Jak oczyścić najlepsze przepisy i porady | Dorota Kamińska

Jak oczyścić

Jak oczyścić warzywa i owoce oraz mięso, ryby i owoce morza przed obróbką termiczną i podaniem. Pokazuję sposoby na oczyszczanie krok po kroku, dzięki którym łatwo nauczyć się, jak przygotować składniki do gotowania.

Jak obrać mango

Jak obrać mango

Pyszny superowoc, znany z charakterystycznego smaku, fantastycznego koloru i dobroczynnego działania na zdrowie i urodę. Mango, kuszące oko i nos, bo kto choć raz, podczas zagranicznych wojaży, powąchał dojrzałe w słońcu owoce, będzie kojarzyć je ze słońcem i żarem tropików. Również w Polsce można kupić mango importowane z różnych części świata. Wybieramy owoce, przynosimy do domu i oto jest pytanie: jak obrać mango?

Mule - jak czyścić

Jak oczyścić mule

Jak oczyścić mule – niezwykle smaczne i bardzo łatwe do przyrządzenia na wiele sposobów, ale najbardziej pracochłonną czynnością jest ich odpowiednia selekcja (martwe mule nie mogą być zjedzone – mogą spowodować zatrucie), a następnie czyszczenie małży z glonów oraz wszelkich narośli z powierzchni muszelek.

Krewetki

Krewetki – jak obierać

Choć w wielu częściach kuli ziemskiej obieranie krewetek uważa się za profanację i poddaje się je obróbce termicznej (gotowaniu, smażeniu lub grillowaniu) w całości, wiele przepisów wciąż wymaga obrania surowych krewetek. Jak obrać krewetki? To bardzo proste, a w poniższym filmie pokazuję proces obierania krewetek krok po kroku.

Oczyszczone szparagi

Jak oczyścić szparagi

Szparagi przed obróbką termiczną (blanszowaniem, duszeniem, pieczeniem) należy oczyścić ze zdrewniałych, twardych końcówek, które pojawiają się wraz z ich starzeniem oraz zewnętrznego łyka na łodydze, które, nieoskrobane, jest dość twarde i trudne do pogryzienia. Jak oczyścić szparagi?

Jak oczyścić karczochy

Jak oczyścić karczochy

Młode karczochy można zjeść na surowo, np. w warzywnej sałatce. Te nieco starsze, najlepiej jeszcze zielone i z pozawijanymi listkami, świetnie smakują duszone (np. jako składnik risotto z karczochami) albo grillowane. Przed przyrządzeniem i podaniem warto wiedzieć jak oczyścić karczochy nożem i wymoczyć w wodzie z dodatkiem soku z cytryny.

Dorota Kamińska – przepisy kulinarne

Cześć, jestem Dorota! Miło mi Cię gościć! Właśnie odwiedzasz mój blog kulinarny. Piszę tu o podróżach, fotografii i stylu życia oraz publikuję przepisy kulinarne i filmy wideo. Fajnie, że jesteś i mam nadzieję, że zagościsz na dłużej :).

Przepisy kulinarne, podróże, styl życia. Najlepsze obiady, przekąski, sałatki i drinki.

Polub, zanim zapomnisz :)