Zakupy - najlepsze porady i wskazówki | DOROTA.iN

Zakupy

Zakupy i poradniki zakupowe, które ułatwią wybór właściwych produktów i zaoszczędzenie czasu i pieniędzy. Pokazuję jak robić efektywne i oszczędne zakupy, gdzie i co warto kupować oraz jakie zakupy zrobić w podróży zagranicą. Zakupy tematyczne, np. w podróż – poradniki i listy zakupów do wydrukowania.

Robot planetarny Kenwood Chef Titanium XL - montowanie akcesoriów

Mój sprzęt kuchenny, który polecam

Sporo się tego nazbierało przez 10 lat, zużyłam kilka patelni, połamałam parę łopatek, stłukłam szklanki, kieliszki i talerze, ale to nie o zastawie stołowej dziś będzie. Mój sprzęt kuchenny, który polecam, to ten, który pomaga mi w przygotowywaniu posiłków na co dzień i od święta. Jeśli wyposażacie swoją kuchnię i chcecie o któryś dopytać, śmiało piszcie w komentarzach :).

1 Udostępnień
ABC wyposażenia kuchni - podstawowy sprzęt kuchenny

ABC wyposażenia kuchni – podstawowy sprzęt kuchenny

Każdy, kto urządzał kiedyś własne mieszkanie, a w nim kuchnię jako jedno z najważniejszych pomieszczeń, zna ten dylemat: co jest mi naprawdę niezbędne? Potrzeby wydają się ogromne, bankowe konto nadwyrężone do granic możliwości. . Dlatego wspólnie z partnerem tego tekstu, operatorem płatności internetowych firmą PayU, postanowiliśmy przygotować dla Was krótki przewodnik ABC wyposażenia kuchni, czyli podstawowy sprzęt kuchenny, niezbędny w codziennym gotowaniu. To, co najważniejsze, bez zbędnych produktów i gadżetów.

Ulubione perfumy Dorota Kamińska

Moje ulubione perfumy

Rzadko wracam do tych samych zapachów, choć są takie, które na dłużej zostają w mojej pamięci. Moje ulubione perfumy. Kojarzą się z czasami, w których ich używałam i przywołują wspomnienia. Jestem zapachoholiczką. Potrafię pamiętać aromaty z miejsc, które odwiedziłam. Zapachy osób, ich domów, otoczenia. Mój nos drażnią aromaty, których często, poza mną, nikt inny nie czuje. Dlatego pewnie dużo perfum jest dla mnie zbyt intensywnych, a wiele uważam za… duszące lub śmierdzące ;).

Zakupy i inspiracje - wrzesień 2015 - Dorota Kamińska

Zakupy i inspiracje – wrzesień 2015

Trzymam się zasady kupowania najpotrzebniejszych rzeczy do garderoby, a ostatnio wprowadzam ją również do kuchennych szafek. Świetnie idzie mi robienie dużych zakupów na zapas, np. w sklepach z kaszami, ryżem, kawą… Są w dobrej cenie i nauczyłam się obliczać, jak dużo nabyć, żeby zakupy robić jak najrzadziej, ale w porę zdążyć wszystko zużyć, zanim upłynie termin przydatności do spożycia. W tym miesiącu niewiele do pokazania, ale jest odrobina inspiracji. Zapraszam na zakupy i inspiracje – wrzesień 2015 czyli podsumowanie mojego chodzenia po sklepach i restauracjach.

Zakupy i inspiracje - sierpień 2015

Zakupy i inspiracje – sierpień 2015

Zakupy produktów, których nie trzeba trzymać w lodówce, lubię robić na zapas i pewnie nawet gdybym mieszkała w mieście, gdzieś niedaleko większego hipermarketu, i tak buszowałabym po różnych aukcjach i stronach internetowych sklepów z produktami ekologicznymi, naturalnymi suplementami i wszystkim, czego nie da się znaleźć w lokalnym „spożywczaku”. Wybrałam w tym miesiącu najważniejsze zakupy, o których warto wspomnieć, dodałam trochę prostych, ale przydatnych porad. Zapraszam do obejrzenia i poczytania: zakupy i inspiracje – sierpień 2015 :).

Mąka bezglutenowa

Mąka bezglutenowa

Decydując się, z powodu alergii lub po prostu chcąc z niego zrezygnować, na przejście na dietę bezglutenową, stoimy przed koniecznością zmiany sposobu przyrządzania wielu posiłków, bo oto w naszym jadłospisie, zamiast mąki pszennej czy żytniej, pojawia się mąka bezglutenowa. Co to takiego? Jak jest produkowana mąka bezglutenowa i jakie są jej właściwości? Bywa trudno dostępna i jest droższa od klasycznej mąki pszennej. Poszczególne mieszanki mogą różnić się pod względem składu, dlatego dobrze mieć sprawdzony przepis, który można wykorzystać, przygotowując samodzielnie domową mieszankę.

3 Udostępnień

Inspiracje – wrzesień 2014

Jeszcze nikt nie ocenił. Może Ty zaczniesz? Na końcu wpisu możesz przyznać gwiazdki. Podoba Ci…

Słodycze z Grecji

Jeszcze nikt nie ocenił. Może Ty zaczniesz? Na końcu wpisu możesz przyznać gwiazdki. Podoba Ci…

Zakupy – Kreta – maj 2014

Jeszcze nikt nie ocenił. Może Ty zaczniesz? Na końcu wpisu możesz przyznać gwiazdki. Podoba Ci…

Zakupy - Tajlandia - styczeń-luty 2014

Zakupy – Tajlandia – styczeń-luty 2014

Nie jestem fanką chodzenia po sklepach i straganach podczas podróży, ale lubię czasem wpaść, czy to w drodze do restauracji, czy na plażę, do jakiegoś sklepiku, gdzie w oko, często już z daleka, wpada mi w oko jakaś przydatna rzecz lub upominek, dobrany do zainteresowań i potrzeb moich bliskich. Z Tajlandii przywiozłam trochę drobnych i całkiem fajnych rzeczy. Większe zakupy w Azji robiłyśmy właściwie tylko jeden raz, wybierając się na pół dnia na ogromny targ Chatuchak w Bangkoku, czynny tylko w weekendy.

Dorota Kamińska – przepisy kulinarne

Cześć, jestem Dorota! Miło mi Cię gościć! Właśnie odwiedzasz mój blog kulinarny. Piszę tu o podróżach, fotografii i stylu życia oraz publikuję przepisy kulinarne i filmy wideo. Fajnie, że jesteś i mam nadzieję, że zagościsz na dłużej :).

Przepisy kulinarne, podróże, styl życia. Najlepsze obiady, przekąski, sałatki i drinki.

Polub, zanim zapomnisz :)