DorotaKaminska.pl (dawniej DOROTA.iN/PozytywnaKuchnia.pl) istnieje od stycznia 2009 roku i plasuje się czołówce najbardziej popularnych blogów kulinarnych w Polsce. Każdego miesiąca blog odwiedza kilkaset tys. UU poszukujących przepisów i poradników kulinarnych.

Zobacz też: Więcej o mnie

Na multimedialnym blogu kulinarnym DorotaKaminska.pl istnieje możliwość przeprowadzenia różnorodnych, kompleksowych kampanii reklamowych oraz pojedynczych, prostych form promocji marek, firm, produktów czy usług. Reklama w blogosferze kulinarnej daje możliwość zaprezentowania ich w ciekawy i skuteczny sposób, wykorzystując siłę, jaką jest połączenie wyrazistej, wiarygodnej autorki i jej pozytywnych relacji ze skupioną wokół blogu społecznością.

Mam na imię Dorota i od lat zajmuję się gotowaniem i reklamą. Pewnego dnia połączyłam jedno z drugim i tak powstał mój zawód: blogerka kulinarna. Zapraszam po więcej informacji i o mnie i o tym, jak to się zaczęło :).

Ponad 2000 wpisów – przepisy, porady, relacje z podróży.

DorotaKaminska.pl – statystyki

Według Google Analytics od 1 do 31 lipca 2019 r. Dorota Kamińska prowadzi blog ponad 200 tys. UU.

Statystyki DorotaKaminska.pl - wrzesień 2019
Statystyki DorotaKaminska.pl – wrzesień 2019

Odsłony – 354 428

Unikalne odsłony – 322 399

Unikalni użytkownicy – 253 593

Średni czas spędzany na stronie – 3 minuty 11 sekund

Tematyka, przy której może pojawić się Twoja reklama

Przepisy, zdjęcia i filmy wideo

Od 2009 roku stale publikuję nowe materiały na blogu, udoskonalam receptury i dbam o jakość fotografii i wideo. DorotaKaminska.pl to ponad 2000 wpisów i ponad 1000 filmów!
Przygotowuję materiały na własny blog oraz wykonuję prace na zlecenie, z przekazaniem praw autorskich lub z udzieleniem licencji.

Ser pleśniowy Le Rustique - camembert i brie
Przykładowa praca: Ser pleśniowy Le Rustique – camembert i brie

Recenzje

Mam w tym wieloletnie doświadczenie, a moje recenzje są zawsze rzetelne i prezentują nie tylko funkcje sprzętu, ale też korzyści, które odnosi kupujący.

https://www.youtube.com/watch?v=uaJFm48OCns
Robot kuchenny Kenwood Chef Titanium XL – recenzja wideo

Podróże i codzienny styl życia

Zwiedziłam Azję, Australię, Europę i USA. Przez miesiąc, razem z moim partnerem Mariuszem, podróżowaliśmy po Kubie, byliśmy także w Gambii. Mam ogromne doświadczenie w podróżowaniu, a po każdym wyjeździe wracam bogatsza o nową wiedzę kulinarną i kulturową. Na co dzień na blogu doradzam, jak żyć wygodnie i stylowo, co kupować, na czym oszczędzać, co smacznego ugotować i gdzie spędzać czas.

Zaprzyjaźnieni miejscowi czyli postanowiliśmy kupić banany w Gambii :)
Wizyta na lokalnej plantacji bananów w Gambii, na zaproszenie panów poznanych przy drodze 🙂

Moda i uroda

Jak każda kobieta lubię sobie czasem kupić coś ładnego do ubrania :).

Mała czarna z ramoneską - stylizacja total black
Mała czarna z ramoneską – stylizacja total black

Warsztaty i prezentacje

Prowadzę spotkania z Widzami i Czytelnikami, warsztaty kulinarne i wykłady oraz prezentacje, również te dotyczące podróży po całym świecie.

Warsztaty kulinarne plenerowe
Warsztaty kulinarne plenerowe

DorotaKaminska.pl w mediach społecznościowych

Snapchat DOROTA.iN

Reklama na DorotaKaminska.pl – cennik

Lokowanie standard – 5 tys. zł

Produkt zaprezentowany we wpisie na blogu: na liście składników w przepisie, na zdjęciach krok po kroku lub jako element stylizacji na jednej lub kilku fotografiach. Krótka prezentacja cech i korzyści oraz link do strony producenta i/lub sprzedawcy.

