Zdrowie najlepsze przepisy i porady | Dorota Kamińska

Zdrowie

Zdrowie – porady jak o nie dbać i jak zwalczać różne dolegliwości i schorzenia. Aż 80% chorób na świecie jest wywoływanych przez niewłaściwe odżywianie i to na aspektach dietetycznych poprawy zdrowia skupiam się w moich wpisach. Dieta a zdrowie czyli zdrowe odżywianie dla lepszego stanu zdrowia i samopoczucia.

Produkty, których nie używam

Tych produktów nie używam w kuchni. A Ty?

Zainspirowaliście mnie do stworzenia tej listy, Drodzy Czytelnicy i Widzowie, przy okazji komentowania przepisu na wywar warzywny. Są produkty, których nie kupuję od lat, chociaż kiedyś z nich korzystałam. Tych produktów nie używam w kuchni, a Ty?

Choroba morska

Kac – jak zapobiegać i sposób na kaca, kiedy już nas dopadnie

31 grudnia, wieczór. Alkohol pije cały świat. Śmiech, zabawa, śpiew i tańce. Za 12 godzin cały świat zamarzy o ciszy, słysząc tupot białych mew, bo 1 stycznia rano, a nawet w okolicach południa, nawet kot za głośno potrafi się patrzeć. Kac, uporczywa dolegliwość dnia następnego. A przecież można mu zaradzić! Na szczęście po nocy alkoholowego zapomnienia jest sposób na kaca. Niejeden :).

Longan

Longan

Pyszny owoc, który pod względem smaku, konsystencji miąższu, a nawet formowania w kiście, przypomina winogrona. Longan, oryginalnie pochodzący ze wschodnich Chin, gdzie mówi się na niego „smocze oko”, uprawiany w Azji Południowo-Wschodniej, łatwy do pomylenia z longkongiem i przypominający liczi – jeden z lepszych owocowych przysmaków, jakich spróbowałam podczas mojej podróży po Azji.

Mleko i jego przetwory - bogactwo białka, wapnia i witamin B, A i D

Dieta a mleko – jak wybrać i dlaczego uważam, że warto je pić

Kiedy rozpoczyna się rok szkolny, patrząc na rodziców odprowadzających swoje pociechy, pomagających czasami nieść im plecaki, sięgam sobie nieraz pamięcią do dawnych czasów, kiedy to ja sama byłam mała i dopiero zaczynałam swoją szkolną przygodę. Nie dopuszczam do siebie myśli, że lada moment minie 30 lat, od kiedy pierwszy raz, ubrana w granatowy fartuszek z białym kołnierzykiem, z czerwonym tornistrem na plecach i kluczem zawieszonym na szyi, maszerowałam piechotą na pierwszą lekcję. Tak wiele zmieniło się od tamtego czasu: dzieci do szkół najczęściej wozimy samochodem i nie ma mowy, żeby przed ukończeniem 10 roku życia szły tam same. W szkołach już dawno nie nosi się fartuszków i nie pija obowiązkowo mleka. Właśnie, jak to jest? Dzisiejszy temat: zdrowa dieta a mleko – jak wybrać najlepsze i opowiem Wam, dlaczego uważam, że warto je pić, zwłaszcza gdy jest się dzieckiem.

Monodieta ryżowa

Monodieta ryżowa oczyszczająca – czemu do niej wracam

Monodieta to dieta jednoskładnikowa, której celem jest odchudzanie lub oczyszczenie organizmu, a ja kilka razy wspominałam Wam już o tym, którą z nich wybrałam, bo w moim menu, raz na 2-3 miesiące, gości monodieta ryżowa bazująca na ryżu brązowym. To bardzo łatwa do przeprowadzenia, bezpieczna i skuteczna dieta oczyszczająca, o której dziś trochę więcej Wam opowiem.

Feronia słoniowa - woodapple

Feronia słoniowa – woodapple

Dość dziwna nazwa i niezbyt urodziwy owoc, którego skorupka wygląda jak skóra słonia i, podobno, właśnie przez słonie jest szczególnie lubiany i często zjadany. Woodapple czyli leśne jabłko, znane też jako słoniowy owoc, a oficjalnie – feronia słoniowa. Podczas mojej 3-miesięcznej podróży po Azji widziałam ją już w Malezji, jedzoną przez bawiące się przy plaży dzieci, ale dopiero na Sri Lance udało mi się znaleźć ją na jednym z ulicznych straganów. Przejechała ze mną z Kolombo aż do Hambantota, nie wiedziałam jak ją rozłupać i dopiero właścicielka hotelu zasugerowała, że skorupka, co prawda gruba i twarda, jest też krucha i wystarczy uderzyć nią o twarde podłoże, żeby szybko pękła.

Gwiezdne jabłko - star apple

Gwiezdne jabłko

Gwiezdne jabłko, znane jako star apple, cainito, lub aguay, jest owocem, na który, przypadkowo, natknęłam się w Kambodży, chociaż miejscem jego uprawy jest raczej Ameryka Środkowa oraz część Ameryki Południowej, gdzie rośnie nawet w Peru i Argentynie. Na małym straganie, przy jednej z ruchliwych ulic w Siem Reap, krył się zakątek z kolorowymi smakołykami, jakie sprezentowała nam matka natura.

Persymona, szaron, kaki

Persymona

Persymona, znana też jako owoc kaki. W pięknym, ciemnożółtym lub pomarańczowym kolorze, bardzo dekoracyjna, bo po przekrojeniu na nie za mocno dojrzałych owocach kaki widać wzorki w kształcie gwiazdki lub, jak kto woli, słoneczka.

Piękne nogi

10 sposobów na piękne nogi

Piękne nogi: długie, smukłe, zadbane. Jedna z najseksowniejszych części kobiecego ciała: wystarczy spojrzeć czasem na panów oglądających się za kroczącą eleganckim krokiem kobietą. W sezonie wiosennym i letnim eksponowane dzięki krótkim spódniczkom czy szortom lub bikini, jesienią odziane w rajstopy, ozdobione parą eleganckich czółenek, botek lub kozaków, schowane pod szerokimi spodniami lub podkreślone dzięki wąskim nogawkom-rurkom.

Dorota Kamińska – przepisy kulinarne

Cześć, jestem Dorota! Miło mi Cię gościć! Właśnie odwiedzasz mój blog kulinarny. Piszę tu o podróżach, fotografii i stylu życia oraz publikuję przepisy kulinarne i filmy wideo. Fajnie, że jesteś i mam nadzieję, że zagościsz na dłużej :).

Przepisy kulinarne, podróże, styl życia. Najlepsze obiady, przekąski, sałatki i drinki.

Polub, zanim zapomnisz :)