fbpx
Czytasz właśnie
Święta pachnące kawą – wyniki – kto wygrał ekspres Siemens EQ.6?

Święta pachnące kawą – wyniki – kto wygrał ekspres Siemens EQ.6?

Ekspres ciśnieniowy Siemens EQ.6 - nagroda o wartości 4 000 zł w konkursie
Jeszcze nikt nie ocenił. Może Ty zaczniesz? Na końcu wpisu możesz przyznać gwiazdki.

Ponad 200 zgłoszeń Waszych prac, które przez 3 tygodnie zgłaszaliście w komentarzach do wpisu konkursowego pt. Święta pachnące kawą. Inspiracje kawowe towarzyszyły Waszym fotografiom, rysunkom, filmikom i wierszykom. Niełatwo dokonać wyboru, kiedy do wygrania jest jedna nagroda główna – ekspres Siemens EQ.6, a poziom nadsyłanych propozycji konkursowych wysoki, bo nawet jeśli ktoś z Was nie dołączał do swojej pracy konkursowej fotografii czy ilustracji/filmu, widać było jak wiele osób się stara, angażuje i opisuje w sposób osobisty swoje świąteczne historie z kawą w tle.

Nie było łatwo wybrać. Poniżej, w losowej kolejności, publikuję listę 100 wyróżnionych prac oraz tę, która otrzyma nagrodę główną. Ale o tym, która to, za chwilę :).

Przeczytałam wszystkie komentarze. Tym, które przypadały mi w jakiś sposób do gustu, dawałam głos na tak/łapkę w górę/lajka. Jakkolwiek się ten system w komentarzach Disqus nazywa ;).

Wybrałam prace, które przemówiły do mnie w szczególny sposób. Przykuły uwagę. Przygotuję z nich galerię, ale żeby nie trzymać Was dłużej w niepewności, na razie opiszę po prostu kto i czym trafił w me gusta :).

Oto lista osób, które otrzymają kalendarz Siemens Home Polska na 2015 rok

(kolejność przypadkowa)

 1. Beata Panasz
 2. MM
 3. Paweł
 4. Patrycja Kędziora
 5. Iwona Skorek
 6. Jola Starosta
 7. Anita Kal
 8. Ewanna
 9. Marta Koscielska
 10. Klaudia Bancarzewska
 11. Ilenia
 12. Magda Śliwińska
 13. Justyna
 14. Marta Jot
 15. Aneta
 16. Aleksandra
 17. Daga
 18. Lucyna
 19. Beata
 20. Otador22
 21. Zwykła kawa z mlekiem
 22. GDgirl
 23. Anna K-G
 24. Agnieszka Cygańska
 25. Asia
 26. Ewa
 27. Krisss
 28. Helena Nowak
 29. Natasza Piskorska
 30. Iwona Mściwojewska
 31. Natalie .
 32. Dormo
 33. Justyna B
 34. Łukasz Luki
 35. Sławek
 36. Lucyna
 37. Barbara Binkowska
 38. Aga Jan
 39. Marcin Wcisło
 40. Roma
 41. Monika
 42. Wojciech Kurowski
 43. Karina
 44. Malwina Kruszyńska
 45. Justynkai
 46. Marta Ziolkowska
 47. Marcin Pawełczyk
 48. Joanna Sobik
 49. Barbarossa
 50. Magdalena Zając
 51. Małgorzata Kluska
 52. Mateusz
 53. Af
 54. Aga1823
 55. Grz3sław
 56. Magda
 57. Magda
 58. Magdalena
 59. Norbert C.
 60. edzia
 61. Lidia Jolanta
 62. Agi Taki
 63. Ewa Skrobisz
 64. Tomasz Czardyban
 65. Kasia
 66. Halina Zięciak Gabor
 67. Marc Ba
 68. Katarzyna Petrykiewicz
 69. Zbigniew Ryszard
 70. Paulina Nieznajoma
 71. Patrycja Jasińska
 72. Ambiwalencja
 73. Anna Marszałek
 74. Wepanus
 75. Mała Mi
 76. Cristiana
 77. GIJon
 78. PelEe
 79. Patry
 80. Kasia1k
 81. Grzegorz
 82. Daria
 83. Barbara Skucha
 84. Julia Szałacha
 85. Andrzej Łeńko
 86. Justyna B
 87. Łukasz Drop
 88. Iza R.
 89. Anulagadula
 90. Piotr
 91. Sweetheart79
 92. Kate Bidzińska
 93. Paulina Grunwald
 94. Kinga Kuboń
 95. Monika Dybka
 96. Paulina
 97. Arsh
 98. Monika Brendel
 99. Grazyna Woznica
 100. Lilla My
 101. Monika Gajko

 

Spośród powyższych prac wybrałam półfinalistów. Galeria prac niebawem :).

