Tag: zupa mleczna

Zupa mleczna

Zupa mleczna najlepsza

Kto w dzieciństwie choć raz nie grymasił przy jej jedzeniu? Nic dziwnego, ja też nie zawsze za nią przepadałam, bo kluczem do jej przygotowania w smacznej wersji jest dobranie kilku rodzajów składników. W naszej kuchni, jeśli przejrzeć stare książki kucharskie, znajduje się co najmniej kilkadziesiąt przepisów. Zupa mleczna. Trauma z dzieciństwa, a może miłe wspomnienie? Zupa mleczna najlepsza to zupełnie inna bajka, której daleko od mleka zagotowanego z makaronem, który został z obiadu z poprzedniego dnia.

Zupa mleczna z marchewką

Zupa mleczna z marchewką

Zupa mleczna na śniadanie, podobnie jak zupa mleczna z dynią, może być przygotowana z marchewką. Delikatna, zmiksowana w blenderze, z dodatkiem słodkich rodzynek i migdałów oraz pachnąca cynamonem, będzie smaczną i miłą odmianą tradycyjnej jajecznicy lub kanapek. Według własnych upodobań można ją dodatkowo dosłodzić. Osobiście uważam, że zupa mleczna z marchewką to najsmaczniejsza odmiana wśród wszystkich zup mlecznych.

Zupa mleczna z dyni

Zupa mleczna z dyni

Chociaż jestem wielką fanką sobotnich jajecznic czy kanapek, uwielbiam też śniadaniowe zupy mleczne. Klasyczna lub owocowa, zupa mleczna to świetne jesienne śniadanie. Ponieważ jej przygotowanie nie jest tak proste jak zrobienie kanapek czy zalanie płatków mlekiem, na zupę mleczną najlepiej pozwolić sobie w sobotni lub niedzielny poranek. Zupa mleczna z dyni, wzbogacona wanilią, cynamonem, orzechami, migdałami…

1 Shares