Codzienność - poradniki, pomysły, inspiracje | DOROTA.iN

Codzienność

Codzienność jest fajna, a ja staram się zawsze, żeby każdy dzień był maksymalnie wykorzystany w 100%, niezależnie od tego czy ma to być praca, czy aktywny wypoczynek. Poradniki o codzienności i tym, jak sobie z nią radzić… na co dzień :).

Rok 2018 w zdjęciach

Jeszcze nikt nie ocenił. Może Ty zaczniesz? Na końcu wpisu możesz przyznać gwiazdki. Do napisania…

Rok 2016 w zdjęciach

Rok 2016 w zdjęciach

Roku 2016, nie byłeś taki zły, jak mogłoby mi się wydawać. Pod kilkoma względami przebiłeś nawet 2015, choć działo się mniej, za to równie intensywnie. Dlatego lubię takie podsumowania, bo gdy przez długi czas towarzyszy mi lęk o to, co będzie w przyszłości, spoglądam na fotografie i przypominam sobie wszystkie miłe chwile. Spojrzenie na pewne sprawy z dystansu, po upływie czasu, sprawia, że zapominam na moment o tym, co mnie martwi i nieco bardziej optymistycznie patrzę na otaczający mnie świat.

Plaża w Słowińskim Parku Narodowym

Sztuka nagradzania siebie – moje kroki do stanu ZEN

Od kilku jestem sterem, żaglem i okrętem. Szefuję samej sobie, organizuję własną pracę, planuję nowe przepisy, publikacje, spotkania, negocjuję warunki kontraktów z reklamodawcami. Spełniłam swoje marzenie o własnym biznesie oraz możliwości pracy w domu, bez tracenia czasu na dojazdy do biura w godzinach szczytu, w czasie gdy w mieście panują największe korki. Moglibyście pomyśleć, że moja praca mnie nie stresuje i jest lżejsza od snu. Opowiem dziś o tym, jak jest naprawdę, dlaczego nie zawsze utrzymuję stan zen i czemu tak ważna, nie tylko w mojej pracy, jest sztuka nagradzania siebie.

Sposoby na oszczędzanie - jak oszczędzać pieniądze

Najprostsze sposoby na oszczędzanie czyli skąd mam tyle pieniędzy

Od kiedy zaczęłam planować wydatki oraz szukać oszczędności nawet tam, gdzie, pozornie, wcale ich nie ma, śpię nieco spokojniej, bo mam oszczędności „emerytalne” i zapas pieniędzy na nieoczekiwane sytuacje. To bardzo ważne w pracy, w której dochody nie są regularne, ale życie nauczyło mnie, że oszczędzać warto, nawet mając dobrze i regularnie płatną posadę na etacie. Jak oszczędzać pieniądze? Sposobów jest mnóstwo, a ja dziś podzielę się z Wami moimi pomysłami na oszczędzanie. Teraz już będzie wiadomo, skąd mam tyle pieniędzy na torebki ;).

Dorota Kamińska - ocean i plaża w Brufut w Gambii - 7 wspaniałych lat

Historia 7 wspaniałych lat

Ostatniego dnia pobytu w Brufut, kiedy siedziałam nad brzegiem Atlantyku, wpatrując się w coraz większe fale, zamykając oczy i wsłuchując w ich szum, pomyślałam o ubiegłych latach, które minęły tak szybko, ale pomieściły ogromną ilość zdarzeń, o których wcześniej nawet nie przyszło mi na myśl pomarzyć. W cieniu baobabów porastających strome zbocze, wzdłuż którego rozpościerała się wyjątkowo szeroka plaża, obserwowałam niespieszne życie tutejszych mieszkańców, rozpalających ogniska, zachęcających turystów do skosztowania ich benachinu lub yassy, czekających na przetrwanie kolejnego dnia, po którym nastąpi dla nich jutro. Dla mnie właśnie mijało 7 wspaniałych lat, chociaż środek zimy 2009 roku zapowiadał coś zupełnie innego.

