Dieta - najlepsza odchudzająca oraz lecznicza | DOROTA.iN

Dieta

Dieta to nie tylko sposób na schudnięcie, ale też określony, świadomie skomponowany jadłospis, który może służyć właściwemu, codziennemu odżywianiu zapewniającemu odpowiednią podaż składników, których potrzebuje organizm lub pomocy w leczeniu konkretnego schorzenia. Dieta to także sposób na poprawę wyglądu i samopoczucia. W tym dziale przedstawiam przegląd popularnych diet. Zalety i wady oraz skuteczność różnych sposobów odchudzania oraz zasady diet związanych z powrotem do zdrowia lub alergiami i nietolerancjami.

Post warzywno-owocowy uzdrawiający

Dieta warzywno-owocowa czyli post warzywno-owocowy dr Ewy Dąbrowskiej

Dieta warzywno-owocowa, spopularyzowana jako post warzywno-owocowy dr Ewy Dąbrowskiej, jest sposobem odżywiania polegającym na okresowej eliminacji z codziennego menu mięsa, nabiału, tłuszczu oraz wysokoskrobiowych warzyw i wysokokalorycznych owoców zawierających duże ilości cukrów. Z roku na rok staje się coraz bardziej modna, a potwierdzeniem jej skuteczności są liczne świadectwa samouzdrawiania organizmu. To właśnie pobudzenie naturalnych procesów samoregeneracji i wewnętrznego odżywiania jest celem, jaki ma dieta Dąbrowskiej, choć jej skutkiem towarzyszącym jest przy okazji utrata kilogramów. Przybliżę dziś, na czym polega dieta warzywno-owocowa (dieta WO), jaki jest jej cel oraz możliwe do uzyskania rezultaty.

Mleko i jego przetwory - bogactwo białka, wapnia i witamin B, A i D

Dieta a mleko – jak wybrać i dlaczego uważam, że warto je pić

Kiedy rozpoczyna się rok szkolny, patrząc na rodziców odprowadzających swoje pociechy, pomagających czasami nieść im plecaki, sięgam sobie nieraz pamięcią do dawnych czasów, kiedy to ja sama byłam mała i dopiero zaczynałam swoją szkolną przygodę. Nie dopuszczam do siebie myśli, że lada moment minie 30 lat, od kiedy pierwszy raz, ubrana w granatowy fartuszek z białym kołnierzykiem, z czerwonym tornistrem na plecach i kluczem zawieszonym na szyi, maszerowałam piechotą na pierwszą lekcję. Tak wiele zmieniło się od tamtego czasu: dzieci do szkół najczęściej wozimy samochodem i nie ma mowy, żeby przed ukończeniem 10 roku życia szły tam same. W szkołach już dawno nie nosi się fartuszków i nie pija obowiązkowo mleka. Właśnie, jak to jest? Dzisiejszy temat: zdrowa dieta a mleko – jak wybrać najlepsze i opowiem Wam, dlaczego uważam, że warto je pić, zwłaszcza gdy jest się dzieckiem.

Monodieta ryżowa

Monodieta ryżowa oczyszczająca – czemu do niej wracam

Monodieta to dieta jednoskładnikowa, której celem jest odchudzanie lub oczyszczenie organizmu, a ja kilka razy wspominałam Wam już o tym, którą z nich wybrałam, bo w moim menu, raz na 2-3 miesiące, gości monodieta ryżowa bazująca na ryżu brązowym. To bardzo łatwa do przeprowadzenia, bezpieczna i skuteczna dieta oczyszczająca, o której dziś trochę więcej Wam opowiem.

Zdrowe przekąski

Zdrowe przekąski

Podjadane w ciągu dnia, między posiłkami, bez kontroli nad liczbą i rodzajem zawartych w nich składników odżywczych, drobne przekąski, pozornie niewinne i w małych ilościach, mogą dostarczyć naszemu organizmowi nawet kilkaset dodatkowych kalorii. Zjadane nieświadomie, przy okazji, codziennie, zwłaszcza gdy towarzyszy im siedzenie przed telewizorem lub przy komputerze, odkładają się w talii i biodrach i choć ich chrupanie jest niezwykle przyjemne i ciężko się przed nimi powstrzymać, szczególnie wiosną, po długiej zimie, dają o sobie znać w postaci za ciasnej, letniej garderoby, problemów z cerą i zaokrąglonej sylwetki. Dlatego właśnie teraz warto się zmotywować i zamienić je na zdrowe przekąski.

Czas schudnąć - dieta south beach - początek

South Beach – start diety czyli muszę schudnąć 8 kg

Zima i przełom 2012 i 2013 roku nie były dla mnie łatwe. Po powrocie z wyprawy do Australii nadeszły długie, samotne, zimne wieczory, a ja poprawiałam sobie nastrój, pijąc gorącą czekoladę i piekąc mnóstwo ciast, bo nic tak nie odpręża jak zapach ulubionego sernika czy ciasta czekoladowego unoszący się po mieszkaniu, a gotowanie i inne prace kuchenne działają zbawiennie na moje samopoczucie. Przy okazji działają też destrukcyjnie na sylwetkę, a ostatni raz 58 kg ważyłam 9 lat temu, najpierw tyjąc po wypadku narciarskim, który unieruchomił mnie na dość długo, potem zmieniając tryb życia na siedzący, bo poszłam do pracy na etat i, wreszcie, objadając się tureckim jedzeniem podczas wakacji po obronie pracy magisterskiej. Czas schudnąć, wybieram south beach i ogłaszam start diety.

Dieta Dukana

Dieta Dukana – zasady, wady i zalety

Jedna z najpopularniejszych obecnie diet bazująca na spożywaniu protein, dieta Dukana powstała ok. 30 lat temu we Francji, w latach 70 XX w., ale dużym zainteresowaniem zaczęła cieszyć się dopiero z początkiem XXI wieku. Trudno znaleźć dziś osobę, która nie słyszała o tej metodzie odchudzania, a wśród znajomych spotykamy coraz więcej osób, które ją stosowały. Swoją popularność dieta Dukana zawdzięcza dużej skuteczności, ale przed podjęciem ostatecznej decyzji o jej stosowaniu warto kierować się także dodatkowymi przesłankami, zwłaszcza że należy stosować ją wyłącznie w konsultacji z lekarzem. W tym artykule przybliżymy Ci charakterystykę diety Dukana oraz wskażemy jej wady i zalety.

Pisanie książki kucharskiej

Co jeść przed egzaminem, żeby zdać egzamin na dobrą ocenę

Matury tuż tuż, sesje na uczelniach niebawem, a ładna pogoda wcale nie zachęca do nauki. Wiedza znacznie lepiej wchodzi do głowy, kiedy podczas nauki odpowiednio się odżywiamy, dlatego dziś krótki poradnik o tym co jeść przed egzaminem (a czego absolutnie nie ruszać), żeby zdać egzamin na lepszą ocenę.

Dorota Kamińska – przepisy kulinarne

Cześć, jestem Dorota! Miło mi Cię gościć! Właśnie odwiedzasz mój blog kulinarny. Piszę tu o podróżach, fotografii i stylu życia oraz publikuję przepisy kulinarne i filmy wideo. Fajnie, że jesteś i mam nadzieję, że zagościsz na dłużej :).

Przepisy kulinarne, podróże, styl życia. Najlepsze obiady, przekąski, sałatki i drinki.

Polub, zanim zapomnisz :)