fbpx
Czytasz właśnie
Watsons Bay – Sydney – dzielnica dla najbogatszych

Watsons Bay – Sydney – dzielnica dla najbogatszych

Watsons Bay po zachodzie słońca
Jeszcze nikt nie ocenił. Może Ty zaczniesz? Na końcu wpisu możesz przyznać gwiazdki.

„To dzielnica najbogatszych mieszkańców” – powiedział o Watsons Bay w Sydney mój kolega podczas rejsu po Zatoce Port Jackson. Piękna lokalizacja, bliskość plaż, malownicze klify i wzgórza oraz przystań, do której kursuje miejski prom. Wiedziałam, że będę chciała tu wrócić i zobaczyć, jak wygląda z bliska.

Zobacz też: Więcej moich relacji z podróży po Australii

Watsons Bay należy do tzw. Eastern Suburbs czyli wschodnich przedmieść miasta. Na przebycie drogi autobusem z centrum potrzeba tu niemal 2 godzin, o czym będę miała okazję się przekonać w drodze powrotnej, dlatego najlepiej przypłynąć tutaj promem, który odpływa z głównego portu miejskiego w Circular Quay i po drodze zatrzymuje się jeszcze na kilku przystankach. Płynie wyjątkowo szybko i już po kilkudziesięciu minutach, podziwiając wcześniej widoki na Sydney Harbour Bridge i operę oraz południowe wybrzeże zatoki Port Jackson, docieram do przystani i przechodzę w kierunku pewnej wyjątkowej restauracji.

Watsons Bay w Sydney – dzielnica dla najbogatszych – film wideo

Obejrzyj bezpośrednio na moim kanale na YouTube

 Watsons Bay – Sydney – ciekawe miejsca

Tuż przy przystani mieści się jedna z najsłynniejszych restauracji w mieście. The Doyles, założona 126 lat temu, przez cały czas prowadzona przez kolejne pokolenia tej samej rodziny, oferuje najbardziej znaną w Sydney i podobno popularną również na całym świecie, rybę z frytkami czyli jedno z klasycznych dań kuchni australijskiej. Turyści żartują, że w wysokie ceny restauracja wlicza podatek za piękny widok, bo siedząc przy stoliku na zewnątrz, pod zadaszeniem, można podziwiać piękny widok na centrum Sydney, kawałek opery, most Harbour Bridge oraz zacumowane niedaleko plaży łodzie. O zachodzie słońca, kiedy w wodzie zaczynają odbijać się kolorowe światła, magiczny widok i szum fal wprowadzają wyjątkowo romantyczną atmosferę i choć w Sydney nie brakuje mi towarzystwa, w tej chwili trochę żałuję, że nie mam z kim dzielić tego kawałka szczęścia.

Zobacz też
Darling Harbour - Sydney

The Doyle's - najpopularniejsza restauracja w Watsons Bay
The Doyle’s – najpopularniejsza restauracja w Watsons Bay
Doyles - najstarsza restauracja w Australii
Doyles – najstarsza restauracja w Australii
Watsons Bay po zachodzie słońca
Watsons Bay po zachodzie słońca

Przybywając do Watsons Bay, zarezerwujcie sobie więcej czasu, bo grzechem jest być tutaj i nie przespacerować się po klifach, rozpoczynając od Camp Cove, kierując się do latarni morskiej Hornby i w drodze powrotnej docierając do Gap Bluff, kończąc na wzgórzu, z którego widok na panoramę miasta jest jednym z najpiękniejszych w Sydney. Przy odrobinie skupienia na skałach można dostrzec aborygeńskie malunki, choć ja, niestety, przegapiłam je i do dziś nie wiem, czy to, co widziałam przy plaży nudystów, było dawną sztuką rdzennych mieszkańców Australii, czy może współczesnym „dziełem”.

Camp Cove - Watsons Bay
Camp Cove – Watsons Bay
Lady Bay Beach - plaża nudystów w Watsons Bay
Lady Bay Beach – plaża nudystów w Watsons Bay
Anti torpedo boom - pozostałości systemu antytorpedowego z czasów II Wojny Światowej
Anti torpedo boom – pozostałości systemu antytorpedowego z czasów II Wojny Światowej
Hornby Lighthouse - latarnia morska w Watsons Bay strzegąca wyjścia na pełny ocean
Hornby Lighthouse – latarnia morska w Watsons Bay strzegąca wyjścia na pełny ocean
Gap Bluff - Watsons Bay - Sydney
Gap Bluff – Watsons Bay – Sydney

Podoba Ci się? Oceń lub zostaw komentarz 🙂

Zobacz komentarze (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

© 2009-2021 | Dorota Kamińska blog kulinarny, przepisy, podróże i styl życia | Wszystkie prawa zastrzeżone | Część odnośników na blogu to afiliacyjne linki partnerskie | Moja książka: Superfood | Silnik: Wordpress | Serwer: Bookroom