fbpx
Czytasz właśnie
Serwetka króliczek

Serwetka króliczek

Wielkanocne króliczki (albo zajączki, jak kto woli)
5/5 (3)

Zabawa w składanie serwetek wciągnęła mnie tak bardzo, że zużyłam cały zapas tych w zielonym kolorze ;).  Serwetka króliczek wielkanocny, którą można złożyć z kwadratowej serwetki papierowej albo materiałowej to kolejna propozycja na prostą i szybką dekorację stołu, tym razem w tematyce wielkanocnej.

Zobacz też: Inne pomysły na składanie serwetek

Jeśli korzystasz z serwetek z tkaniny, w ich składaniu możesz pomagać sobie żelazkiem, „zaprasowując” każdy kolejny etap składania. Serwetka złożona w króliczka to kilka niezbyt skomplikowanych ruchów.

Gorąco polecam złożenie jej wspólnie z dziećmi, to bardzo przyjemna zabawa i wspólnie spędzony, przedświąteczny czas :). Króliczki najlepiej wyglądają, kiedy składa się je z serwetek bez wzorków, ale również te kolorowe, odrobinę pstrokate, sprawią dzieciakom sporo radości!

Serwetka króliczek – film wideo instrukcja

Obejrzyj bezpośrednio na moim kanale na YouTube

Opcjonalnie:

Zobacz też
Serwetka złożona w kształt listka

  • żelazko do przyprasowywania złożeń serwetek z tkaniny

Wykorzystując serwetki z tkaniny, można przygotować wyjątkowo eleganckie króliczki, a przyprasowywanie poszczególnych złożeń utrwala je i pozwala uzyskać dokładniejsze kształty. Warto wykorzystać większe serwetki, bo te nieduże, zwłaszcza jeśli tkanina nie należy do cienkich, mogą utrudniać składanie.

Dzieciom najlepiej powierzyć zadanie złożenia króliczków z serwetek papierowych. To najprostszy sposób, idealny dla początkujących. Małe paluszki mogą potrzebować Waszej pomocy pod sam koniec, kiedy trzeba wsunąć jeden róg zagięcia w drugi, formując kształt króliczej główki.

Ciekawa jestem, jak wyjdą Wasze serwetki króliczki. Czekam na komentarze i zdjęcia, pokażcie mi swoje wielkanocne, królicze dekoracje z serwetek!

Podoba Ci się? Oceń lub zostaw komentarz 🙂

22 komentarze

Leave a Reply

Your email address will not be published.

© 2009-2024 | Dorota Kamińska blog kulinarny, przepisy, podróże i styl życia | Wszystkie prawa zastrzeżone | Część odnośników na blogu to afiliacyjne linki partnerskie | Moja książka: Superfood | Silnik: Wordpress | Serwer: Bookroom