fbpx
Czytasz właśnie
Wyprawa do Australii 2012 – zapowiedź

Wyprawa do Australii 2012 – zapowiedź

Mapa i flaga Australii
Jeszcze nikt nie ocenił. Może Ty zaczniesz? Na końcu wpisu możesz przyznać gwiazdki.

Dawno, dawno temu, w mojej głowie urodził się plan dalekiej podróży. Wyrwania się na miesiąc w odległe miejsce, pokonania sporej odległości i przywiezienia mnóstwa wspomnień. Poznania innej kultury, zobaczenia pięknych, zapierających dech w piersiach miejsc, które na zawsze pozostałyby w moim sercu. Dawno, dawno temu myślałam, że tym miejscem będzie USA, przez które przejadę samochodem z Nowego Jorku do Miami, a potem do Los Angeles, a na koniec do Chicago.

Zobacz też: Moja relacja z podróży do Australii

Plany wyjazdu do USA skończyły się na uzyskaniu wizy, która teraz spokojnie czeka, wklejona do mojego paszportu przez przemiłego, amerykańskiego urzędnika. Jest plan, żeby pojechać tam w przyszłym roku, w sierpniu lub we wrześniu. Tymczasem wybiorę się w równie, o ile nie jeszcze bardziej odległą podróż – do Australii.

Wyprawa do Australii 2012 – zapowiedź i film wideo

Obejrzyj bezpośrednio na moim kanale: na YouTube

Wylatuję 10 września, z Pragi, skąd czeka mnie 26-godzinny lot, z przesiadką w Abu Zabi. 12 września rano będę już na drugim końcu świata, w Sydney :).

Na zwiedzenie Australii mam cały miesiąc i po powrocie prawdopodobnie od razu z Pragi udam się do Gdańska, na Blog Forum Gdańsk. Ale wcześniej na pewno zobaczę całe Sydney, wybiorę się też do Melbourne i być może do Canberry, która jest stolicą Australii. Chciałabym obejrzeć też skałę Uluru i koniecznie wybrać się na Wielką Rafę Koralową. Mam nadzieję, że starczy mi czasu i energii na przygotowywanie dla Was regularnych, codziennych relacji podczas całej wyprawy i ugotowanie 4-6 potraw kuchni australijskiej, na które przepisy z filmami znajdziecie potem na Pozytywnej Kuchni.

Zobacz też
Green Island - trasa promem

Jeśli ktoś z Was był już w Australii lub zna interesujące miejsca, np. z opowieści znajomych, niech śmiało podsyła mi swoje propozycje i rekomendacje tego, co jeszcze mogę zobaczyć czy zjeść. Możecie pisać do mnie w komentarzach na obu blogach lub Dorota Kamińska na Facebooku.

Dziękuję Wam przy okazji za udany, letni sezon, który był dla mnie bardzo pracowity i dlatego dopiero teraz, we wrześniu, jadę na długo wyczekiwany urlop. Dzięki ogromne za wszystkie Wasze odwiedziny na PozytywnaKuchnia.pl (ponad 500 tys. UU miesięcznie!) i Dorota.in oraz komentarze, porady i sugestie. Oby ten wyjazd był początkiem serii interesujących podróży po całym świecie, czego i sobie, i Wam serdecznie życzę :).

Podoba Ci się? Oceń lub zostaw komentarz 🙂

19 komentarzy

Leave a Reply

Your email address will not be published.

© 2009-2021 | Dorota Kamińska blog kulinarny, przepisy, podróże i styl życia | Wszystkie prawa zastrzeżone | Część odnośników na blogu to afiliacyjne linki partnerskie | Moja książka: Superfood | Silnik: Wordpress | Serwer: Bookroom