fbpx
Czytasz właśnie
Robot planetarny Philips Avance HR7958 – recenzja

Robot planetarny Philips Avance HR7958 – recenzja

Robot planetarny Philips Avance HR7958
5/5 (4)

Od kilku lat przymierzałam się do takiego zakupu. Robot planetarny, który przejąłby ode mnie jedną z najbardziej uporczywych czynności w kuchni: wyrabianie ciasta. Pomógłby w mieszaniu składników, zajął się ubijaniem piany z białek, podczas kiedy ja, z czystymi dłońmi, mogłabym wykonywać inne prace. Marzył mi się robot wieloczynnościowy: przydatne urządzenie w kuchni i jej elegancka ozdoba. Ze względów finansowych wciąż odkładałam ten zakup na później, kolekcjonując w międzyczasie mniejsze AGD: blender kielichowy, blender ręczny, elektryczną maszynkę do mięsa. Od niedawna w mojej kuchni gości robot planetarny Philips Avance.

Philips Avance – zawartość zestawu

Robot planetarny Philips Avance HR7958 to wszystkie tego typu urządzenia w jednym. Jest to klasyczny robot kuchenny, który ubije pianę z białek, wymiesza składniki na rzadsze ciasto/masę oraz wyrobi gęstsze ciasto, np. drożdżowe. Oprócz tego wyposażony jest w zestaw dodatkowych akcesoriów: kielich blendera, w którym zmiksujemy owoce na koktajl czy pesto, kielich malaksera do siekania cebuli, ucierania warzyw i wyciskania soku z owoców, maszynkę do mielenia mięsa i mały młynek, np. do kawy. Wszystkie podstawowe funkcje oraz niezbędne, kluczowe informacje o całym wyposażeniu, znajdują się na skróconej, czytelnej instrukcji użytkowania, ale zachęcam gorąco do zapoznania się z instrukcją szczegółową, gdzie zawartych jest szereg innych, przydatnych informacji.

Robot planetarny Philips Avance HR7958
Robot planetarny Philips Avance HR7958 – zawartość zestawu
Instrukcja obsługi - robot planetarny Philips Avance HR7958
Skrócona instrukcja obsługi – robot planetarny Philips Avance HR7958

Jak działa robot planetarny Philips Avance HR7958

Obsługa miksera planetarnego jest wyjątkowo prosta: montujemy wybrane akcesoria i włączamy urządzenie za pomocą pokrętła regulującego szybkość. Do wyboru mamy aż 7 stopni prędkości mieszania oraz jeden tryb „P”, który od razu uruchamia najwyższe obroty urządzenia. Jeśli silnik pracuje zbyt długo, automatycznie zostanie wyłączony, a ponowna praca będzie możliwa dopiero gdy odpowiednio ostygnie. Robot został też zabezpieczony przed uruchomieniem kilku zamontowanych akcesoriów naraz: dopiero gdy przykryjemy pozostałe, niewykorzystane złącza, możemy rozpocząć pracę z wybranym, zainstalowanym akcesorium.

Przycisk i pokrętło do sterowania - robot planetarny Philips Avance HR7958
Przycisk i pokrętło do sterowania – robot planetarny Philips Avance HR7958

Funkcjami podstawowymi robota jest ubijanie lub mieszanie składników w misie oraz wyrabianie ciasta. Montujemy misę oraz jedną z końcówek mieszających i włączamy urządzenie. Przed włączeniem misę można przykryć za pomocą wygodnej, zapobiegającej chlapaniu pokrywki, która umożliwia stopniowe dodawanie składników do ciasta podczas ciągłego mieszania. To bardzo przydatna funkcja, gdy np. ucieramy żółtka z cukrem, a następnie stopniowo dolewamy do nich olej i wodę.

Pokrywka na misę - robot planetarny Philips Avance HR7958
Pokrywka na misę – robot planetarny Philips Avance HR7958

Po zakończonej pracy przestawiamy pokrętło do trybu „0” i wymontowujemy akcesoria.

