Azja - podróże i najlepsze miejsca | DOROTA.iN

Azja

Azja – pomysły na podróże po Azji. Stary kontynent, piękne zabytki i zupełnie inna, daleka kultura, która znacznie różni się od europejskiej. Opowiadam jak zwiedzić najpiękniejsze i najciekawsze miasta, regiony oraz miejsca, które koniecznie trzeba zobaczyć. Zwiedzanie Azji krok po kroku – plan podróży, organizacja, ceny czyli Azja moim okiem.

Kuala Lumpur - 3 dni

Kuala Lumpur w 3 dni – co warto zobaczyć

Niezbyt wiele czasu, gdy chce się obejrzeć sporo miejsc, a przy okazji porobić zdjęcia najsłynniejszych lokalizacji, ale warto zwiedzić Kuala Lumpur w 3 dni, bo to ciekawe, kolorowe, nowoczesne, choć jednocześnie pełne tradycji i różnorodnych kultur miasto.

1 Udostępnień
Bangkok nocą

Bangkok – miejsca, które warto zobaczyć. Zwiedzanie Bangkoku – nasze propozycje

To już moja trzecia (a może nawet czwarta?) wizyta w Bangkoku, tym razem znów kilkudniowa. Znów przechadzałam się po mieście i zakątkach, których dotychczas nie oglądałam. Oto Bangkok i miejsca, które warto zobaczyć – nasze propozycje, bo po kilku dniach od mojego przylotu dołączył do mnie Mariusz, który wcześniej rozpoczął swoją wyprawę do Indii.

1 Udostępnień
Lombok Indonezja

Zielona i spokojna wyspa Lombok – Indonezja w 3 tygodnie

Po kilkudniowym pobycie na Gili Trawangan przenosimy się na Lombok. Indonezja to archipelag wysp, spośród których najpopularniejsze pod względem liczby turystów są Jawa i Bali, ale od połowy 2016 roku zielona wyspa z wysokim wulkanem cieszy się coraz większą popularnością dzięki uruchomionemu portowi lotniczemu. Jakie będą nasze wrażenia? Nie wiemy jeszcze dokładnie, co tu będziemy robić, bo nasza pomysł na zwiedzanie Lomboku zmieniał się już kilka razy.

Wypoczynek na Gili Trawangan - Indonezja w 3 tygodnie

Wypoczynek na Gili Trawangan – Indonezja w 3 tygodnie

Planując podróże do ciepłych krajów, warto pamiętać, że ładna pogoda nie zawsze będzie tam przez cały rok, a my przekonaliśmy się o tym, przylatując pod koniec grudnia do Indonezji, choć szczęście dopisało nam kilkakrotnie i w najważniejszych dniach zwiedzania z nieba znikały ciemne chmury. Z Bali wyruszyliśmy na wyspę Gili Trawangan, korzystając z bezpośrednich rejsów i decydując się na kilka dni leniuchowania.

Bali Indonezja

Kilka dni na Bali skuterem – Indonezja w 3 tygodnie

Choć chciałam uniknąć pobytu na tej wyspie, w drodze z Jawy na Lombok musieliśmy zatrzymać się na kilka dni na Bali. Indonezja to wiele wysp, spośród których ta jest najpopularniejsza. Wiele osób wyobraża sobie, że Bali to piękne widoki, spokój, harmonia i rajskie plaże. Dwa lata temu przekonałam się, jak jest naprawdę i wkurzyło mnie, że znów tu przyjadę. Postanowiliśmy pozwiedzać Bali skuterem i przekonać się, czy są tu jeszcze ładne miejsca.

