wnętrza najlepsze przepisy i porady | Dorota Kamińska

Tag: wnętrza

Metamorfoza sypialni - szara ściana i luksfery

Metamorfoza sypialni – szara ściana, luksfery i prostota

Kiedy 11 lat temu planowałam rozkład pomieszczeń w moim niedużym mieszkaniu, największym wyzwaniem okazała się być… sypialnia, w której musiałam wydzielić choćby odrobinę miejsca do pracy, żeby stanęło w niej nieduże biurko i regał na książki. Wieczorami, przy laptopie, miałam tam siadać i odpisywać na maile od znajomych oraz rozmawiać z nimi na Gadu-Gadu. Od tamtego czasu wiele się zmieniło w moim życiu, a sypialnia, jako ostatnie pomieszczenie w kolejce, potrzebowała odświeżenia! Zobaczcie, jak wyszła mi metamorfoza sypialni, skąd wzięły się luksfery, na jaką kolorystykę postawiłam i czemu znów wygrywa prostota.

2 Udostępnień
Metamorfoza salonu - biel, szarość i czerwień

Metamorfoza salonu – biel, szarość i czerwień w prostym wydaniu

Mam w moim mieszkaniu kuchnię z salonem, której wystrój, stopniowo, zmieniałam od kilku lat. Ale potrzebowałam paru szczegółów, które sprawiły, że całość nabrała ostatecznego kształtu. Dziś na blogu metamorfoza salonu – biel, szarość i czerwień w prostym wydaniu, na niewielkim metrażu, a do tego mój kochany fotel, który częściowo odnowiłam sama, korzystając z Waszych porad, a w zmianie obicia pomógł mi tapicer.

2 Udostępnień
Metamorfoza łazienki - turkusowe kafle i białe dodatki

Metamorfoza łazienki – mały lifting czyli zmiana dodatków

Przed Świętami lubię przemalowywać swoje mieszkanie, zupełnie jakbym w tym okresie miała zbyt dużo czasu :). Kilka lat temu przemalowywałam kuchnię i dodatki na biało, w tym roku postanowiłam, że najwyższy czas na mały lifting innego pomieszczenia w domu. Metamorfoza łazienki, zobaczcie jak było przed i jak jest po.

Czerwona ściana w kuchni i białe meble

Metamorfoza kuchni – przemaluj meble na biało

Kiedy 23 grudnia 2013 roku siedziałam z kieliszkiem wina na sofie, a dookoła unosił się aromat pieczonego pasztetu z królika, zastanawiając się nad tym, co przyniósł mi cały kolejny, mijający właśnie rok, ubolewając nad tym, że przez lata obrosłam w znienawidzone, mieszkaniowe prowizorki, rzuciłam okiem na meble. Zakupy zrobione w znanym, szwedzkim sklepie, większość rzeczy może nawet ładna i nienajgorszej jakości, za to każda rzecz niedopasowana kolorystycznie do pozostałej. Przydałaby się metamorfoza kuchni. Albo najlepiej – wszystkich pomieszczeń.

Dorota Kamińska – przepisy kulinarne

Cześć, jestem Dorota! Miło mi Cię gościć! Właśnie odwiedzasz mój blog kulinarny. Piszę tu o podróżach, fotografii i stylu życia oraz publikuję przepisy kulinarne i filmy wideo. Fajnie, że jesteś i mam nadzieję, że zagościsz na dłużej :).

Przepisy kulinarne, podróże, styl życia. Najlepsze obiady, przekąski, sałatki i drinki.

Polub, zanim zapomnisz :)