fbpx
Czytasz właśnie
Ulubiony letni wypiek z Electrolux – wyniki

Ulubiony letni wypiek z Electrolux – wyniki

Ulubiony letni wypiek z Electrolux
Jeszcze nikt nie ocenił. Może Ty zaczniesz? Na końcu wpisu możesz przyznać gwiazdki.

Niemal 200 zgłoszeń ze zdjęciami i przepisami nadesłaliście do konkursu „Ulubiony letni wypiek z Electrolux” organizowanego w ramach mojej współpracy z Electrolux Polska i testowania nowego piekarnika parowego Electrolux CombiSteam Deluxe 3 w 1, w którym fantastycznie upieką się wszelkie ciasta, domowe pieczywo, ryby czy mięso. A lato to czas na wypieki z udziałem sezonowych warzyw czy owoców, najlepiej proste, które nie wymagają zbyt długich przygotowań czy spędzania, zwłaszcza w upalny dzień, kilku godzin w kuchni.

Przysyłaliście zdjęcia serników, ciast ucieranych, drożdżowych, tart i muffinów. Królował rabarbar i truskawki, choć pojawiło się też kilka propozycji na wypieki wytrawne, jednak było ich zdecydowanie mniej. Wybór zwycięzców, jak zawsze, nie należał do łatwych, a ostatecznie kierowałam się następującymi kryteriami:

  1. To musiał być przepis na wypiek – lato to także czas serników na zimno, ale one wypiekami nie są, chyba że proponowaliście sernik na zimno na wymagającym pieczenia lub choćby zapiekania w piekarniku spodzie.
  2. Mile widziany był przepis przygotowany specjalnie na potrzeby konkursu, choć w regulaminie nie było takiego wymogu i na poniższej liście zwycięzców znajdują się też np. przepisy publikowane wcześniej na autorskich blogach.
  3. Zgłoszenie musiało zawierać uzasadnienie – nawet jeśli miało to być tylko jedno zdanie.
  4. Pod uwagę brałam wszystko: i pomysł, i wykorzystane składniki i proporcje, i jakość wykonania zdjęcia. Ale na liście nagrodzonych znajdziecie zarówno lepsze jak i gorsze fotografie, bo nie był to konkurs ściśle fotograficzny.

Przypomnę, że do wygrania mieliśmy bardzo fajny sprzęt marki Electrolux:

Miejsce 1, 2 i 3: Robot kuchenny EFP4400

Nagrody otrzymują:

Miejsca 1-3:  Mienta za ciasto owocowe w słoiczkach, Katarzyna za sernik na zimno arbuzowy i Krystyna9 za limonkowy sernik z owocami lata

Zobacz też
Hawana tuż przed zachodem słońca

Miejsca 4-6: Ala za tartę botwinkową na razowym spodzie, Magdalena za sernik jagodowy i AgataB za agrestowe muffinki

Miejsca 7-9: Agata za ciasto rabarbarowe z budyniem, Ania za ciasto drożdżowe na leniwe popołudnie i Aga za ciasto z gruszkami

Gratuluję Zwyciężczyniom :). Odezwę się do Was mailowo do środy, 12 czerwca, w celu potwierdzenia praw autorskich do fotografii oraz ustalenia adresu wysyłki nagrody. Wszystkim uczestnikom dziękuję za miłą zabawę i zapraszam do kolejnych konkursów niebawem :).

Podoba Ci się? Oceń lub zostaw komentarz 🙂

28 komentarzy

Leave a Reply

Your email address will not be published.

© 2009-2024 | Dorota Kamińska blog kulinarny, przepisy, podróże i styl życia | Wszystkie prawa zastrzeżone | Część odnośników na blogu to afiliacyjne linki partnerskie | Moja książka: Superfood | Silnik: Wordpress | Serwer: Bookroom