Kuchnia szwajcarska najlepsze przepisy i porady | Dorota Kamińska

Kuchnia szwajcarska

Kuchnia szwajcarska – przepisy na potrawy ze Szwajcarii. Jest to kuchnia, na którą duży wpływ miały kultury krajów ościennych, ale ciesząca się też własnym, narodowym dorobkiem kulinarnym. Kuchnia szwajcarska to proste potrawy o nieskomplikowanym składzie wywodzące się z dawnej kuchni ludów uprawiających rolę, w których domach dominowały potrawy warzywne i zbożowe oraz mleko i jego przetwory.

Pokazuję przepisy na dania szwajcarskie krok po kroku.

Chrabeli - szwajcarskie ciastka anyżowe

Chrabeli – szwajcarskie ciasteczka anyżowe

Ponieważ od pewnego czasu uczestniczę w akcji kulinarnej „Z widelcem po Europie”, a ciągle nie mam pomysłu ani czasu na przygotowanie dania z kuchni, która jest „obgotowywana” danego tygodnia, postanowiłam zmobilizować się i zrobić jakieś danie w tygodniu kuchni szwajcarskiej. Nie mając pojęcia o tym, jakie potrawy jada się w Szwajcarii ani urlopującego się aktualnie kolegi Szwajcara do pomocy, przeszukałam zagraniczne blogi kulinarne i znalazłam wyglądający dość przystępnie przepis na ciasteczka anyżowe o nazwie chrabeli.

Dorota Kamińska – przepisy kulinarne

Cześć, jestem Dorota! Miło mi Cię gościć! Właśnie odwiedzasz mój blog kulinarny. Piszę tu o podróżach, fotografii i stylu życia oraz publikuję przepisy kulinarne i filmy wideo. Fajnie, że jesteś i mam nadzieję, że zagościsz na dłużej :).

Przepisy kulinarne, podróże, styl życia. Najlepsze obiady, przekąski, sałatki i drinki.

Polub, zanim zapomnisz :)