Robot planetarny Philips Avance – trzy różne końcówki do mieszania/wyrabiania

Trzepaczka - ubijak - robot planetarny Philips Avance HR7958
Trzepaczka – ubijak – robot planetarny Philips Avance HR7958
Hak do wyrabiania ciasta - robot planetarny Philips Avance HR7958
Hak do wyrabiania ciasta – robot planetarny Philips Avance HR7958
Mieszadło do ciasta - robot planetarny Philips Avance HR7958
Mieszadło do ciasta – robot planetarny Philips Avance HR7958

Do poszczególnych rodzajów ciast służą różne końcówki mieszające, a robot planetarny Philips Avance HR7958 jest wyposażony w trzy mieszadła: trzepaczkę do ubijania białek czy ucierania żółtek z cukrem, motylek do mieszania rzadszych ciast, np. na naleśniki oraz spiralnie zakręcony hak do wyrabiania gęstych ciast, np. drożdżowych, ciasta na pierogi, pizzę, chlebowego.

Wszystkie końcówki montuje się i wyjmuje w prosty sposób. Są solidnie wykonane i trwałe.

+ na plus:

Szczególną uwagę warto zwrócić na hak do wyrabiania ciasta, który jest gruby, ma odpowiednio wyprofilowany kształt i dzięki temu dobrze napowietrza ciasto w trakcie zagniatania. Wystarczy 5 minut pracy zamiast 10 minut ręcznego wyrabiania i ciasto ma idealną konsystencję i jest dobrze zebrane ze ścianek misy. 900 W mocy sprawia, że robot jest jednym z najmocniejszych tego typu urządzeń dostępnych na rynku, przeznaczonych do użytkowania w gospodarstwach domowych.

– na minus:

Montowanie i zdejmowanie misy jest intuicyjne i naturalne dla osób leworęcznych. Nie jest to czynność bardzo uciążliwa dla osób praworęcznych, ale wymaga przyzwyczajenia się do wykonania określonego ruchu.

Robot planetarny Philips Avance – blender

Montuje się go w górnej części urządzenia i można wykorzystać do przygotowania koktajli owocowych lub warzywnych, pesto czy kremowych zup, odpowiednio schłodzonych przed wlaniem do kielicha.

Miksowanie pesto - robot planetarny Philips Avance HR7958
Miksowanie pesto – robot planetarny Philips Avance HR7958

+ na plus:

Kielich miksujący jest wyposażony w wygodny uchwyt, dziubek oraz szczelną pokrywkę z dołączoną do kompletu miarką. Uchylne pod skosem ramię robota można wykorzystać do potrząśnięcia kielichem w celu zebrania składników zalegających na ściankach, bez konieczności wymontowywania. Korzystając z pokrętła trybu prędkości, można wybrać tryb pracy ciągłej w jednej z 7 prędkości lub pracę pulsacyjną. Potrafi bez problemu zmiksować dużą ilość składników naraz i poradzi sobie nawet z twardymi orzechami ziemnymi, z których można w nim przygotować masło orzechowe czy kostkami lodu, które chcemy pokruszyć lub przygotować smoothie.

– na minus:

Materiał, z którego wykonany jest kielich, nie sprawia wrażenia trwałego. Nie da się w nim zmiksować gorącej zupy. Ze względu na to, że jest to akcesorium dodatkowe, nie ma tu wyspecjalizowanych pod kątem określonych składników (np. puree, upłynnianie) funkcji, w które bywają wyposażone samodzielne blendery kielichowe. Montaż i blokada kielicha odbywa się tylko w jednym ustawieniu, co wymaga chwili skupienia i trafienia nim w odpowiednie szczeliny.

Robot planetarny Philips Avance – młynek

Montuje się go w górnej części robota, w tym samym miejscu co kielich blendera. To niewielki młynek przeznaczony do miksowania mniejszych ilości twardych składników. Zmieli cukier na cukier puder, kawę czy np. orzechy. Idealny, jeśli chcemy przygotować mniejszą porcję masła orzechowego, np. tylko 100 g – w dużym kielichu trzeba zmiksować przynajmniej 200 g, żeby móc uzyskać odpowiednią konsystencję bez ciągłego zgarniania składników ze ścianek.

Mielenie w młynku - robot planetarny Philips Avance HR7958
Mielenie w młynku – robot planetarny Philips Avance HR7958

+ na plus:

Największa siła przemiału ze wszystkich akcesoriów – cała moc 900 W jest wykorzystana do zmielenia niewielkiej ilości składników zamkniętych w malutkim pojemniku.

– na minus:

Z tym akcesorium najłatwiej o przegrzanie całego robota.

Robot planetarny Philips Avance – maszynka do mielenia

Elektryczna maszynka do mięsa to ogromna wygoda, a taka zamontowana w robocie planetarnym daje dodatkowo możliwość regulacji prędkości mielenia. Można zmielić w niej wszystko to, co tradycyjnie mieli się w maszynce ręcznej, oprócz mrożonego mięsa i kości.

