DIY blog - rękodzieło, pomysły, inspiracje, porady | DOROTA.iN

DIY

DIY – „Do it yourself” czyli rękodzieło. Samodzielnie wykonane przedmioty, dekoracje, ubrania… Po prostu wszystko, co wyszło spod naszej ręki! Pomysły na DIY modowe, do domu i mieszkania oraz kulinarne i nie tylko.

Regał loft z odzysku

Regał loft z odzysku

Regał loft na czarnych nogach hairpin – renowacja mebla ze śmietnika.

Jak zrobić stolik z plastra drewna

Jak zrobić stolik z plastra drewna

Jak zrobić stolik z plastra drewna krok po kroku. U mnie jest to stolik plaster drewna jesion, a nogi to stelaż po taborecie. Ale możecie też zrobić stolik z drewna na nogach hairpin, zobaczcie!

Drapanki - skrobanki - pisanki skrobane

Kraszanki, kroszonki, kraszonki, drapanki, skrobanki – jak zrobić pisanki skrobane

W wielu domach to podstawowy sposób zdobienia jajek na Wielkanoc: najpierw barwi się całe na jednolity kolor, a potem skrobie wzorki za pomocą ostrego narzędzia – najczęściej takiego, jakie ma się pod ręką, choć tradycyjnie przygotowuje się je za pomocą specjalnych „narzędzi”. Kraszanki, kroszonki, kraszonki, drapanki, skrobanki – pisanki skrobane określa się różnymi nazwami, w zależności od regionu Polski. Co więcej, są rozbieżne opinie na temat tego, czy kraszanki to to samo, co drapanki i odwrotnie – trudno mi było znaleźć wiarygodne źródło informacji o nazewnictwie.

Prezent spakowany w szary papier z granatową wstążką i niebieskim wzorem

Pakowanie prezentów – szary papier, granat i czerwień

Tegoroczne pakowanie prezentów – szary papier, granat i czerwień. Podobnie do zeszłego roku, choć kolorystyka nieco inna i, teoretycznie, mało świąteczna, bo przecież Boże Narodzenie to głównie biel, czerwień i zieleń. Postawiłam na stonowany zestaw, choć gdy teraz patrzę na całość, to przywieszki wybrałabym białe, żeby odróżnić je od opakowania.

Pakowanie prezentów - szary papier i etykietka

Pakowanie prezentów – szary papier, czerwień, biel i zieleń

Tegoroczne pakowanie prezentów – szary papier, czerwień, biel i zieleń. Choć wcześniej nie przykładałam do tego wagi i z reguły pakowałam prezenty w gotowe torebki kupione w centrum handlowym lub hipermarkecie, Mariusz zainspirował mnie w zeszłym roku do przygotowywania pięknych opakowań prezentów na Święta.

Czekoladki - serduszka z polewą

Jadalne prezenty na Boże Narodzenie

Bardzo lubię przygotowywać (i dostawać też!) jadalne prezenty na Boże Narodzenie, zwłaszcza że nie zawsze wymagają długotrwałych przygotowań, a ich wykonanie dostarcza mnóstwa przyjemności i odpręża. Można obdarować nimi zarówno najbliższych, jak i np. współpracowników, klientów… Jestem zdania, że taki prezent, nawet jeśli jest drobny i symboliczny, cieszy, ponieważ został osobiście wykonany i zapakowany.

Róża z ogórka

Róża z ogórka

Oto prosty sposób na piękną i elegancką dekorację, którą możecie wykorzystać, przygotowując sałatki na specjalne okazje lub przekąski w formie kanapek. Moja propozycja to kanapka FIT z Borowikowego Lasu, na której róża z ogórka, bo o tej dekoracji mowa, utrzymuje się dzięki warstwie kremowego serka. A sama kanapeczka to propozycja dietetycznej przekąski, przygotowana z pełnoziarnistego, chrupkiego pieczywa żytniego.

Dodatki i dekoracje po przemalowaniu

Metamorfoza drobnych dekoracji w domu – przemaluj je!

Ilekroć nachodzi mnie chęć zmian moich wnętrz, a nie widzę możliwości przemalowania ścian czy zmiany większych mebli, zasłon… rzucam okiem na dodatki. Kiedy w sklepie stoję przed wyborem: kupić czy nie kupić kolejną serwetkę lub miskę do moich zdjęć kulinarnych, przypominam sobie o tych wszystkich „okazjach”, kupionych na wyprzedaży, które w domu okazały się nie pasować, nie sprawdzić i obiecuję sobie, że pewnego dnia znajdę dla nich zastosowanie. Mam sprawdzony sposób na to, żeby niskim kosztem odmieniać wnętrze, bo tak samo jak ściany, polecam przemalowywać meble. Pokazywałam Wam już zmianę wyglądu mojej kuchni. Dziś metamorfoza drobnych dekoracji w domu – przemaluj je i niech zyskają drugą młodość :).

Dynia na Halloween

Dynia na Halloween

Jeśli obchodzicie Halloween, zwłaszcza w towarzystwie dzieciaków, warto pokusić się o przygotowanie z tej okazji dekoracji z dyni. Dynia na Halloween, ogromna i pomarańczowa, to mnóstwo radości dla dzieci. Można wydrążyć jej środek i przygotować lampion z dyni, a miąższ przeznaczyć na pyszną zupę z dyni lub dżem z dyni, albo puree z dyni, które można wykorzystać jako bazę do wielu innych, wyjątkowo smacznych, dyniowych dań i deserów.

Dorota Kamińska – przepisy kulinarne

Cześć, jestem Dorota! Miło mi Cię gościć! Właśnie odwiedzasz mój blog kulinarny. Piszę tu o podróżach, fotografii i stylu życia oraz publikuję przepisy kulinarne i filmy wideo. Fajnie, że jesteś i mam nadzieję, że zagościsz na dłużej :).

Przepisy kulinarne, podróże, styl życia. Najlepsze obiady, przekąski, sałatki i drinki.

Polub, zanim zapomnisz :)