MM (kawowe ziarenka), Patrycja Kędziora (kawowy torcik w kształcie filiżanki), Anita Kal (piękny kolaż rodzinny ze słodkościami i choinką), Ewanna (historia kawowa z kotem Sherlockiem), Marta Koscielska (kawowy Packman), Ilenia (piękna zastawa stołowa), Magda Śliwińska (pies kawosz), Justyna (fajny, rytmiczny wierszyk), Aneta (kawa jako peeling), Daga (film z teatrzykiem cieni), Lucyna (tak fajnie, zwyczajnie-niezwyczajnie, po prostu :)), Agnieszka Cygańska (scenariusz z Hollywood i dekadencka fotografia), Asia (minimalna kawa), Helena Nowak (piękny autoportret), Natasza Piskorska (ręcznie malowany kubek), Justyna B (szczerze i bez słodzenia :)), Łukasz Luki (mocna historia), Sławek (fajna ilustracja z choinką i filiżankami), Aga Jan (kolaż z ziarenkami kawy i choinką), Monika (wierszyk o magii Świąt), Karina (scenariusz filmu mistrzowski), Justynkai (zapach kawy czuć na odległość i ten ładny filmik), Marcin Pawełczyk (sympatyczna fotohistoria), Małgorzata Kluska (kawa, czekolada, bita śmietana i pianki <3), Grz3sław (ładny kolaż i wierszyk), Magda (ładna ilustracja), Norbert C. (ładna ilustracja), Lidia Jolanta (bardzo osobista historia), Agi Taki (pomysłowo i fajnie narysowane), Tomasz Czardyban (piękne pierniczki), Zbigniew Ryszard (piękne fotografie i historia), Paulina Nieznajoma (nieziemski rysunek :)), Andrzej Łeńko (zacięcie literackie i fajny kubek :))

Andrzej Łeńko, Patrycja Jasińska, Karina – bardzo żałuję, że nie ma nagród dodatkowych i większej liczby miejsc na podium, bo Wasze prace to te, które brałam pod uwagę w finale. Pięknie opisane, choć zupełnie różne, dwie historie oraz bardzo sympatyczny film. Naprawdę trudno było mi wybrać, bo każda z prac wzbudziła inne, spore emocje. Dziękuję Wam za nie!

Justynkai – Tobie przesyłam gratulacje. Otrzymujesz nagrodę główną czyli ekspres do kawy Siemens EQ.6.

Dziękuję pięknie wszystkim Uczestnikom za udaną zabawę.

Zobacz też
Bonduelle - przebój każdej sałatki

Nagrodzeni mogą kontaktować się ze mną mailowo: dorota [ at-małpa ] pozytywnakuchnia.pl – w temacie koniecznie dopiszcie informację „Konkurs Siemens – wygrana”. Czekam na Wasze dane:

– adresy do dostarczenia nagrody na terenie Polski: Imię i nazwisko, adres z kodem pocztowym (odbiorcą nagrody musi być osoba pełnoletnia) oraz numer telefonu (dla kuriera/listonosza, gdyby nie zastał Was w domu).

– numer PESEL oraz nazwę Urzędu Skarbowego, któremu podlegacie

– piszcie do mnie z adresów mailowych, które podawaliście w zgłoszeniu i podawajcie swoje pseudonimy, z których korzystaliście, zgłaszając swoją pracę do konkursu.

– jeśli nie otrzymam od Was danych, sama będę się Wam przypominać :).

Podoba Ci się? Oceń lub zostaw komentarz 🙂

14 komentarzy
 • Pani Doroto,
  kiedy można spodziewać się otrzymania kalendarza z tego aromatycznego konkursu?
  Pozdrawiam

  • Wracam jutro do domu, wreszcie, po miesiącu, mam stały dostęp do internetu i działającą pocztę e-mail, więc wysyłka rozpocznie się od poniedziałku. W pierwszej kolejności do tych osób, które przysłały wszystkie dane, których potrzebuje Sponsor i o których pisałam w poście. W dalszej części do tych, którym jeszcze się muszę przypomnieć, że czegoś brakuje. Przepraszam za opóźnienie, niestety nie przewidziałam, że poczta Gmail dla firm nie działa na Kubie :(.

 • Podejrzewam, że i tak to nie o mnie chodzi, ale dla pewności mam pytanie o jaką Aleksandrę chodzi pod nr 16? bo jak klikam w link to pokazuje mi kawałek strony pomiędzy komentarzem pani Klaudii a komentarze ilenia, coś mam chyba nie tak z przeglądarką, więc z góry przepraszam za kłopot.

 • Dziękuję za wyróżnienie. Smutno mi tylko, że mój filmik został sprowadzony hasłowo do „pięknej zastawy stołowej”, bo choć faktycznie jest piękna, to nie chodziło o nią, a o atmosferę rodzinnych świąt przy kawie (ubieranie choinki, przygotowania do Wigilii i uroczysta kolacja przez pryzmat kawy). Ale może jeszcze muszę popracować nad zdolnościami reżysersko-operatorskimi (to był mój pierwszy film). Pozdrawiam ciepło!

  • Myślę, że w większości prac chodziło o atmosferę rodzinnych Świąt, bo w końcu na tym one polegają :). Przy każdej wyróżnionej pracy po prostu wypisałam sobie to z czym ją kojarzę i co zapamiętałam. Jak to mówią – ćwiczenie czyni mistrza :). Dzięki raz jeszcze za udział w konkursie i zapraszam do kolejnych. I również ślę pozdrowienia :).

Leave a Reply

Your email address will not be published.

© 2009-2024 | Dorota Kamińska blog kulinarny, przepisy, podróże i styl życia | Wszystkie prawa zastrzeżone | Część odnośników na blogu to afiliacyjne linki partnerskie | Moja książka: Superfood | Silnik: Wordpress | Serwer: Bookroom