Ona i on - relacje damsko-męskie - opinie i porady | DOROTA.iN

Ona i on

Ona i on czyli relacje damsko-męskie moim okiem. Piszę o obserwacjach i przemyśleniach na temat własnych i cudzych doświadczeń w związkach i samotności.

Ja też lubię na Ciebie patrzeć

Magia codzienności

Od lat wstaję rano z łóżka i swoje kroki kieruję do łazienki, zakładając na siebie po drodze ulubioną, szarą bluzę z kapturem, w której później wracam do kuchni i, ziewając, włączam ekspres, żeby zrobić sobie pyszną kawę. Spieniam mleko kokosowe, dolewam małe espresso i biorę kubek do ręki, żeby stanąć z nim przy oknie i popatrzeć jak zaczyna się dzień, czasem może ponucić ulubiony utwór, który zdążyłam puścić z tabletu lub szybko wrócić do łóżka, przykryć się kołdrą i poczuć, jak po całym ciele przyjemnie rozchodzi się ciepło. Zaczyna się magia codzienności, bardzo ważny element mojego życia.

Nie odkładaj macierzyństwa na potem

My wszystkie, które nie zdążyłyśmy zostać matkami

Kobieta po trzydziestce ma przechlapane, zwłaszcza kiedy ma partnera, mieszkanie, ale nie ma dzieci. Kiedy ślub, czy planujecie… Która z nas choć raz tego nie usłyszała? Uszy więdną, a do tłumu nie docierają podstawowe informacje, że to nie tłumu sprawa, kto, kiedy, z kim i czy w ogóle ma ochotę pracować nad poprawą przyrostu naturalnego. A ten w Polsce, z roku na rok, jest coraz niższy i podejmowane są różne próby zachęcania społeczeństwa do zakładania rodzin.

Gdzieś w Kolorado w USA, a może to Utah lub Arizona?

10 codziennych zalet bycia singielką

Zanim zapomnę, dopóki pamiętam jak to było ;). Trochę na otarcie łez tych, którym, z własnego lub cudzego wyboru, przyszło żyć samotnie i nie do końca potrafią odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Zalety bycia singielką. Spędziłam 2,5 roku, korzystając z nich ile się da. I… da się, chociaż osobiście wolę wymieniać 10 zalet bycia w związku :). Pisząc ten tekst, siedzę sama w domu, a Oderwany jest w jednej ze swoich podróży. Wokół mnie tylko cisza, bo za oknem w końcu przestał wiać wiatr, a cały otaczający mnie świat wreszcie ułożył się do snu.

Plener ślubny nad morzem

Fotograf ślubny – 10 kryteriów wyboru

Tak jak każdy zna się najlepiej na marketingu, tak wszyscy jesteśmy najlepszymi fotografami, a na świecie panuje powszechne przekonanie, że drogi aparat wysokiej jakości i inny sprzęt, za który trzeba słono zapłacić, gwarantują piękne zdjęcia. Dobre fotografie powstają na dobrym sprzęcie tak samo jak smaczne jedzenie w drogich garnkach, w kuchni za kilkaset tysięcy złotych. Sprzęt znacznie ułatwia pracę i zwiększa możliwości i kreatywność, ale to talent, umiejętności i doświadczenie dają solidne podstawy do tego, żeby wiedzieć, jak ten sprzęt wykorzystać.

10 codziennych zalet bycia razem

10 codziennych zalet bycia w związku

Przyjaciel, podpora życiowa, siła napędowa, motywator. Nieoceniona jest rola wymarzonego mężczyzny, tego jedynego i na zawsze, kiedy uda nam się z takim związać. Długo można wymieniać zalety bycia w związku, życia we dwoje i wspólnego patrzenia w jednym kierunku, ale fajnie też dostrzec to wszystko, co dzieje się na początku, kiedy dopiero zaczynacie się ze sobą spotykać. Magia codzienności. Drobne, codzienne zalety bycia razem. Proste i przemiłe, które sprawiają, że ten czas, podobnie jak cała jego reszta, staje się wyjątkowy. Zwłaszcza gdy wcześniej długo mieszkało się solo i zalety codziennego życia w pojedynkę zamienia się na tryb 1+1.

Oświadczyny na Palawan

Najpiękniejsze oświadczyny na świecie

Był zimny, marcowy poranek 2013 roku, kiedy pełna niepewności wsiadałam do samolotu, który za chwilę miał odlecieć do Londynu. Wysyłając ostatnie wiadomości, tuż przed startem, gdy w pośpiechu wstukiwane na ekranie telefonu słowa mieszały się w myślach z płynącymi z głośnika komunikatami, z sercem na dłoni, wciąż nie wiedząc czy uda mi się z nim zobaczyć, wyruszałam w swoją kolejną podróż. Samolot wystartował pomimo niepogody, a ja zastanawiałam się, czy tegoroczna zima, która zawitała do nas na tak długo, okaże się choć odrobinę łaskawa i, nie sprawiając niemiłych niespodzianek, pozwoli dotrzeć na czas do Luton.

Piękne usta

Ideał piękna

Jeszcze nikt nie ocenił. Może Ty zaczniesz? Na końcu wpisu możesz przyznać gwiazdki. Ideał piękna…

Dorota Kamińska – przepisy kulinarne

Cześć, jestem Dorota! Miło mi Cię gościć! Właśnie odwiedzasz mój blog kulinarny. Piszę tu o podróżach, fotografii i stylu życia oraz publikuję przepisy kulinarne i filmy wideo. Fajnie, że jesteś i mam nadzieję, że zagościsz na dłużej :).

Przepisy kulinarne, podróże, styl życia. Najlepsze obiady, przekąski, sałatki i drinki.

Polub, zanim zapomnisz :)