Kuchnia japońska najlepsze przepisy i porady | Dorota Kamińska

Kuchnia japońska

Kuchnia japońska – przepisy na potrawy z Japonii. Kuchnia japońska to jedna z najzdrowszych kuchni świata, a Japończycy znani są ze zdrowia, szczupłej sylwetki i długiego życia. Pokazuję najlepsze przepisy na japońskie potrawy: śniadania, obiady, kolacje i desery oraz sushi i sashimi.

Sashimi z łososia

Sashimi z łososia

To właśnie od przygotowywania sashimi warto rozpocząć naukę, bo, wbrew pozorom, pokrojenie mięsa na sushi ma równie duże znaczenie co odpowiednie jego zawinięcie. Sashimi z łososia to podstawa, którą warto opanować na samym początku, a dopiero w kolejnym etapie nauczyć się gotować ryż do sushi i rolować maki.

Ryż do sushi

Sos do sushi

Ugotowany ryż do sushi, lekko przestudzony, przed całkowitym schłodzeniem i zawinięciem w nori wymaga odpowiedniego doprawienia mieszanką octu ryżowego, cukru i soli. Przygotowany w prosty sposób sos do sushi podkreśli smak ryżu i ryby i choć w sklepach dostępne są gotowe, butelkowane sosy, przygotowanie go samodzielnie, w domu, nie zajmuje dużo czasu.

Dorota Kamińska – przepisy kulinarne

Cześć, jestem Dorota! Miło mi Cię gościć! Właśnie odwiedzasz mój blog kulinarny. Piszę tu o podróżach, fotografii i stylu życia oraz publikuję przepisy kulinarne i filmy wideo. Fajnie, że jesteś i mam nadzieję, że zagościsz na dłużej :).

Przepisy kulinarne, podróże, styl życia. Najlepsze obiady, przekąski, sałatki i drinki.

Polub, zanim zapomnisz :)