Afryka - podróże i najlepsze miejsca | DOROTA.iN

Afryka

Afryka – pomysły na podróże po Afryce. Czarny kontynent, całkowicie odmienny styl życia i kultura, zupełnie inne niż w naszej polskiej rzeczywistości warunki do życia. Opowiadam jak zwiedzić Afrykę, które miejsca wybrać i co koniecznie trzeba zobaczyć. Zwiedzanie Afryki krok po kroku – plan podróży, organizacja, ceny.

Droga w kierunku El Teide

Teneryfa samochodem w 7 dni

To był długo odkładany wyjazd, bo przez niemal pół roku nie potrafiliśmy wygospodarować wspólnie całego tygodnia na podróż. Wróciliśmy z Gambii, rzuciliśmy się w wir pracy i nagle okazało się, że końcy się wiosna, a jeden ze ślubnych klientów Mariusza odwołuje swoje wesele. Wolny weekend i kilka dni w jego okolicy. Zapadła decyzja: to będzie Teneryfa samochodem w 7 dni.

Teneryfa - ciekawostki i pierwsze wrażenie

Teneryfa – ciekawostki i pierwsze wrażenie

Wielokrotnie słyszałam różne opinie, widziałam trochę zdjęć. Wyobrażałam ją sobie jako skalistą wyspę, niemal bez roślinności, położoną gdzieś daleko na południu. Lecąc do Gambii żałowałam, że nad Wyspami Kanaryjskimi samolot przelatuje nocą. W tym roku padła decyzja – lecimy na wakacje na Teneryfę. Na miejscu okazało się, że mnóstwo tu ciekawostek, a pierwsze wrażenie, jakie wywołuje wyspa, jest zupełnie inne od oczekiwanego i, co najlepsze – na plus!

Co zabrać w podróż do Afryki z plecakiem

Co zabrać w podróż do Afryki z plecakiem

Postanowiłam, że po powrocie z każdego wyjazdu do miejsca, które charakteryzuje się nietypowymi warunkami, będę spisywać listę rzeczy, które warto ze sobą zabrać. Co zabrać w podróż do Afryki z plecakiem – oto lista rzeczy, które przydają się w różnych sytuacjach, a przy okazji ułatwiają spakowanie się. Z biegiem czasu pakowanie idzie mi coraz lepiej i mój plecak, jeśli nie liczyć aparatu, obiektywu i komputera, które zabieram w bagażu podręcznym (tym razem komputera nie brałam), waży ok. 11-12 kg.

Upominki z Gambii

Upominki z Gambii – co przywieźć w prezencie i na pamiątkę

Rękodzieło sprzedawane na lokalnych targach, chociaż nie wszędzie, bo raczej w regionach turystycznych. Chusty, części garderoby w gambijskich kolorach i wzorkach oraz produkty spożywcze, które można kupić wszędzie, spakować do plecaka i przywieźć do domu. Upominki z Gambii – co przywieźć sobie na pamiątkę i w prezencie dla rodziny i przyjaciół?

Przekręty gambijskie - oszustwa w Gambii

Przekręty gambijskie – oszustwa w Gambii

Wybierając się w podróż do Afryki, a konkretnie – do Gambii, warto przed wyjazdem dowiedzieć się kilku informacji, które przydadzą się na miejscu, podczas negocjowania cen za noclegi, kupowania jedzenia czy korzystania ze środków transportu. Dziś opowiemy Wam o tym, na jakie przekręty gambijskie i oszustwa w Gambii możecie trafić, co robić i jak sobie z nimi radzić. Na szczęście to nie to samo co przekręty kubańskie – w Gambii doświadczycie ich znacznie mniej, ale warto być przezornym, zawsze ubezpieczonym ;).

Zwiedzanie Gambii - co warto zobaczyć

Zwiedzanie Gambii – co zobaczyć, a czego nie warto

Kiedy ustaliliśmy termin wyjazdu, Mariusz zaplanował zwiedzanie Gambii krok po kroku, korzystając z porad zaprzyjaźnionych blogerów, którzy byli tam już przed nami i dopasowując miejsca, które mieliśmy odwiedzić, do celu podróży, jakim było podróżowanie po Gambii na własną rękę, podzielone na kilkudniowy odpoczynek i wędrówkę po większych i mniejszych miejscowościach.

Jak jest w Gambii

Jak jest w Gambii? Nasze wrażenia po 2 tygodniach

Tylko dwa tygodnie, choć tyle z reguły trwa standardowy urlop. Dla nas, przyzwyczajonych do długich wyjazdów, dwa tygodnie to wyjątkowo krótko, więc ani się obejrzeliśmy, a z Gambii trzeba było wracać do domu. To była moja pierwsza wizyta w Afryce na dłużej. Mówi się, że od Gambii warto rozpocząć swoją afrykańską przygodę. Czy to prawda? Dziś opowiemy Wam trochę o tym, jak jest w Gambii.

Transport w Gambii

Transport w Gambii – podróż na własną rękę

Garść niezwykle przydatnych informacji dla wszystkich z Was, którzy wybierają się w podróż do Gambii i sami organizują sobie czas na miejscu, nie korzystając z pomocy biura podróży i rezydenta. To malutkie państewko w Afryce jest bezpieczne do podróżowania we własnym zakresie, warto jednak wiedzieć, jak wygląda transport w Gambii i z czego najlepiej skorzystać, planując harmonogram zwiedzania.

Jedzenie na Albert Market w Banjul

Kuchnia gambijska

Najmniejsze państwo w Afryce, ma, wbrew pozorom, wiele do zaoferowania miłośnikom dobrego jedzenia, a kuchnia gambijska zaskakuje bogactwem ryb, które odławia się zarówno w oceanie, jak i w rzece Gambia, w której słodka woda miesza się ze słoną na odcinku ok. 150 km od wybrzeża afrykańskiego lądu, dając warunki do życia zarówno słodko- jak i słonowodnym gatunkom: można złowić tu nawet ostrygi, które jada się na surowo lub gotuje w formie gulaszu.

Dorota Kamińska – przepisy kulinarne

Cześć, jestem Dorota! Miło mi Cię gościć! Właśnie odwiedzasz mój blog kulinarny. Piszę tu o podróżach, fotografii i stylu życia oraz publikuję przepisy kulinarne i filmy wideo. Fajnie, że jesteś i mam nadzieję, że zagościsz na dłużej :).

Przepisy kulinarne, podróże, styl życia. Najlepsze obiady, przekąski, sałatki i drinki.

Polub, zanim zapomnisz :)