Miksowanie w maszynce - robot planetarny Philips Avance HR7958
Miksowanie w maszynce – robot planetarny Philips Avance HR7958

+ na plus

Można regulować prędkość mielenia wedle własnych upodobań. System samozasysający ułatwia pobieranie składników z podajnika, chociaż niestety nie umożliwia pozostawienia maszynki do pracy bez nadzoru i automatycznego, samodzielnego zmielenia wszystkich składników bez udziału człowieka. Dzięki silikonowej końcówce przepychającej otwory maszynki można wyczyścić w kilka sekund.

– na minus

Klasyczne, samodzielne maszynki elektryczne mają niemal dwukrotnie większą moc i umożliwiają mielenie zamrożonego mięsa i kości oraz montaż dodatkowych końcówek o mniejszych lub większych oczkach czy np. zakończeń do produkcji domowej kiełbasy. Tutaj mamy do dyspozycji tylko jeden, standardowy rozmiar otworów.

Zobacz też
Czerwony blender KitchenAid - recenzja

Robot planetarny Philips Avance – malakser

Malakser to tarka do warzyw i owoców, urządzenie do siekania, np. cebuli i szatkowania, np. kapusty oraz wyciskarka do cytrusów. Przy tak szerokim zakresie prędkości i trzech różnych końcówkach trących/szatkujących można zrobić w nim praktycznie wszystko.

Tarka - robot planetarny Philips Avance HR7958
Tarka – robot planetarny Philips Avance HR7958
Wyciskarka do cytrusów - robot planetarny Philips Avance HR7958
Wyciskarka do cytrusów – robot planetarny Philips Avance HR7958
Siekanie - robot planetarny Philips Avance HR7958
Siekanie – robot planetarny Philips Avance HR7958

+ na plus

Bardzo szerokie spektrum zastosowań dzięki różnym końcówkom i ostrzom oraz 7 trybom prędkości. Niskie obroty umożliwiają siekanie w taki sposób, że z warzyw nie uzyskujemy mokrej papki. Obroty wysokie ułatwiają ucieranie i skracają czas pracy.

– na minus

Na tarce, po zakończonym ucieraniu, pozostaje kilka niedużych kawałków warzyw. Blokada urządzenia zamyka się z głośnym trzaskiem i konieczne jest skupienie oraz dokładne trafienie kielichem w odpowiednie szczeliny, żeby poprawnie go zamontować. W kielichu brakuje dziubka, który ułatwiłby nalewanie wyciśniętego soku do szklanki.

Robot planetarny Philips Avance – czyszczenie

Wszystkie akcesoria robota nadają się do mycia w zmywarce. Młynek i blender można myć, wlewając do nich wodę z odrobiną płynu do mycia naczyń i uruchamiając urządzenie na najwyższych obrotach. Ostrza młynka czy blendera można też bardzo łatwo wymontować i oczyścić z zalegających w szczelinach, trudnych do usunięcia składników.

Wyjmowanie ostrza - robot planetarny Philips Avance HR7958
Wyjmowanie ostrza – robot planetarny Philips Avance HR7958
Czyszczenie ostrza - robot planetarny Philips Avance HR7958
Czyszczenie ostrza – robot planetarny Philips Avance HR7958

Pomysłowym rozwiązaniem jest dodatkowa, silikonowa „przepychaczka” do oczek maszynki do mięsa. Nie trzeba dzięki temu spędzać czasu na namaczaniu i czyszczeniu za pomocą szczotki.

Maszynka do mięsa - czyszczenie - robot planetarny Philips Avance HR7958
Maszynka do mięsa – czyszczenie – robot planetarny Philips Avance HR7958

Robot planetarny Philips Avance – moja opinia

Jest to robot wieloczynnościowy, ładnie zaprojektowany, świetnie wyposażony, o bardzo dobrym stosunku jakości do ceny. Sprawdza się doskonale przy wyrabianiu ciast i stanowi ogromną pomoc w domu oraz umożliwia oszczędność czasu w wykonywaniu kuchennych prac. Dla mnie najważniejsze są w nim przede wszystkim funkcje podstawowe czyli wyrabianie ciasta, ubijanie piany z białek czy mieszanie składników. To prace, które wymagają sporo czasu, zwłaszcza gdy dodatkowo biega się po kuchni z aparatem fotograficznym i kamerą :).

