Kuchnia szwedzka najlepsze przepisy i porady | Dorota Kamińska

Kuchnia szwedzka

Kuchnia szwedzka to mięso reniferów na północy i warzywa na południu, choć to oczywiście uogólnienie i podział, na którym kształtowały się jej regionalne odmiany na przestrzeni lat. W Szwecji jada się też dużo ryb, pieczonych, gotowanych, smażonych lub marynowanych. Kiszonki i marynaty odgrywały dużą rolę na dawnych, szwedzkich stołach i jada się je w Szwecji do dziś.

Pokazuję przepisy kuchni szwedzkiej na tradycyjne i bardziej nowoczesne potrawy.

Ziemniaki Hasselback

Ziemniaki Hasselback

Zapiekanki ziemniaczane są jednym z moich ulubionych dań. Można je przygotowywać, podobnie jak makarony, na nieskończenie wiele sposobów, z różnorodną ilością dodatków.
Przepis na ziemniaki Hasselback proponował bardzo dawno temu Michał Milowicz na łamach TeleTygodnia. W moim zeszycie z przepisami zachowała się wklejona z tym właśnie przepisem kartka, czekając przez wiele lat na swoją kolej do znalezienia się na moim stole. Ziemniaki po szwedzku, są pyszne!

Dorota Kamińska – przepisy kulinarne

Cześć, jestem Dorota! Miło mi Cię gościć! Właśnie odwiedzasz mój blog kulinarny. Piszę tu o podróżach, fotografii i stylu życia oraz publikuję przepisy kulinarne i filmy wideo. Fajnie, że jesteś i mam nadzieję, że zagościsz na dłużej :).

Przepisy kulinarne, podróże, styl życia. Najlepsze obiady, przekąski, sałatki i drinki.

Polub, zanim zapomnisz :)