Do wpisu odsyłam z postów w moich mediach społecznościowych: na Facebooku, Instagramie, Snapchacie i Twitterze

Lokowanie wideo – 7 tys. zł

Produkt zaprezentowany w 4 filmach: na YouTube (pełny format: ogólny kadr z prowadzącą oraz zbliżenia na dłonie i produkt), Facebooku (uproszczony format, bez prowadzącej, ze zbliżeniami na dłonie i produkt), Instagramie oraz Twitterze (do 60 sekund). Film z YouTube wstawiam też do wpisu na blogu.

-> w pakiecie taniej -> Lokowanie standard + wideo w cenie 9 tys. zł

Recenzja – 5 tys. zł

Produkt, usługa lub miejsce jako temat recenzji na blogu. Film wideo z recenzją umieszczam na kanale na YouTube i podpinam we wpisie na blogu. Dodatkowo do wpisu dodaję zdjęcia, opis cech produktu/usługi/miejsca oraz podkreślenie korzyści. Wymieniam plusy i minusy i wyrażam subiektywną opinię.

Podane powyżej ceny są cenami netto.

Można połączyć kilka form reklamy w jednej kampanii lub rozdzielać powyższe, np. przygotować film wideo tylko na YouTube, jedynie na Facebook lub tylko na Instagram. Oprócz powyższych form możliwe są inne, niestandardowe, zapraszam do kontaktu po szczegóły i wycenę.


Przypominam, że reklama na blogu kulinarnym nie wiąże się z przekazaniem praw autorskich do wpisów i zdjęć oraz filmów wideo na rzecz reklamodawcy ani z udzielaniem dodatkowych licencji na nie (oprócz standardowych licencji YouTube, Facebook, Twitter, Pinterest, Vine i Instagram umożliwiających udostępnianie i embeddowanie materiałów), tak samo jak lokując produkt w audycji w radiu czy w serialu telewizyjnym nie dostają Państwo praw autorskich do ich emisji, zwielokrotniania i modyfikacji czy wykorzystywania scenariusza.


Nie pracuję na podstawie rozliczeń barterowych i nie przygotowuję publikacji w zamian za przesłane mi gratisy.

Zachęcam do przeczytania odpowiedzi na poniższe, najczęściej zadawane pytania.