Najłatwiejsze postanowienia noworoczne

Najłatwiejsze do zrealizowania postanowienia noworoczne

Wraz z nowym rokiem większość z nas podejmuje mocne postanowienia: dieta, zdrowy styl życia, sport, rzucanie palenia, rezygnacja z alkoholu – brzmi znajomo? Podobno aż 90% takich postanowień nigdy nie jest zrealizowanych, wiedzieliście o tym? Ręka do góry, kto choć raz próbował i poległ? Żeby ułatwić Wam wyznaczanie sobie osiągalnych celów, przygotowałam listę wyjątkową. To najłatwiejsze do zrealizowania postanowienia noworoczne. Wystarczą tylko intelekt i pamięć, nie potrzeba niczego więcej :).

Rok 2015 w zdjęciach

Rok 2015 w zdjęciach

To był dobry rok, choć daleko mu rozmachem do poprzedniego, kiedy przez 3 miesiące zwiedzałam azjatyckie kraje. Postanowiłam, że 2015 będzie czasem stabilizacji, pomyślenia o emeryturze i zakończenia raz na zawsze prac związanych z blogiem, które od dawna piętrzyły się i czekały w kolejce na realizację. To także rok, który w całości spędziliśmy razem z Oderwanym, decydując się na wspólne zamieszkanie tuż przed wylotem na Kubę. Oto mój rok 2015 w zdjęciach i chociaż nie zawsze był łatwy, wniósł do mojego życia mnóstwo radości.

Dorota Kamińska - 35 lat :)

Kobieta 35-letnia

Przyjrzałam się sobie w lustrze i okazało się, że mam 35 lat. Przepłakałam cały dzień, zupełnie bez powodu, bo od życia dostaję więcej niż niejedna osoba może sobie wymarzyć, ale gdzieś w głębi serca cały czas tkwi jakiś wyrzut, że mogłabym lepiej, inaczej i że czas przecieka mi przez palce, kiedy gonię za swoją codziennością. Mądra przyjaciółka powiedziała mi kiedyś, że może i uciekają kolejne dni, ale jak bardzo pojemne były ostatnie lata. Dużo osiągnięć, ale nie zrozumie tego płaczu nikt, kto nie okupił swoich sukcesów pasmem porażek.

Fabriccum - historia mojego roweru

Fabriccum – jedyny taki rower retro

W wakacje 1986 roku, kiedy coraz większymi krokami zbliżała się „zerówka”, a ja zapewne siedziałam w ogrodzie, zjadając z krzaczka truskawki, dziadek zawołał mnie do domu, gdzie na werandzie, w kolorze zielonym, chociaż wymarzyłam sobie czerwony, stał mały rower marki Diadem, który na kilka kolejnych lat stał się moim najlepszym przyjacielem, towarzyszem wypraw na wały i do lasu i wszędzie tam, gdzie bocznymi ścieżkami, pomiędzy budującymi się dopiero domami na przedmieściach Wrocławia, można było dojechać w poszukiwaniu nowych przygód. Zapewne znacie to uczucie niczym niepohamowanej, dziecięcej radości, tej w najczystszej postaci, kiedy dostało się coś od najbliższych, długo wyczekiwany prezent, wymarzony do tego stopnia, że najchętniej na noc zabrałoby się go ze sobą do domu i położyło obok do łóżka. Nie wiedziałam wtedy, że na podobne uczucie przyjdzie mi czekać 28 lat.

Rolada śląska

Tydzień w zdjęciach 28/2015

W tym tygodniu powrót do dawno niekosztowanych smaków polskiej kuchni regionalnej. Tym razem podróż kulinarna w okolice Śląska, tylko w obrębie mojego domu i mała niespodzianka dla wychowanego na Śląsku Opolskim Mariusza :).

Dorota Kamińska – przepisy kulinarne

Cześć, jestem Dorota! Miło mi Cię gościć! Właśnie odwiedzasz mój blog kulinarny. Piszę tu o podróżach, fotografii i stylu życia oraz publikuję przepisy kulinarne i filmy wideo. Fajnie, że jesteś i mam nadzieję, że zagościsz na dłużej :).

Przepisy kulinarne, podróże, styl życia. Najlepsze obiady, przekąski, sałatki i drinki.

Polub, zanim zapomnisz :)