UK najlepsze przepisy i porady | Dorota Kamińska

Tag: UK

UK czyli United Kingdom – Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Opowiadam o moich podróżach do UK czyli Anglii, głównie do stolicy – Londynu – co zobaczyłam, jaka jest tutejsza kuchnia, gdzie warto pojechać, jacy są Brytyjczycy oraz jak spędza się wolny czas w UK.

London Eye in the night

35 najlepszych zdjęć z Londynu

Zeszłoroczna podróż do stolicy UK pozostaje już tylko mglistym wspomnieniem, ale znalazłam w końcu czas na uporządkowanie zdjęć z tamtego wyjazdu i oto 35 najlepszych zdjęć z Londynu – moja galeria. Niełatwo było je zrobić, bo nie miałam ze sobą statywu, a pogoda w marcu, choć nie zapowiadano takiego chłodu, skutecznie utrudniała mi zwiedzanie i tylko dwa razy w ciągu 10 dni na niebie zaświeciło słońce.

2 Udostępnień
Zakupy w Londynie - Dorota Kamińska

Zakupy – Londyn – haul – marzec 2013

Trochę planowane, choć z reguły robione pod wpływem chwili, gdy zimno zmuszało mnie do wejścia do sklepu i ogrzania się. Zakupy w Londynie to świetna rzecz i gdybym przeznaczyła na nie więcej czasu, zaplanowała to, co przydałoby się kupić, na pewno przywiozłabym sporo fajnych rzeczy. Zwłaszcza jeśli wybrałabym się do Bicester Village, słynnego miasteczka outletów. Ale na Oxford Street czy w innych miejscach w centrum miasta shopping w Londynie również może być udany :).

Parlament i Big Ben nocą

Londyn – co warto zobaczyć

Jedna z najbardziej znanych stolic na świecie, przez którą przewija się mnóstwo turystów. Zabytki, restauracje, punkty widokowe i różnorodne dzielnice oraz architektura, a do tego zakupy: Londyn. Co warto zobaczyć w tym mieście? Przez 10 dni snułam się po stolicy UK, towarzyszyła mi niezbyt ładna pogoda, ale dostrzegłam uroki Londynu i oto lista miejsc, które warto odwiedzić – moim zdaniem :).

Dzień św. Patryka

Dzień św. Patryka w Londynie – ostatni dzień podróży

To już ostatni dzień, a potem, wcześnie rano, trzeba będzie odlecieć z Luton do Wrocławia. Trochę mi przykro, bo nie udało mi się spotkać z dawno niewidzianym kolegą, który na co dzień mieszka na Tajwanie, a wczoraj, późnym wieczorem, zawiodły połączenia telefoniczne i to niestety jego ostatni dzień pobytu w Londynie. Szkoda, że w niesprzyjających warunkach pogodowych, bo nie spodziewałam się tak bardzo marznąć, choć na szczęście chłodu nie widać na moich zdjęciach. Z niedosytem, bo mogłam zobaczyć więcej. I wkurzona, że niewątpliwy urok Londynu przesłoniły mi sprawy sercowe. Nie ma nic gorszego niż podróż, podczas której nie można w pełni nacieszyć się tym, co nas otacza. Miło popatrzeć na dzień św. Patryka w Londynie, choć pewnie jeszcze milej, gdy z tej okazji poleci się do Dublina :).

Chinatown nocą

Kensington, Paddington, Harrods i Chinatown w Londynie

Po jednodniowej przerwie, którą przeznaczyłam na pozostanie w domu w Whitton i pracę przy blogu, dzień szybkiego zwiedzania, choć przyznam, że bardzo pobieżnie, kilku miejsc: Kensington, Paddington i wieczorna wyprawa na Leicester Square i do Chinatown, a do tego wcześniej przerwa na spacer po domu handlowym Harrods, choć nie zostawiłam tu pieniędzy, delektując się smakiem kawy i ciastka w cukierni naprzeciwko. To już tydzień mojego zwiedzania Londynu i walki z zimnem, choć powoli, nieśmiało, nadchodzi wiosna!

Camden Town London architecture

Camden Town – odjechana dzielnica Londynu

Wysiadłam z metra, wypiłam kawę na rozgrzewkę, bo pomimo słonecznej pogody wciąż było mi zimno i ujrzałam miejsce najbardziej odjechane: połączenie kiczu, wszystkich kolorów tęczy i pięknej, charakterystycznej dla architektury Londynu, pomarańczowej cegły. Oto dzielnica Camden Town, podobno można tu czasem spotkać Judy Dench ;). Zrobiłam kilka zdjęć i zorientowałam się, że kończy się bateria w moim aparacie, a zapasowa… tego dnia nie trafiła do mojej torby ;). Trochę na uboczu, ale warto tu wpaść, chcąc zobaczyć to oderwane od rzeczywistości miejsce!

Przeszklony dach głównego hallu British Museum

Londyn – British Museum – do zwiedzania w nieładną pogodę

Londyn przywitał mnie nieładną pogodą i, zupełnie nieprzygotowana na tak niskie temperatury, ubrana we wszystko, co możliwe, kolejnego dnia kiepskiej pogody, gdy ochłodziło się jeszcze bardziej, wyruszyłam zwiedzić British Museum, licząc na późniejsze ocieplenie i możliwość pospacerowania po mieście. „Zobacz, co Bryty zajumały z całego świata” – zaśmiał się mój kolega, z którym planowałam się spotkać tego dnia, wieczorem, ale ostatecznie nic z tego nie wyszło.

Big Ben, budynek parlamentu i Westminster Bridge

Londyn – spacer po Westminster, St James Park i Buckingham Palace

Mój pierwszy dzień zwiedzania Londynu, po wczorajszym przybyciu do miasta i próbach aklimatyzacji, rozpoczęłam od podróży do Westminster, bo pierwszym miejscem, które zawsze chciałam zobaczyć, jest Big Ben i znajdujący się obok most, po którym spacerowała (a może to jednak nie tutaj?) Bridget Jones. Zabawne, jak wiele nas łączy: neurotyczki po trzydziestce z życiem, które trzeba poukładać, a ono odmawia współpracy na wszystkich frontach ;).

Dorota Kamińska – przepisy kulinarne

Cześć, jestem Dorota! Miło mi Cię gościć! Właśnie odwiedzasz mój blog kulinarny. Piszę tu o podróżach, fotografii i stylu życia oraz publikuję przepisy kulinarne i filmy wideo. Fajnie, że jesteś i mam nadzieję, że zagościsz na dłużej :).

Przepisy kulinarne, podróże, styl życia. Najlepsze obiady, przekąski, sałatki i drinki.

Polub, zanim zapomnisz :)