Fotografia - galerie, zdjęcia i poradniki | DOROTA.iN

Fotografia

Galerie fotografii z moich podróży po całym świecie czyli fotografia moim okiem. Najlepsze zdjęcia z podróży zagranicznych i bliższych wyjazdów do Polski. Poradniki fotograficzne dla początkujących i mój komentarz o tym, jak uczyłam się robić zdjęcia i na co zwrócić uwagę, żeby doskonalić swój warsztat.

Fabriccum - historia mojego roweru

Fabriccum – jedyny taki rower retro

W wakacje 1986 roku, kiedy coraz większymi krokami zbliżała się „zerówka”, a ja zapewne siedziałam w ogrodzie, zjadając z krzaczka truskawki, dziadek zawołał mnie do domu, gdzie na werandzie, w kolorze zielonym, chociaż wymarzyłam sobie czerwony, stał mały rower marki Diadem, który na kilka kolejnych lat stał się moim najlepszym przyjacielem, towarzyszem wypraw na wały i do lasu i wszędzie tam, gdzie bocznymi ścieżkami, pomiędzy budującymi się dopiero domami na przedmieściach Wrocławia, można było dojechać w poszukiwaniu nowych przygód. Zapewne znacie to uczucie niczym niepohamowanej, dziecięcej radości, tej w najczystszej postaci, kiedy dostało się coś od najbliższych, długo wyczekiwany prezent, wymarzony do tego stopnia, że najchętniej na noc zabrałoby się go ze sobą do domu i położyło obok do łóżka. Nie wiedziałam wtedy, że na podobne uczucie przyjdzie mi czekać 28 lat.

Plener ślubny nad morzem

Fotograf ślubny – 10 kryteriów wyboru

Tak jak każdy zna się najlepiej na marketingu, tak wszyscy jesteśmy najlepszymi fotografami, a na świecie panuje powszechne przekonanie, że drogi aparat wysokiej jakości i inny sprzęt, za który trzeba słono zapłacić, gwarantują piękne zdjęcia. Dobre fotografie powstają na dobrym sprzęcie tak samo jak smaczne jedzenie w drogich garnkach, w kuchni za kilkaset tysięcy złotych. Sprzęt znacznie ułatwia pracę i zwiększa możliwości i kreatywność, ale to talent, umiejętności i doświadczenie dają solidne podstawy do tego, żeby wiedzieć, jak ten sprzęt wykorzystać.

Zachód słońca nad Mekongiem, Luangprabang, Laos. Czerwiec 2014 r.

Najpiękniejsze zachody słońca

Mogę jeździć sama po świecie, zwiedzać duże miasta, wtapiać się w tłum. Mogę podróżować na drugi koniec globu, gdzie niebo i księżyc nie wyglądają tak samo, a kiedy u mnie zapada noc, u kogoś właśnie nastał nowy dzień. Gdzieś głęboko w sercu, skrywane przed światem, jest jedno smutne uczucie, które mi czasem doskwiera, kiedy siadam na plaży i w samotności obserwuję zachód słońca.

Tarasy wodne Kuangsi - Luangprabang, Laos

45 najlepszych zdjęć z Laosu

Laos to nieduży, spokojny kraj położony tuż nad Tajlandią, graniczący też z Wietnamem, Birmą, Chinami, Kambodżą. Dwa miliony mieszkanców, bardzo spokojnych i przyjacielskich osób. Początki turystyki, jeszcze nie wszystko dopięte na ostatni guzik, ale widać tu ogromne starania, żeby jak najlepiej ugościć turystów, których, na razie, nie jest tu jeszcze tak wiele. Laos, pełen świątyń, uśmiechu, górzysty i niewielki.

Opera w Sydney nocą

Fotografia nocna – najlepsze zdjęcia

Uwielbiam włóczyć się nocą ze statywem i aparatem, a jeszcze wcześniej, w ciągu dnia, planować, szukać dobrych lokalizacji… Fotografia nocna to duże wyzwanie: robienie zdjęć w różnych warunkach pogodowych, kiedy wiatr porusza statywem, stukot stóp przechodzących po chodniku turystów lub samochody przejeżdżające przez most utrudniają uzyskanie najlepszej ostrości, a dobre miejsce nierzadko trzeba zająć sobie dużo wcześniej, wśród tłumu turystów wyposażonych w aparaty fotograficzne.

35 najlepszych zdjęć z Krety

9-16 maja 2014. Spontaniczny wyjazd na Kretę, chociaż miałam już nigdzie nie latać przed wyjazdem do Azji. 35 najlepszych zdjęć z tygodniowego pobytu na tej pięknej, greckiej wyspie, gdzie można nie tylko plażować i cieszyć się urokami smakowitych potraw kuchni greckiej, ale również pochodzić po górach, wyciszyć się w atmosferze skupienia w jednym z klasztorów, popatrzeć jak pięknie położone są małe, wysokogórskie miejscowości… Oto najlepsze zdjęcia z Krety, które przywiozłam z wyjazdu :D.

