zapiekanka najlepsze przepisy i porady | Dorota Kamińska

Tag: zapiekanka

Ziemniaki Hasselback

Ziemniaki Hasselback

Zapiekanki ziemniaczane są jednym z moich ulubionych dań. Można je przygotowywać, podobnie jak makarony, na nieskończenie wiele sposobów, z różnorodną ilością dodatków.
Przepis na ziemniaki Hasselback proponował bardzo dawno temu Michał Milowicz na łamach TeleTygodnia. W moim zeszycie z przepisami zachowała się wklejona z tym właśnie przepisem kartka, czekając przez wiele lat na swoją kolej do znalezienia się na moim stole. Ziemniaki po szwedzku, są pyszne!

Zapiekanka jajeczna z grzybami

Zapiekanka jajeczna z grzybami

Sezon grzybobrań uważam za rozpoczęty! Podczas wyprawy do lasu na jeżyny moja przyjaciółka Ania znalazła podgrzybka, sitaka i kozaka, z których dzisiaj (upraszczając nieco przepis do 3 podgrzybków 😉 ) przygotowałam dobrą kolację. Zapiekanka jajeczna z grzybami: prosta, smaczna i pożywna.

Zapiekanka ze szpinaku

Zapiekanka ze szpinaku

Potrawa nieco pracochłonna, jeśli nie dysponujemy mikserem lub maszynką do mięsa i musimy ugniatać masę widelcem. Za to smaczna, jak to ze szpinakiem często bywa :). Zapiekanka ze szpinaku, puszysta za sprawą ubitych na pianę białek. Delikatna w smaku, z dużą ilością sera i jajkami, bardzo pożywna i idealna na kolację.

Zapiekanka ziemniaczana z orzechami

Zapiekanka ziemniaczana z orzechami

W związku z nadchodzącym wyjazdem w naszym mieszkaniu od kilku dni trwa opróżnianie kuchni z nagromadzonych zapasów. Dzisiaj przyszła kolej na schowane pod jedną z szafek ziemniaki. Ponieważ dawno nie jadłam zapiekanki ziemniaczanej, przeszukałam swoje przepisy i znalazłam coś, co mnie zainteresowało, a czego dotychczas nie przygotowywałam. Proste i pyszne danie na obiad lub kolację: zapiekanka ziemniaczana z orzechami.

Dorota Kamińska – przepisy kulinarne

Cześć, jestem Dorota! Miło mi Cię gościć! Właśnie odwiedzasz mój blog kulinarny. Piszę tu o podróżach, fotografii i stylu życia oraz publikuję przepisy kulinarne i filmy wideo. Fajnie, że jesteś i mam nadzieję, że zagościsz na dłużej :).

Przepisy kulinarne, podróże, styl życia. Najlepsze obiady, przekąski, sałatki i drinki.

Polub, zanim zapomnisz :)