Test Food Detective – recenzja – jak wykonać, działanie i nasze opinie

Test Food Detective - recenzja i opinie

Nietolerancje pokarmowe, obok alergii, są od kilku lat popularnym obszarem zainteresowań wielu osób zainteresowanych zdrowym stylem życia i odżywianiem. Poszukujemy informacji na temat objawów nietolerancji i sposobów, jak z nimi sobie radzić. Przed eliminowaniem ze swojej diety jakichkolwiek składników warto najpierw zainteresować się wykonaniem badań, a na początek można zrobić samodzielnie test na nietolerancje w domu. Jak zrobić test Food Detective – recenzja, działanie i nasze opinie – moja i Mariusza, bo mieliśmy okazję go sprawdzić, choć tylko jedno z nas kłuło sobie palce :).

Wspomnę na początku, jaka jest moja opinia na temat nietolerancji. Obserwuję mody w odżywianiu i ubolewam, że wiele osób bazuje na informacjach wyrwanych z kontekstu i układa sobie jadłospis, nie do końca wiedząc, co mu naprawdę służy, a co nie. Kilka lat temu zaczęła się moda na odstawianie glutenu. Potem eliminacja nabiału. Teraz weganizm. I o ile można, jeśli zrobi się to prawidłowo, skomponować sobie pełnowartościowe posiłki we wszystkich tych dietach, a weganizm i ograniczenie glutenu są mi bardzo bliskie, to trzeba mieć odpowiednie przygotowanie i wiedzę, żeby stosować te sposoby odżywiania.

Dlatego, moim zdaniem, test Food Detective to po prostu wyznaczenie kierunku, w którym powinno się pójść i wykonać dalsze badania, konsultacje z lekarzem i dietetykiem. Absolutnie nie popieram podejścia typu „wyszła mi nietolerancja w teście, to na zawsze cos odstawię, choćby na wszelki wypadek”.

Dorota Kamińska

Blogerka kulinarna, fotografka, podróżniczka

Cześć, mam na imię Dorota i tworzę przepisy kulinarne z filmami wideo. Jestem autorką książki „Superfood po polsku”, a moje ukochane miasto, w którym mieszkam, to Wrocław :). Uwielbiam gotować i karmić siebie i innych, kiedyś moim hobby było pieczenie serników, a potem „wkręciłam się” w odchudzanie… posiłków ;). Od ładnych paru lat doradzam, jak jeść smacznie i zdrowo (da się!), żeby dobrze się czuć, mieć mnóstwo uśmiechu i energii oraz miło spędzać czas, nie tylko w kuchni.| Więcej o mnie

Brak komentarzy

Twoja odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dorota Kamińska – przepisy kulinarne

Cześć, jestem Dorota! Miło mi Cię gościć! Właśnie odwiedzasz mój blog kulinarny. Piszę tu o podróżach, fotografii i stylu życia oraz publikuję przepisy kulinarne i filmy wideo. Fajnie, że jesteś i mam nadzieję, że zagościsz na dłużej :).

Przepisy kulinarne, podróże, styl życia. Najlepsze obiady, przekąski, sałatki i drinki.

Polub, zanim zapomnisz :)