W moim jadłospisie pojawi się teraz na pewno więcej świeżych soków owocowych, które w końcu będę mogła przygotowywać samodzielnie, bez konieczności ręcznego odcedzania osadu i pestek. Szkoda, że nie można dokupić dodatkowych końcówek do maszynki do mięsa, bo mogłabym całkowicie zrezygnować z tej elektrycznej, wolnostojącej, która zajmuje mi, razem z całym wyposażeniem, sporo miejsca w szafce. Posiadając blender ręczny do miksowania zup w garnku, mogłabym zrezygnować z wolnostojącego blendera, gdyby nie codzienne wykorzystanie go do miksowania, na gorąco, mleka kokosowego i mleka migdałowego.

O produkcie

Sugerowana cena detaliczna: 1549 zł

Specyfikacja techniczna: philips.pl

Gdzie kupić

Historia użytkowania

Start: październik 2014 r.
Stan aktualny: urządzenie działa bezproblemowo

Podoba Ci się? Oceń lub zostaw komentarz 🙂

Robot planetarny Philips Avance HR7958
0
Bardzo dobry
66100
Plusy
Minusy
12 komentarzy
 • Interesował mnie robot wielofunkcyjny, który przyda się do urabiania ciasta. Rozważałam ten model, ale w końcu wybrałam Kenoowda, który też sprawdza się znakomicie. Wielkie brawa za tak wnikliwe podejście do tematu, czytałam z przyjemnością.

 • Witam,
  Planuję zakup robota planetarnego. Od Pani recenzji minęły już dwa lata. Czy sprzęt nadal spełnia swoje funkcje? Po tych dwóch latach nie odczuła Pani spadku mocy, pogorszenia się jakości akcesoriów jak i samego sprzętu? Nadal wyrabia ciasto, trzepie białka czy uciera masło z cukrem z taką samą dokładnością jak na samym początku? Ogólnie czy po tych dwóch latach jest Pani zadowolona z zakupubi w dalszym ciągu poleciłaby Pani ten sprzęt?
  Pozdrawiam,
  Patryk.

  • Dzień dobry Patryku! Silnik nadal działa tak samo jak na początku. Częściowemu zniszczeniu po 2 latach uległ pojemnik do mielenia kawy i orzechów: cały ma drobne pęknięcia od uderzeń ziaren, które nie przeszkadzają mu jeszcze w pracy, ale któregoś dnia mi upadł na podłogę i wyszczerbił się na brzegu. Trzeba go teraz trzymać w trakcie miksowania, żeby nie wyskakiwał z urządzenia. Mieliłam też raz zbyt twarde składniki w maszynce do mięsa i pękł jeden element mechanizmu (na szczęście urządzenie było wyposażone w zapasową część). Z tą ceną i funkcjonalnością oraz trwałością silnika nadal polecam ten zakup, tylko warto być nieco bardziej ostrożnym ode mnie, jeśli chodzi o eksploatację.

 • Fantastyczna, wyczerpująca, wyrazista, a przede wszystkim, bardzo pomocna recenzja. Obecnie stoję przed wyborem robota planetarnego i dzięki Twojej recenzji już jestem pewna swojego wyboru.
  Dziękuję.

 • Witam, wlasnie zastanawiam sie nad zakupem takiego robota i mysle pomiedzy prezentowanym modelem Philips a Bosch 57860. Czy Philips ma mozliwosc krojenia w kostke?

 • Witam Pani Doroto, jestem na kupnie robota kuchennego i wybierając markę trafiłam na Panią. Jestem zainteresowana właśnie tym modelem ale nigdzie nie znalazłam wyczerpujących informacji co do czynności wykonywanych przez tego robota. Chciałam zapytać czy ten model trze ziemniaki na placki, ponieważ często je serwuję przyrządzone na wiele sposobów i jak sprawuje sie przy wyrabianiu gęstych ciast bo też piekę chleb i ciasta drożdżowe ? Byłabym wdzięczna za odpowiedź i fachową poradę, Pozdrawiam .

  • Trze ziemniaki na placki na cienkich lub grubszych oczkach (malakser), albo na rzadszą masę (blender) – co kto lubi :). Wyrabia rzadsze i gęstsze ciasta drożdżowe za pomocą haka. Poradzi sobie :).

Leave a Reply

Your email address will not be published.

© 2009-2024 | Dorota Kamińska blog kulinarny, przepisy, podróże i styl życia | Wszystkie prawa zastrzeżone | Część odnośników na blogu to afiliacyjne linki partnerskie | Moja książka: Superfood | Silnik: Wordpress | Serwer: Bookroom