Odtwarzacz WD TV Live - recenzja i opinie | Dorota Kamińska

WD TV Live – recenzja

Jeszcze nikt nie ocenił. Może Ty zaczniesz? Na końcu wpisu możesz przyznać gwiazdki.

Gromadzimy coraz więcej danych w formie multimediów, a filmy, muzyka i zdjęcia przechowywane na dyskach twardych, dotychczas odtwarzane bezpośrednio na monitorze komputerowym, przenoszą się na tablety, telefony komórkowe i do telewizora. Istnieje kilka sposobów ich odtwarzania na dużym ekranie: niektóre telewizory HD odtwarzają pliki z dysków typu pendrive, tunery telewizyjne wyposaża się we wbudowane dyski twarde, komputer można podłączyć do TV za pomocą kabla VGA lub HDMI. Dane zapisane na dyskach zewnętrznych lub pamięciach typu flash można też oglądać z telewizora dzięki multimedialnym odtwarzaczom, np. WD TV Live, który obsługuje najpopularniejsze typy plików i umożliwia odtwarzanie na ekranie TV filmów, muzyki i zdjęć i korzystanie z internetowych aplikacji, np. radia, YouTube czy prognozy pogody. Czy takie urządzenie jest wygodne i przydatne?

WD TV Live – test i recenzja – film wideo

Obejrzyj bezpośrednio na moim kanale na YouTube

WD TV Live jest odtwarzaczem multimediów, który podłącza się do telewizora za pomocą kabla HDMI lub kabla kompozytowego. Nie posiada wbudowanego dysku twardego, dlatego pliki, które zamierzamy odtworzyć w TV, trzeba nagrać na dysk twardy: standardowy pendrive USB lub zewnętrzny dysk twardy USB. WD TV Live odczyta też dane zapisane na sieciowym dysku twardym, z którym połączy się za pomocą sieci Wi-Fi lub kablowej sieci LAN.

WD TV Live - złącza na tylnym panelu
WD TV Live – złącza na tylnym panelu

Urządzenie jest sprzedawane w komplecie z zasilaczem, kablem kompozytowym i pilotem z bateriami. Kabel HDMI nie jest dołączany do zestawu i należy nabyć go osobno.

WD TV Live - menu
WD TV Live – menu

Po podłączeniu WD TV Live do telewizora i podpięciu dysku twardego zawartość multimediów oraz aplikacje można konfigurować i odtwarzać za pomocą prostego, przejrzystego, intuicyjnego menu,  a całość obsługuje się za pomocą poręcznego, niewielkiego pilota. Oprócz wyświetlania zdjęć, odtwarzania filmów i muzyki na WD TV Live można przeglądać aplikacje internetowe, np. Facebook czy YouTube oraz internetowe radio i wypożyczalnię filmów (w zależności od ich dostępności w danym kraju). To także alternatywna dla komputera metoda odczytywania zawartości subskrybowanych kanałów RSS, chociaż w tym przypadku znacznie wygodniejsze jest klasyczne, komputerowe rozwiązanie.

WD TV Live w całości obsługuje się za pomocą dołączonego w zestawie, intuicyjnego pilota.

WD TV Live - pilot
WD TV Live – pilot

Filmy, zdjęcia i muzykę można odtwarzać pojedynczo, wybierając za każdym razem odpowiedni plik z danego folderu lub stworzyć bibliotekę multimediów. Do dyspozycji mamy możliwość posortowania danych (np. wyboru filmów z określonej kategorii czy muzyki danego gatunku). Dodatkowo, odtwarzając zdjęcia, można ustawić dla nich efekty przejścia oraz, opcjonalnie, dodać podkład muzyczny i stworzyć w ten sposób domową prezentację fotografii, np. z wakacji.

Podsumowanie

WD TV Live to multimedialny, przenośny odtwarzacz, który doskonale sprawdzi się w domach, w których pracuje się wyłącznie na komputerach stacjonarnych i nie ma możliwości podłączenia ich w wygodny sposób do telewizora. To także wygodne rozwiązanie, kiedy nie chcemy lub nie mamy możliwości podłączenia notebooka do telewizora za pomocą kabla, nie chcemy za każdym razem wstawać z kanapy, żeby zmienić ustawienia odtwarzania w komputerze  lub po prostu kiedy zależy nam na niewielkim rozmiarze odtwarzacza i eleganckim wyglądzie.

Gdzie kupić

 

Podoba Ci się? Oceń lub zostaw komentarz 🙂

Dorota Kamińska

Blogerka kulinarna, fotografka, podróżniczka

Cześć, mam na imię Dorota i tworzę przepisy kulinarne z filmami wideo. Jestem autorką książki „Superfood po polsku”, a moje ukochane miasto, w którym mieszkam, to Wrocław :). Uwielbiam gotować i karmić siebie i innych, kiedyś moim hobby było pieczenie serników, a potem „wkręciłam się” w odchudzanie… posiłków ;). Od ładnych paru lat doradzam, jak jeść smacznie i zdrowo (da się!), żeby dobrze się czuć, mieć mnóstwo uśmiechu i energii oraz miło spędzać czas, nie tylko w kuchni.| Więcej o mnie

6 komentarzy

Twoja odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dorota Kamińska – przepisy kulinarne

Cześć, jestem Dorota! Miło mi Cię gościć! Właśnie odwiedzasz mój blog kulinarny. Piszę tu o podróżach, fotografii i stylu życia oraz publikuję przepisy kulinarne i filmy wideo. Fajnie, że jesteś i mam nadzieję, że zagościsz na dłużej :).

Przepisy kulinarne, podróże, styl życia. Najlepsze obiady, przekąski, sałatki i drinki.

Polub, zanim zapomnisz :)