FAQ – reklama na blogu kulinarnym

najczęstsze pytania i odpowiedzi

  1. W jaki sposób można wykupić reklamę na DorotaKaminska.pl? Reklamę i wszelkie inne formy promocyjne można wykupić bezpośrednio (wystawiam faktury VAT).
  2. Czy jest jakaś tematyka reklamy, która jest zabroniona? Tak. W grę absolutnie nie wchodzą reklamy o charakterze erotycznym, rasistowskim, przemocy, dyskryminacji. Nie reklamuję też zupek w proszku, produktów zawierających glutaminian sodu, a ostrożnie podchodzę do wszystkich produktów z puszek, słoików i kartoników, sprawdzając skład i jego wpływ na zdrowie. Zasada jest prosta: jeśli sama czegoś nie używam – nie polecam tego moim Widzom i Czytelnikom.
  3. Jaki cykl rozliczeń przyjąć? Miesięczny? Dzienny? Nowi, nieznani mi dotychczas reklamodawcy płacą z góry, przed rozpoczęciem emisji reklamy. Firmy, które są już mi znane, mogą dokonywać płatności po zakończeniu okresu emisji. Przy product placement i sponsoringu filmów pobieram opłatę jednorazowo. Raz nakręcony i opublikowany film „żyje” w sieci praktycznie w nieskończoność, a użytkownicy YouTube/Facebooka/Instagramu mogą go też umieszczać i wyświetlać na swoich blogach lub w serwisach internetowych. Przy kampaniach trwających dłużej niż 1 miesiąc przyjmuję miesięczny cykl rozliczeń.
  4. Czy jest możliwość zamieszczenia recenzji na DorotaKaminska.pl? Jak najbardziej. Chętnie przetestuję np. sprzęt AGD czy zrecenzuję książki kucharskie. Zaznaczam jednak, że recenzja będzie oparta na mojej subiektywnej opinii i mam prawo wydać opinię negatywną, jeśli uznam, że nie poleciłabym moim Czytelnikom testowanego produktu.Reklamodawca kupuje moją pracę, ale NIE KUPUJE MOJEJ OPINII.Recenzowane produkty nie są zwracane producentowi/agencji po przygotowaniu recenzji.
  5. Czy istnieje możliwość zorganizowania na DorotaKaminska.pl konkursu? Oczywiście. Wycena zorganizowania konkursu zależy od kilku czynników, dlatego jest przygotowywana indywidualnie. Konkursy traktuję jako dodatek do dużych kampanii i nie polecam organizowania konkursu jako samodzielnej, jedynej formy reklamy na blogu.
  6. Czy przy dłuższej współpracy możliwe są rabaty? Tak, w przypadku zamówienia więcej niż 1 formy reklamy, przy współpracy długoterminowej jest przewidziany rabat cenowy.
  7. Czy na blogu można opublikować reklamę niestandardową? Tak, w ramach reklamy niestandardowej możliwy jest np. branding filmu logotypem i kolorystyką sponsora, wypowiedź eksperta reprezentującego firmę, przeprowadzenie kampanii samplingu produktów wśród Czytelników połączonej z recenzowaniem przez nich produktów na stronie, objęcie posady ambasadora marki, przygotowanie relacji z targów, szkoleń lub wyjazdów turystycznych.Zaznaczam, że do filmów nie zatrudniam aktorów, którzy grają rolę ekspertów/znajomych/gości. Moją filozofią jest delikatny, nienachalny i naturalnie wplatający się w format filmów przekaz reklamowy oraz pasujący do moich zasad gotowania i stylu życia (naturalność i wiarygodność), co odróżnia reklamę na blogach od lokowania produktów w filmach reklamowych w telewizji.
  8. Czy Klient może wykorzystać zdjęcia, przepisy, wizerunek prowadzącej oraz filmy (omawiane powyżej) na własnej stronie internetowej, w materiałach drukowanych itp.? Wszystkie prawa do opisanych powyżej aktywności (prawa autorskie oraz do wizerunku) pozostają po stronie DorotaKaminska.pl. W ramach osobnego zapisu w umowie oraz odrębnych, ustalanych indywidualnie stawek, Klient może wykorzystać je na zasadzie udzielonej, ograniczonej czasowo licencji. Wyjątek stanowią filmy, które klient może wkleić na swojej stronie internetowej w postaci kodu umieszczania dostępnego bezpośrednio z YouTube/Facebooka/Instagramu/Twittera, na tzw. standardowej licencji tych serwisów (nie podlega dodatkowym kosztom).
  9. Czy Klient może wymyślić scenariusz filmu oraz przygotować teksty do nauczenia się na pamięć przez prowadzącą? Im więcej szczegółów, oczekiwań i wytycznych Klient przekaże przed przygotowaniem materiału, tym lepiej. Na ich podstawie przygotowuję propozycję przepisu, który jest akceptowany przez Klienta przed przystąpieniem do filmowania i publikacją materiałów. Zaznaczam, że film z przepisem to NIE jest reklama telewizyjna, dlatego wszelkie wzmianki o reklamowanych produktach przygotowywane są w naturalny sposób, w trakcie filmowania i bieżącego komentowania procesu gotowania. Nie uczę się tekstów na pamięć i w moich filmach stawiam na naturalność oraz odrobinę spontaniczności. Nie umieszczam we wpisach gotowych formułek napisanych przez pracowników działów marketingu i PR klienta lub obsługującej go agencji. Gotowe materiały od klienta to jedynie wytyczne, z których korzystam. Wszelkie uwagi do tekstu ze strony klienta mogą dotyczyć jedynie aspektów merytorycznych, a przystępując do współpracy, klient zapoznał się ze stylem pisania, sposobem mówienia, estetyką fotografii i filmów i akceptuje ich formę.
  10. Czy istnieje możliwość przygotowania dla Klienta materiałów reklamowych z przekazaniem praw autorskich? Tak, przygotowuję zdjęcia i materiały filmowe z przekazaniem praw autorskich, które podlegają indywidualnej wycenie na podstawie przesłanego przez Klienta/agencję briefu. Do filmów i fotografii, których praw autorskich się zrzekam, nie użyczam swojego wizerunku, chyba że prace są częścią większej kampanii, gdzie wykorzystanie wizerunku jest ograniczone czasowo i zapisane w dedykowanej umowie. Koszt przygotowania materiałów jest uzależniony od wyboru lokalizacji, wyposażenia, podkładu muzycznego, zatrudnienia dodatkowych osób do pomocy na planie, statystów i aktorów czy lektorów.

Dodatkowe pytania i wycena działań reklamowych: zapraszam do kontaktu.