich objawów ?

    Dziękuję
    Maciej

    • nie zauważyłam żeby się mocno nagrzewała a jako nowy nabytek w domu bardzo uważnie go obserwuję. Pozdrawiam
      P.S.
      Ja kupiłam ten piekarnik w Media Markt w Łodzi za 2499 zł

    • Drzwiczki domykają się same, jeśli są lekko uchylone, tak mniej niż 5 cm. W pozostałych przypadkach utrzymują stan, w jakim się je zostawia :). Zgodnie z tym co deklaruje producent, dzięki 3 warstwom szkła, nagrzewają się minimalnie.

  • Jak jest właśnie z modelem sousvide, może Pani wie?
    Jeśli nie chciałabym wydawać kolejnych 8tys na szufladę, to kupowanie tego piekarnika nie ma sensu? Czy można przygotować w niskiej temperaturze pieczeń z lepszym efektem niż standardowy (zakładając, że mięso nie jest zapakowane próźniowo)? Czy może można kupić jakąś tanią pakowarkę i w ten sposób skorzystać z funkcji…
    Będę wdzięczna za informacje, których nie mogę nigdzie znaleźć.

  • Dziękuję za odpowiedź , mam jeszcze jedno pytanie. Pisała Pani, że widziała piekarnik parowy z czyszczeniem pyrolitycznym jakoś nie mogę znaleźć tego modelu mogłabym prosić o pomoc w tej kwestii? Dziękuję

  • Witam, jestem właśnie w trakcie wyboru piekarnika, ponieważ widzę, że Pani recenzja powstała ponad 2 lata temu, chciałam zapytać, czy nadal używa Pani ww piekarnika? Czy zaobserwowała Pani jakieś dodatkowe wady? Czy z funkcji pary faktycznie często Pani korzysta, czy działa ona bez zarzutu i czy piekarnik nie zardzewiał?:) Zastanawiam się również, czy skoro ten piekarnik ma funkcję podgrzewania to czy można w nim podgrzać np. mleko do kawy? Pytam, ponieważ kupno mikrofali z kompletu to koszt ok 1400 zł, a używałabym jej tylko do podgrzewania właśnie mleka lub zupy. Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam,

    • Dzień dobry! Używałam go przez kilka miesięcy, ale teraz mam już teraz inny piekarnik, również od Electroluxa, ale pod drugą marką: AEG, z czyszczeniem pyrolitycznym. Ten piekarnik z powyższej recenzji jest obecnie w domu u mojego brata i cały czas ma się świetnie. Nic nie zardzewiało, nic się nie zepsuło. Z funkcji parowej korzystałam w nim często, bo piekę sama pieczywo i szkoda, że ten, który mam teraz, jej nie posiada. Funkcja pyrolitycznego czyszczenia okazała się dla mnie, osobiście, ze względu na mój zawód i konieczność częstego czyszczenia piekarnika, ważniejsza, a na model z jednym i drugim nie miałam wtedy budżetu.
      Co do podgrzewania, absolutnie nie opłaca się rozgrzewać całego, dużego piekarnika dla jednego kubka mleka, chyba że to mleko dla kilkuosobowej rodziny, ale żeby podgrzało się szybko, i tak trzeba byłoby ustawić go na wysoką temperaturę. Ta funkcja podgrzewania w Electroluxie ma na celu utrzymywanie temperatury już gotowej, wcześniej upieczonej potrawy, kiedy np. czeka się na spóźnionych gości.
      Jeśli mikrofalówka ma być tylko do podgrzewania kawy, to trochę spory wydatek – w takiej sytuacji lepiej sobie sprawić jakiś fajny ekspres do kawy do zabudowy, z funkcją podgrzewania mleka (podgrzewanie zupy pozostanie wtedy w garnku). Electrolux też takie ekspresy ma, ale wtedy cena rzędu 4 tys. zł.

  • Pani Doroto, Czy probowala Pani przygotowac wieksza ilosc drobiu, a mianowicie chodzi mi o przygotowanie wiekszej ilosc filetow z kurczaka (ok. 4kg) w jednym cyklu, rozkladajac je na trzech blachach. Czy ten piekarnik jest w stanie to osiagnac?
    Pozdrawiam,

  • Jestem nową użytkowniczką piekarnika.Niestety podczas remontu zaginęła mi książeczka z przepisami. Czy masz może jej wersję internetową?Jeśli tak, bardzo proszę o udostępnienie. Pozdrawiam

  • U mnie to on jest póki co w sferze marzeń, ale jak już będę urządzać kuchnię to z pewnością bardzo będę nad nim myśleć bo jest rewelacyjny.

  • Na marginesie.. zabezpieczenie przed otwarciem drzwiczek to ten mały czarny
    prostokącik pod otwieranym kółeczkiem

  • Używam tego piekarnika od 4 miesięcy zarówno w celach typowo domowych i
    jako pomocniczy piekarnik w cukierni i powiem szczerze, że jest to
    najlepszy piekarnik z jakim miałam do czynienia. Zdecydowanie wart swojej
    ceny.
    Bardzo dobra recenzja swoją drogą 🙂

  • Jestem przed zakupem piekarnika, i mam problemy((. Za dużo ich jest.
    Czy czyszczenie parowe jest wystarczające przy częstym gotowaniu na parze ewent. pieczeniu z parą?. Czy należy czyścić po każdym użyciu?
    Czy masz przetestowane inne piekarniki z funkcją czyszczenia pyrolitycznego i funkcją pary?.
    Dziękuję za ewent. podpowiedz.

