Hobby - pomysły, porady i inspiracje | DOROTA.iN

Hobby

Hobby czyli to, co robimy lubić najbardziej i zajmujemy się tym w wolnym czasie, chociaż coraz częściej bywa, że hobby i pasja przeradza się w pomysł na własny biznes. W tym dziale wszystko o różnych rodzajach hobby: sportach, zainteresowaniach, aktywnościach i inspiracjach.

Fabriccum - historia mojego roweru

Fabriccum – jedyny taki rower retro

W wakacje 1986 roku, kiedy coraz większymi krokami zbliżała się „zerówka”, a ja zapewne siedziałam w ogrodzie, zjadając z krzaczka truskawki, dziadek zawołał mnie do domu, gdzie na werandzie, w kolorze zielonym, chociaż wymarzyłam sobie czerwony, stał mały rower marki Diadem, który na kilka kolejnych lat stał się moim najlepszym przyjacielem, towarzyszem wypraw na wały i do lasu i wszędzie tam, gdzie bocznymi ścieżkami, pomiędzy budującymi się dopiero domami na przedmieściach Wrocławia, można było dojechać w poszukiwaniu nowych przygód. Zapewne znacie to uczucie niczym niepohamowanej, dziecięcej radości, tej w najczystszej postaci, kiedy dostało się coś od najbliższych, długo wyczekiwany prezent, wymarzony do tego stopnia, że najchętniej na noc zabrałoby się go ze sobą do domu i położyło obok do łóżka. Nie wiedziałam wtedy, że na podobne uczucie przyjdzie mi czekać 28 lat.

Jak rozpalić ognisko

Jak rozpalić ognisko

Podczas podróży na Kubę i pobytu w Baracoa, gdy wybraliśmy się na oddaloną o kilkadziesiąt kilometrów plażę Maguana, przydatna okazała się umiejętność jak rozpalić ognisko. Choć nic nie zapowiadało nieładnej pogody, nad naszymi głowami pojawiły się chmury, z których lekko zaczął kropić deszcz.

Sprzęt ABC do nurkowania

Sprzęt ABC do nurkowania

Jeden z najbardziej uspokajających sportów wodnych, przy którym można nie tylko fantastycznie odpocząć, ale też podziwiać piękne widoki podwodnego świata czyli nurkowanie, a w wersji bez aparatu tlenowego – snurkowanie. Dziś trochę o tym jak wybrać sprzęt ABC do nurkowania czyli maskę, fajkę (rurkę) i płetwy. Sama snurkuję dopiero od 2 lat i żałuję, że zaczęłam tak późno!

W swoim żywiole czyli na łyżwach :)

Jazda na łyżwach

Po raz pierwszy łyżwy założyła mi na nogi ciocia Celinka. Miałam wtedy 7 lat i mama wysłała mnie na ferie zimowe, w odwiedziny do mojej starszej kuzynki. Małe, białe łyżwy z wypożyczalni, zupełnie niezniszczone, które ciocia założyła mi wtedy na nogi, pamiętam do dziś. Stanęłam, przeszłam po długich, gumowych wykładzinach w kierunku lodu, weszłam na lodowisko i… od razu potrafiłam jeździć.

Dorota Kamińska – przepisy kulinarne

Cześć, jestem Dorota! Miło mi Cię gościć! Właśnie odwiedzasz mój blog kulinarny. Piszę tu o podróżach, fotografii i stylu życia oraz publikuję przepisy kulinarne i filmy wideo. Fajnie, że jesteś i mam nadzieję, że zagościsz na dłużej :).

Przepisy kulinarne, podróże, styl życia. Najlepsze obiady, przekąski, sałatki i drinki.

Polub, zanim zapomnisz :)