fbpx
Czytasz właśnie
Sydney Fish Market – wizyta w centrum sprzedaży ryb

Sydney Fish Market – wizyta w centrum sprzedaży ryb

Sydney Fish Market
https://www.youtube.com/embed/VT_vR1EVT8k Jeszcze nikt nie ocenił. Może Ty zaczniesz? Na końcu wpisu możesz przyznać gwiazdki.

Miejsce, które warto odwiedzić, będąc miłośnikiem gotowania i mając w Sydney do dyspozycji kuchnię, w której wykorzysta się zakupione tu pyszności. Sydney Fish Market: kupuje się tu wszelkiego rodzaju ryby i owoce morza – zarówno hurtowo jak i w detalu. Przyjeżdżam tutaj pociągiem miejskim i żałuję, że trafiłam tu ostatniego dnia mojej podróży oraz że jest już późno, a ja mam mało czasu.

Zobacz też: Więcej relacji z mojej podróży do Australii

Wysiadam na stacji znajdującej się po drugiej stronie drogi, bo do Sydney Fish Market z centrum dojeżdża się miejskim tramwajem. Choć przez cały pobyt w Australii nikt mnie nie zaczepiał, tutaj, ostatniego dnia, podejrzanie wyglądający panowie proponują mi randkę ;). Uwalniam się od nich tak szybko, jak to możliwe i przechodzę do środka, po drodze sprawdzając mapę.

Mapa Sydney Fish Market
Mapa Sydney Fish Market

Sydney Fish Market to miejsce zaopatrzenia dla hurtowników, sklepów i restauracji, ale także strefa dla klientów detalicznych, którzy robią tu zakupy lub przyjeżdżają do jednego z punktów gastronomicznych.

Sydney Fish Market – jak wygląda

 

Obejrzyj bezpośrednio na moim kanale na YouTube

Powinnam przyjechać tutaj rano, kiedy panuje największy ruch i wybór oferowanych artykułów jest ogromny. Teraz, w środku dnia, nie dostanę już np. mięsa krokodyla, które chciałam przyrządzić na ostatnią kolację. Ale nawet o takiej porze można zobaczyć, jak dużo targ ma do zaoferowania, a ceny, choć na polską kieszeń są wysokie, dla Australijczyków są tu atrakcyjne.

Zobacz też
Royal Botanic Gardens - Sydney - Australia

Oprócz ryb i owoców morza oraz skorzystania z oferty jednej z kilkunastu restauracji można tu także kupić sery, bakalie, owoce morza i inne artykuły spożywcze. To nie jest takie miejsce jak Queen Victoria Market w Melbourne, bo wnętrze detalicznej części Sydney Fish Market przypomina raczej kulinarną galerię handlową, ale cieszę się, że mogłam je zobaczyć i zrobić tu zakupy.

Sydney Fish Market
Sydney Fish Market

Ruszam w dalszą drogę po mieście, a krokodyla będę musiała „upolować” podczas innej podróży :).

Podoba Ci się? Oceń lub zostaw komentarz 🙂

Zobacz komentarze (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

© 2009-2024 | Dorota Kamińska blog kulinarny, przepisy, podróże i styl życia | Wszystkie prawa zastrzeżone | Część odnośników na blogu to afiliacyjne linki partnerskie | Moja książka: Superfood | Silnik: Wordpress | Serwer: Bookroom