Kuchnia tajska

Kuchnia tajska – przepisy na potrawy z Tajlandii. To jedna z najpopularniejszych kuchni świata, zdrowa i smaczna, znana z fantastycznego, kolorowego i niedrogiego jedzenia ulicznego. Pokazuję przepisy na tajskie śniadania, obiady, kolacje i desery. Najlepsze tajskie jedzenie, najbardziej znane dania, jakich udało mi się spróbować podczas podróży do Tajlandii.

Sticky rice z mango

Sticky rice – kleisty ryż z mango

Najlepszy deser w Bangkoku, chociaż zastanawiałam się kiedyś, czy mojego serca bardziej nie podbiły lody kokosowe. Sticky rice, nazywany też glutinous rice czyli kleisty ryż z mango, ugotowany na mleku kokosowym, posypany odrobiną prażonego sezamu, udekorowany najlepszym na świecie mango i polany słodkim sosem. Pięknie pachnący limonką. Moje śniadanie kupowane o poranku, kilka kroków od hotelu, za jedyne 50 bahtów czyli niewiele ponad 5 zł.

Smażona wołowina z makaronem hokkien

Wołowina z makaronem hokkien

Piątkowy obiad odbył się pod znakiem mięsa. Robiąc ostatnie zakupy zaszalałam z jego różnymi rodzajami i postanowiłam dopasować coś do przepisu z kuchni indonezyjskiej. Tym razem wybór padł na wołowinę. Danie, które przyrządziłam to wołowina z makaronem hokkien, wygląda naprawdę smakowicie i w moim mieszkaniu chodzą słuchy, że smakuje wybornie.

Imbirowy kurczak z grzybami shiitake

Kurczak z imbirem i grzybami shiitake

Zgodnie z wcześniejszą obietnicą prezentuję dzisiaj prosty przepis na kurczaka, a właściwie na kurze piersi. Kurczak z imbirem i grzybami shiitake. Pachnie imbirem, ma piękny kolor dzięki dodatkowi papryki, jest ostry w smaku za sprawą dodatku chili. Mało skomplikowany w przygotowaniu, dla wszystkich miłośników nietypowych smaków kuchni azjatyckiej.