Europa - podróże i najlepsze miejsca | DOROTA.iN

Europa

Europa – pomysły na podróże po Europie. Stary kontynent, piękne zabytki i kultura, która, choć bliska pod względem odległości, znacznie różni się w każdym kraju. Opowiadam jak zwiedzić najpiękniejsze stolice europejskie i inne miasta oraz miejsca, które koniecznie trzeba zobaczyć. Zwiedzanie Europy krok po kroku – plan podróży, organizacja, ceny czyli Europa moim okiem.

Pierwsze piękne widoki w parku

Weekend w Łebie i wycieczka na wydmy

Niełatwo wybrać się na dwie noce nad morze, kiedy mieszka się na południu Polski, ale wyjazd do Poznania ułatwił nam podjęcie decyzji: jesteśmy w połowie drogi, więc spędzimy weekend w Łebie i w końcu wybierzemy się na wycieczkę na wydmy, bo, wstyd się przyznać, ale przez całe życie nigdy nie byłam w Słowińskim Parku Narodowym!

Błędne skały - niski korytarz do przejścia

Błędne Skały – przyjemny spacer w Górach Stołowych

Polecam gorąco na weekendowy wypad, jeśli mieszkacie na Dolnym Śląsku i macie dość blisko w góry. Nam, na dojazd z Wrocławia i powrót, wystarczył jeden dzień. Błędne Skały czyli urokliwe miejsce w Górach Stołowych, z łatwym podejściem i możliwością dojazdu samochodem. Świetna okazja, żeby powitać wiosnę małą, górską wędrówką, dotlenić się i trochę wyciszyć po świątecznej bieganinie.

35 najlepszych zdjęć z Krety

9-16 maja 2014. Spontaniczny wyjazd na Kretę, chociaż miałam już nigdzie nie latać przed wyjazdem do Azji. 35 najlepszych zdjęć z tygodniowego pobytu na tej pięknej, greckiej wyspie, gdzie można nie tylko plażować i cieszyć się urokami smakowitych potraw kuchni greckiej, ale również pochodzić po górach, wyciszyć się w atmosferze skupienia w jednym z klasztorów, popatrzeć jak pięknie położone są małe, wysokogórskie miejscowości… Oto najlepsze zdjęcia z Krety, które przywiozłam z wyjazdu :D.

London Eye in the night

35 najlepszych zdjęć z Londynu

Zeszłoroczna podróż do stolicy UK pozostaje już tylko mglistym wspomnieniem, ale znalazłam w końcu czas na uporządkowanie zdjęć z tamtego wyjazdu i oto 35 najlepszych zdjęć z Londynu – moja galeria. Niełatwo było je zrobić, bo nie miałam ze sobą statywu, a pogoda w marcu, choć nie zapowiadano takiego chłodu, skutecznie utrudniała mi zwiedzanie i tylko dwa razy w ciągu 10 dni na niebie zaświeciło słońce.

3 Udostępnień
Barcelona - Sagrada Familia

Barcelona – weekend w stolicy Katalonii

Po raz pierwszy byłam tu w 1997 roku, gdy w czasie letniego obozu na Costa Brava, autokarem, przyjechaliśmy na jednodniową wycieczkę do stolicy Katalonii. Pamiętam chodzenie po katedrze i wjazd na taras widokowy na kolumnie Krzysztofa Kolumba. Barcelona – piękna stolica Katalonii, długo czekała na mój powrót. Tym razem również krótki pobyt, bo jedynie weekend w Barcelonie, ale z obejrzeniem kilku najważniejszych i najładniejszych miejsc tego pełnego zabytków, uroczego miasta.

Tossa de Mar - średniowieczne miasteczko na Costa Brava

Tossa de Mar – średniowieczne miasteczko na Costa Brava

Zakochałam się w tym miejscu w 1997 roku, choć byłam tu wtedy tylko jeden dzień. Tossa de Mar – średniowieczne miasteczko na Costa Brava, do którego przyjechałam autobusem z Lloret. Jest tu cicho, mniej tłoczno, spokojnie. Gdy wejdzie się na wzgórze, żeby pospacerować po starej części Vila Vello, można na chwilę przenieść się do dawnych czasów, gdy na skale stał jeszcze zamek, a dostępu do lądu broniły armaty.

Dorota Kamińska – przepisy kulinarne

Cześć, jestem Dorota! Miło mi Cię gościć! Właśnie odwiedzasz mój blog kulinarny. Piszę tu o podróżach, fotografii i stylu życia oraz publikuję przepisy kulinarne i filmy wideo. Fajnie, że jesteś i mam nadzieję, że zagościsz na dłużej :).

Przepisy kulinarne, podróże, styl życia. Najlepsze obiady, przekąski, sałatki i drinki.