Kuchnia belgijska

Kuchnia belgijska – przepisy na potrawy z Belgii. Kuchnia belgijska ukształtowała się pod dużym wpływem zwyczajów kulinarnych panujących w krajach ościennych: Francji, Niemczech i Holandii. Poza granicami znana najbardziej z frytek, gofrów, czekolady i piwa, postrzegana jest jako połączenie solidnych porcji jedzenia kuchni niemieckiej z francuską jakością przygotowania.

Pokazuję przepisy na potrawy kuchni belgijskiej, sprawdzone i przetestowane.

Gofry czekoladowe

Gofry czekoladowe

Pełnia szczęścia w zimowym sezonie i bezskuteczna walka z przygnębiającym nastrojem znikają jak za sprawą magicznej różdżki, kiedy w moim domu pojawiają się gofry czekoladowe. Przygotowane w gofrownicy z podstawką w kształcie serduszek, cieszą nie tylko podniebienie, ale, przede wszystkim, oko. Są cudownie brązowe i delikatnie chrupiące.

Gofry z bitą śmietaną i owocami

Gofry – chrupiące, puszyste, najlepsze

Chrupiące gofry kojarzą mi się z wakacjami nad morzem, w Kołobrzegu. Kupowane w budce przy deptaku, ze świeżą borówką amerykańską oraz innymi owocami i bitą śmietaną, były moją ulubioną rozrywką kulinarną, a po powrocie do domu, wraz z końcem wakacji, marzyłam o tym, żeby na przedmieściach Wrocławia otwarto budkę z goframi, bo mój ulubiony rarytas sprzedawano wówczas, niestety, tylko w centrum miasta.