Podróże - wakacje, urlop, piękne miejsca i zdjęcia | DOROTA.iN

Podróże

Podróże małe i duże czyli moje wszystkie bliższe i dalsze wyjazdy i wyprawy, bo DOROTA.iN to także, po części, blog podróżniczy. Najczęściej nie ma w moich wyprawach pośrednika, jakim jest biuro podróży, chociaż zdarzało mi się podróżować w ten sposób w przeszłości. Podróże na własną rękę to moja specjalność. Wakacje potrafię spędzać zarówno w miejscach typowo turystycznych, chociaż przyznam, że ich unikam, jak i poza nimi, bo udany urlop to nie tylko plaża i drinki, ale obcowanie z obcą kulturą, poznawanie ludzi i kosztowanie lokalnej kuchni.

Panorama Sydney

Najlepsze miejsca w Sydney – moja subiektywna TOP lista

Pokochałam to miasto na końcu świata, wielkie i ruchliwe, a jednocześnie spokojne, bo nietrudno znaleźć w Sydney miejsce do odpoczynku, nawet w samym centrum. Doskonałe restauracje, możliwość zrobienia zakupów, wycieczka na wieżę widokową czy wylegiwanie się na jednej z miejskich plaż… Można tu żyć pełnią życia, nigdy nie opuszczając miasta. Oto najlepsze miejsca w Sydney moim okiem. Przez 3 tygodnie zdążyłam się nimi nacieszyć.

5 Udostępnień
Eureka Tower - w 2012 roku najwyższy budynek w Melbourne

Weekend w Melbourne – zwiedzanie – co warto zobaczyć

Do Melbourne przyleciałam z Sydney na dwie noce, mając do dyspozycji ładną pogodę i możliwość spacerowania po centrum drugiego pod względem wielkości miasta w Australii. To troszeczkę za krótko, żeby dobrze poznać to miejsce, ale weekend w Melbourne wystarczy, żeby zobaczyć najważniejsze punkty na mapie i polubić tę drugą „stolicę” Australii ;).

4 Udostępnień
Kuala Lumpur - 3 dni

Kuala Lumpur w 3 dni – co warto zobaczyć

Niezbyt wiele czasu, gdy chce się obejrzeć sporo miejsc, a przy okazji porobić zdjęcia najsłynniejszych lokalizacji, ale warto zwiedzić Kuala Lumpur w 3 dni, bo to ciekawe, kolorowe, nowoczesne, choć jednocześnie pełne tradycji i różnorodnych kultur miasto.

1 Udostępnień
Bangkok nocą

Bangkok – miejsca, które warto zobaczyć. Zwiedzanie Bangkoku – nasze propozycje

To już moja trzecia (a może nawet czwarta?) wizyta w Bangkoku, tym razem znów kilkudniowa. Znów przechadzałam się po mieście i zakątkach, których dotychczas nie oglądałam. Oto Bangkok i miejsca, które warto zobaczyć – nasze propozycje, bo po kilku dniach od mojego przylotu dołączył do mnie Mariusz, który wcześniej rozpoczął swoją wyprawę do Indii.

1 Udostępnień
Lombok Indonezja

Zielona i spokojna wyspa Lombok – Indonezja w 3 tygodnie

Po kilkudniowym pobycie na Gili Trawangan przenosimy się na Lombok. Indonezja to archipelag wysp, spośród których najpopularniejsze pod względem liczby turystów są Jawa i Bali, ale od połowy 2016 roku zielona wyspa z wysokim wulkanem cieszy się coraz większą popularnością dzięki uruchomionemu portowi lotniczemu. Jakie będą nasze wrażenia? Nie wiemy jeszcze dokładnie, co tu będziemy robić, bo nasza pomysł na zwiedzanie Lomboku zmieniał się już kilka razy.

Dorota Kamińska – przepisy kulinarne

Cześć, jestem Dorota! Miło mi Cię gościć! Właśnie odwiedzasz mój blog kulinarny. Piszę tu o podróżach, fotografii i stylu życia oraz publikuję przepisy kulinarne i filmy wideo. Fajnie, że jesteś i mam nadzieję, że zagościsz na dłużej :).

Przepisy kulinarne, podróże, styl życia. Najlepsze obiady, przekąski, sałatki i drinki.

Polub, zanim zapomnisz :)