    • Mam doświadczenie z innym piekarnikiem Electrolux, a właściwie z ich drugą marką AEG, który czyści pyrolitycznie. I to jest najlepsza funkcja czyszcząca, bo nie trzeba szorować piekarnika. Po prostu wyciera się tyle tłuszczu za pomocą ściereczki nasączonej płynem, ile się da, potem przeciera wilgotną ścierką bez płynu i włącza program czyszczenia, po którego zakończeniu piekarnik jest czysty jak łza. Czyszczenie parowe tego nie zapewni, ale bardzo ułatwi pozbycie się większych skupisk tłuszczu. Ogólna zasada czyszczenia piekarnika, wg mnie, jest taka, że należy go czyścić jak się pobrudzi – czasami nawet po każdym pieczeniu, jeśli często są pieczone jakieś tłuste mięsa.

      • A co preferujesz, czyszczenie pyrolityczne czy pieczenie parowe?

        Bo zdaje się, że nie ma piekarników które by miały jedno i drugie.

        • Dla mnie jednak ważniejsze jest czyszczenie pyrolityczne, bo u mnie piekarnik wykorzystywany jest codziennie, dość intensywnie i z tej funkcji częściej korzystam. A do pieczenia chleba wstawiam sobie do piekarnika naczynie z wodą, ale to jednak nie to samo. Pamiętam, że Electrolux miał wtedy, kiedy powstawała moja recenzja, model piekarnika z obiema tymi funkcjami i to był najlepszy, najdroższy model, kosztował, o ile mnie pamięć nie myli, ok. 6 tys. zł.

          • Dzięki, szukam jednak takiego do 3000 zł i chyba padnie na Siemensa z czyszczeniem pyrolitycznym.

  • Witam ! Super recenzja.Od dwóch dni biegam po necie szukając odpowiedniego piekarnika i ten model wpadł mi w oko,a recenzja pomogła mi podjąć decyzję na tak,tylko mam pytanie:Co z funkcją czyszczenia pyrolitycznego,który to model bo spotkałam się z różnymi opisami i właśnie m.in.ten miał mieć?SZACUN za chciejstwo i pomoc!

  • bardzo dziękuję za recenzję. jestem na etapie zakupu do nowego domu i chyba
    się skuszę 🙂 czy po dłuższym stosowaniu nasuwają się jakieś dodatkowe
    uwagi ? będę wdzięczną za odpowiedz i pozdrawiam cudowna kobitko !

  • Tak, wyłącza się, wyświetlając informację o tym kiedy program pieczenia się zakończył. Więc co prawda pożaru nie będzie, ale drzwiczek sam nie otworzy i nie wysunie potrawy ;))).

  • Witam, jestem pod wrażeniem recenzji i piekarnika.
    Mam pytanie czy piekarnik po zakończeniu programu wyłącza się i nie ma niebezpieczeństwa że coś się spali??
    Pozdrawiam

  • Znalazłam blokadę przed otwarciem drzwiczek – przeoczyłam ją, bo wygląda zupełnie inaczej, niepozornie, zwłaszcza w porównaniu do tej w moim poprzednim piekarniku. Ale niestety i tak jest mało skuteczna – wystarczy ją wcisnąć i można otwierać drzwiczki.

  • Możliwości zdecydowanie warte swojej ceny. Ja przez kilka lat piekłam w piekarniku z niższej półki cenowej i oczywiście, wszystkie funkcje podstawowe to coś, na czym można pracować, ale dysponując trochę większym budżetem zdecydowanie warto sprawić sobie coś lepszego i odczuwa się różnicę :). A koszt rozkłada się jednak nie na jeden rok czy dwa, jak to bywa np. z telefonami, ale przynajmniej na 10 lat, to też warto rozważyć.

    • Z tym „rozkładaniem kosztu na lata” to nie tak prosto. Mam starszy model tego piekarnika (najwyższy swego czasu) i wiem co mówię. Tuz po gwarancji „zepsuło” się łożysko wiatraczka – i trzeba było wymienić. Tanie nie jest.
      Generalnie jeśli piekarnik ma służyć do pieczenia chleba i ciast, do gotowania, albo odpiekania pieczywa – to jest bardzo ok. Nawet bardziej niz bardzo. Bez pieczenia parowego nie dostaniecie w rezultacie chleba ze świecącą i chrupiącą skórką. Ale już pieczenie pizzy – nie uda się. Maksymalna temperatura jaką można uzyskać to 230C. A sprawne systemy elektroniczne dopilnują, żeby nie było więcej. Czyli – w zależności do czego potrzebny to i cena jest albo adekwatna albo o dużo za wysoka.

  • Część druga.
    Ogólnie bez tego piekarnika da się przeżyć, a dostępne w nim funkcje (jak dla mnie) nie ułatwiają życia na tyle, aby cena była taka wysoka. Poza tym jestem fanem prostoty (zwłaszcza w kuchni).
    Pozdrawiam serdecznie i gratuluję tak dobrej (i obiektywnej) recenzji.

  • Bardzo fajna, szczegółowa i profesjonalna recenzja. Sam na taki piekarnik bym się nie zdecydował, a to dlatego, że jest ona stanowczo za drogi (być może jego możliwości są warte tej ceny). Poza tym woda, która się zbiera, obuchy pary podczas otwierania i brak zabezpieczeń już mnie zniechęcają do zakupu. Gotowanie na parze w tym piekarniku również trwa długo, a to pewnie dlatego, że para musi wypełnić dość sporą objętość (w końcu taki piekarnik jest o wiele większy, niż np. garnek.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

© 2009-2024 | Dorota Kamińska blog kulinarny, przepisy, podróże i styl życia | Wszystkie prawa zastrzeżone | Część odnośników na blogu to afiliacyjne linki partnerskie | Moja książka: Superfood | Silnik: Wordpress | Serwer: Bookroom