Kuchnia belgijska

Kuchnia belgijska – przepisy na potrawy z Belgii. Kuchnia belgijska ukształtowała się pod dużym wpływem zwyczajów kulinarnych panujących w krajach ościennych: Francji, Niemczech i Holandii. Poza granicami znana najbardziej z frytek, gofrów, czekolady i piwa, postrzegana jest jako połączenie solidnych porcji jedzenia kuchni niemieckiej z francuską jakością przygotowania.

Pokazuję przepisy na potrawy kuchni belgijskiej, sprawdzone i przetestowane.

Gofry czekoladowe

Gofry czekoladowe

Pełnia szczęścia w zimowym sezonie i bezskuteczna walka z przygnębiającym nastrojem znikają jak za sprawą magicznej różdżki, kiedy w moim domu pojawiają się gofry czekoladowe. Przygotowane w gofrownicy z podstawką w kształcie serduszek, cieszą nie tylko podniebienie, ale, przede wszystkim, oko. Są cudownie brązowe i delikatnie chrupiące.

Gofry z bitą śmietaną i owocami

Gofry – chrupiące, puszyste, najlepsze

Chrupiące gofry – symbol wakacji nad morzem. Najlepsze ze świeżą borówką amerykańską oraz innymi owocami i bitą śmietaną, chociaż w sumie to każde są dobre. Pokazuję jak zrobić gofry domowe, z ciasta na pianie z białek, pięknie wyrastające i chrupkie.

Dorota Kamińska – przepisy kulinarne

Cześć, jestem Dorota! Miło mi Cię gościć! Właśnie odwiedzasz mój blog kulinarny. Piszę tu o podróżach, fotografii i stylu życia oraz publikuję przepisy kulinarne i filmy wideo. Fajnie, że jesteś i mam nadzieję, że zagościsz na dłużej :).

Przepisy kulinarne, podróże, styl życia. Najlepsze obiady, przekąski, sałatki i drinki.

Polub, zanim zapomnisz :)