London Eye in the night

35 najlepszych zdjęć z Londynu

Zeszłoroczna podróż do stolicy UK pozostaje już tylko mglistym wspomnieniem, ale znalazłam w końcu czas na uporządkowanie zdjęć z tamtego wyjazdu i oto 35 najlepszych zdjęć z Londynu – moja galeria. Niełatwo było je zrobić, bo nie miałam ze sobą statywu, a pogoda w marcu, choć nie zapowiadano takiego chłodu, skutecznie utrudniała mi zwiedzanie i tylko dwa razy w ciągu 10 dni na niebie zaświeciło słońce.

3 Udostępnień

45 najlepszych zdjęć z Kambodży

4 dni w Siem Reap, podczas 3-tygodniowego pobytu w Azji przeznaczonego na zwiedzanie Tajlandii i Kambodży. Siem Reap słynie ze znanego na całym świecie, wpisanego na listę światowego dziedzictwa kultury, kompleksu ruin świątyń Angkor, położonego w dżungli, nieopodal miasta. Kambodża to także piękne, ręcznie wytwarzane produkty: jedwab, drewniane ozdoby, odzież oraz najsmaczniejsza kuchnia azjatycka, jakiej dotychczas spróbowałam: dania pięknie pachnące przyprawami, starannie przygotowane i zaserwowane, kolorowe, łączące smaki ostre i słodkie oraz łagodne.

55 najlepszych zdjęć z Nowego Jorku

Koniec mojej nowojorskiej przygody i czas na zwiedzanie kolejnych miejsc w USA. Oto mój Nowy Jork i 55 najlepszych zdjęć z 10-dniowego pobytu: pierwsze wrażenia i późniejsza fotografia, po wstępnym rekonesansie, to przede wszystkim architektura: charakterystyczne budynki w pięknych kolorach, malownicze okna i sztandarowe schody przeciwpożarowe, umieszczane na frontowej elewacji. Manhattan, jako miejsce łączące wiele kultur, wygląda pięknie w każdym zakątku.

50
Opera w Sydney - widok z mostu Harbour Bridge

50 najlepszych zdjęć z Australii

Wrzesień 2012 i mój kilkutygodniowy wyjazd do Australii. Pierwsza tak daleka podróż na tak długo. Zwiedzanie Sydney i Melbourne oraz trasa przejechana samochodem z Port Douglas do Byron Bay. Pływanie w oceanie, pierwsze w życiu snurkowanie i nauka surfingu. Wyjazd, podczas którego połknęłam bakcyla i od tamtego czasu co roku wybieram się w coraz dłuższe, dalekie podróże. 50 najlepszych zdjęć z Australii, obejrzyjcie i przenieśmy się tam wspólnie jeszcze jeden raz :).

Koncert Smolika na Blog Forum Gdańsk 2012

Gdańsk nocą

Pierwszy raz odwiedziłam Gdańsk przelotnie, służbowo, przejazdem. Spędziłam kilka dni w Sopocie i nie znalazłam ani chwili na zwiedzanie Trójmiasta. Na kolejną wizytę przyszło mi czekać dwa lata i choć znów pojechałam do Gdańska służbowo, przedłużyłam swój pobyt i znalazłam czas na to, żeby się w nim zakochać. Spacerując po gdańskim starym mieście, czułam klimat dawnych lat, słyszałam stukot końskich kopyt na Długim Targu, rozmowy marynarzy w porcie, pokrzykiwanie robotników przy żurawiu i rozpoznałam charakterystyczny zapach darów morza na Rybnym Targu. I choć te wszystkie obrazy i zapachy zawsze podpowiadała mi wyobraźnia, z niecierpliwością wyczekiwałam kolejnej wizyty w Gdańsku, do którego udało mi się wrócić dopiero po 5 latach z okazji Blog Forum Gdańsk 2011. A Gdańsk nocą? Jest równie piękny co za dnia!

Dorota Kamińska – przepisy kulinarne

Cześć, jestem Dorota! Miło mi Cię gościć! Właśnie odwiedzasz mój blog kulinarny. Piszę tu o podróżach, fotografii i stylu życia oraz publikuję przepisy kulinarne i filmy wideo. Fajnie, że jesteś i mam nadzieję, że zagościsz na dłużej :).

Przepisy kulinarne, podróże, styl życia. Najlepsze obiady, przekąski, sałatki i drinki.

Polub, zanim zapomnisz :)