Wulkan Bromo w całej krasie

Wyprawa na wulkan Bromo i Ijen na wyspie Jawa – Indonezja w 3 tygodnie

To właśnie w Indonezji zaczęliśmy śmiać się sami z siebie i nazywać się „Januszkami Podróżowania”. Pieszczotliwie i zabawnie, z odrobiną pomyślności ze strony losu, bo, jak nigdy, cały wyjazd upłynął nam spokojnie, bez większych niespodzianek, choć dał o sobie kilka razy znać brak przygotowania, a kiedy do głosu dochodziło zmęczenie, podejmowaliśmy durne decyzje. Na przykład taką, żeby z Bangkoku polecieć do Jakarty. Oto nasze pierwsze dni czyli kierunek: Jawa Indonezja.

Hanoi – Wietnam – większy hałas niż w Nowym Jorku

Jest takie miasto w Wietnamie, w którym nigdy nie ustaje ruch uliczny. Hanoi. Pozostałość po czasach francuskiej kolonizacji, pełne budynków w starodawnym stylu i skuterów, których klaksony nie milkną choćby na chwilę, nawet gdy dookoła już dawno jest ciemno, a mieszkańcy i przybyli do miasta turyści chcieliby zasnąć w spokoju i ciszy.

Grand Palace - Bangkok

Grand Palace – Bangkok

Jeszcze nikt nie ocenił. Może Ty zaczniesz? Na końcu wpisu możesz przyznać gwiazdki. Podoba Ci…

Takie rzeczy tylko w Tajlandii

Przyjeżdżasz do pięknego kraju, słynącego z licznych walorów turystycznych na całym świecie. Jedno z największych miast w Azji, pełne atrakcji: Bangkok. Południowe prowincje: rajskie plaże z białym piaskiem, turkusowa woda i imponujące skały, mnóstwo małych wysepek. Jedne z lepszych miejsc do nurkowania. To wszystko prawda, ale jest kilka innych rzeczy, niepowtarzalnych i charakterystycznych, które zauważysz i poczujesz, dopiero kiedy osobiście odwiedzisz Tajlandię. Oto lista, przygotowana na podstawie mojego dwukrotnego pobytu, zarówno w stolicy jak i w nadmorskich miejscowościach. Takie rzeczy tylko w Tajlandii!

Bangkok nocą

Bangkok, godzina 17:00. Słońce chyli się ku zachodowi, a ja w pośpiechu podążam w kierunku Rambuttri Village, gdzie planuję zjeść tani i smaczny, tajski obiad. Po kilku godzinach zwiedzania, w ogromnym upale, przerwanym na 1 godzinę strugami deszczu, który na moment odświeżył ciężkie, gorące powietrze zanieczyszczonego spalinami miasta.

Bangkok - transport i komunikacja

Bangkok – transport i komunikacja

1 569 km², nieco ponad 6 milionów mieszkańców. Szerokie ulice zapełnione samochodami, skuterami, tuktukami, autobusami, pomiędzy którymi odważnie spacerują uliczni sprzedawcy, pchając swoje przenośne stragany. To Bangkok i kiedy człowiek się tu obudzi, staje się jednym z wielu elementów tej skomplikowanej, głośnej, kilkumilionowej układanki.

Podczas swojego dwukrotnego pobytu w Bangkoku przetestowałam większość dostępnych środków transportu i dla ułatwienia Waszych przyszłych podróży do tego miasta zebrałam w jednym miejscu parę porad o tym jak poruszać się po Bangkoku. Będzie o tym, z czego warto skorzystać i dlaczego warto się mieć na baczności i nie dać naciągnąć oszustom. Czekam też na Wasze doświadczenia, porady i historie związane z przemieszczaniem się po Bangkoku!

Dorota Kamińska – przepisy kulinarne

Cześć, jestem Dorota! Miło mi Cię gościć! Właśnie odwiedzasz mój blog kulinarny. Piszę tu o podróżach, fotografii i stylu życia oraz publikuję przepisy kulinarne i filmy wideo. Fajnie, że jesteś i mam nadzieję, że zagościsz na dłużej :).

Przepisy kulinarne, podróże, styl życia. Najlepsze obiady, przekąski, sałatki i drinki.

Polub, zanim zapomnisz :)