Składanie serwetek - wzory + filmy wideo | DOROTA.iN

Tag: Składanie serwetek

Dekoracyjne składanie serwetek. Elegancka dekoracja stołu. Zobacz instrukcje krok po kroku jak złożyć serwetkę. Składanie serwetek z tkanin i z papieru. Proste i szybkie oraz zaawansowane sposoby na złożenie serwetki.

Serwetka-stożek

Serwetka stożek

Jednym z popularniejszych sposobów na składanie serwetek w hotelach i restauracjach jest złożenie, w wyniku którego powstaje serwetka stożek. Można je wykonać, wykorzystując serwetkę z tkaniny, a najlepiej sprawdzi się tu sztywna, wykrochmalona serwetka lniana. Jeśli zawinięta serwetka nie zechce zachować nadanego jej kształtu, można spiąć ją od spodu spinaczem lub specjalną spinką do serwetek.

1 Udostępnień
Serwetka - duża choinka z gwiazdą

Duża serwetka choinka z gwiazdą

Duża serwetka choinka z gwiazdą, wzór wymagający posiadania ozdobnego pierścienia do serwetek z dekoracją. Dość sztywną (nawet wykrochmaloną) serwetkę lnianą lub z innej tkaniny można udekorować elegancko wigilijny stół, składając ją w kształt dużej choinki i dekorując ozdobnym pierścieniem do serwetek w kształcie gwiazdki lub płatka śniegu.

1 Udostępnień
Serwetka - mała choinka z gwiazdką

Mała choinka z gwiazdką z serwetki

Serwetka złożona w małą choinkę z gwiazdką może ozdobić stół wigilijny na kilka sposobów. Jej niewielkie rozmiary umożliwiają ustawienie jej zarówno obok talerza jak i położenie bezpośrednio na nim. Taka mała choinka z gwiazdką z serwetki jest prosta do złożenia, a najlepszy efekt uzyskuje się, przyprasowując jej kanty w trakcie składania.

Serwetka - rożek z trzema kieszonkami

Serwetka rożek z trzema kieszonkami

Serwetka rożek z trzema kieszonkami. Małą wariacją na temat serwetki – rożka z kieszonką jest złożenie jej tak, żeby zamiast jednej kieszonki – powstały aż trzy, do których potem, po ułożeniu całej dekoracji na talerzu lub stole, można było schować sztućce lub inne ozdoby – np. prawdziwe lub sztuczne kwiaty.

Serwetka - rożek z kieszonką

Serwetka rożek z kieszonką

Serwetka w kształcie rożka elegancko ozdobi talerz. Do powstałej w wyniku złożenia kieszonki można schować sztućce lub włożyć ozdoby, np. prawdziwe lub sztuczne kwiaty. Kolejny prosty sposób na składanie serwetek czyli serwetka rożek z kieszonką.

Serwetka - wachlarz w kieliszku

Serwetka wachlarz w kieliszku

Eleganckim i prostym sposobem dekoracji stołu z wykorzystaniem kieliszka na wino lub szampana jest składanie serwetek w kształt wachlarza, który umieszcza się w środku kielicha, dzięki czemu nie będą zmieniały nadanego im kształtu. Kolejny pomysł na prostą dekorację stołu czyli serwetka wachlarz w kieliszku.

1 Udostępnień
Serwetka - świecznik w kielichu

Serwetka świecznik w kieliszku

Bardzo ciekawym złożeniem serwetki z tkaniny, z wykorzystaniem kieliszka, jest serwetka świecznik w kieliszku, z dwiema cieniutkimi świecami i harmonijkową podstawą. Przypomina trochę kosmicznego stworka, więc można też z powodzeniem wykorzystać taki świecznik z serwetki w kieliszku do dekoracji stołu na kinderbal.

Serwetka - świeczka

Świeczka z serwetki

Serwetka złożona w kształt świeczki to kolejne, proste i eleganckie złożenie serwetki z tkaniny, które można wykonać w kilkanaście sekund. Świeczka z serwetki pięknie udekoruje stół, na którym nie stoją prawdziwe świece.

Serwetka - ścięty stożek

Serwetka ścięty stożek

Serwetka ścięty stożek to kolejny, elegancki i szybki sposób złożenia, w którym można wykorzystać zarówno serwetkę papierową jak i z tkaniny, opcjonalnie przyprasowując ją żelazkiem.

Sewetka - harcerska lilia

Serwetka lilia harcerska

Eleganckie, wymagające odrobinę wprawy złożenie serwetki w kształt harcerskiej lilii (inaczej zwane też złożeniem w koronę) będzie pięknie prezentować się na stole zarówno przy stonowanym jak i żywszym kolorze tkaniny, z której została uszyta. Serwetka lilia harcerska najlepiej będzie wyglądać po złożeniu z lnianej, wykrochmalonej serwetki, ale przy odpowiedniej grubości i sztywności tkaniny można obejść się bez konieczności krochmalenia.

Jak zawinąć sztućce w serwetkę

Jak zawinąć sztućce w serwetkę

Sztućce zawinięte w serwetkę to prosta i praktyczna dekoracja stołu, którą można wykorzystać w restauracji lub podczas przyjęcia dla dużej liczby osób, kiedy nie dysponujemy czasem na prawidłowe, eleganckie ułożenie wszystkich noży, łyżek i łyżeczek wokół talerza, a charakter imprezy jest nieco mniej oficjalny. Sztućce można w efektowny sposób chować w specjalnych kieszonkach powstałych w serwetce po jej złożeniu, ale dziś pokażę Wam jak zawinąć sztućce w serwetkę tak, żeby były całkowicie zakryte i niewidoczne.

1 Udostępnień
Serwetka - dwie świeczki

Podwójna świeczka z serwetki

Zwykłe zrolowanie serwetki z tkaniny, złożenie na pół i zablokowanie w kieliszku albo pierścieniu do serwetek daje ładny efekt: powstaje elegancka, podwójna świeczka z serwetki. Jest to jeden z szybszych i prostszych sposobów na dekoracyjne składanie serwetek, który można wykorzystać zwłaszcza wtedy, gdy na stole brakuje nam dekoracji w postaci prawdziwego świecznika.

Dorota Kamińska – przepisy kulinarne

Cześć, jestem Dorota! Miło mi Cię gościć! Właśnie odwiedzasz mój blog kulinarny. Piszę tu o podróżach, fotografii i stylu życia oraz publikuję przepisy kulinarne i filmy wideo. Fajnie, że jesteś i mam nadzieję, że zagościsz na dłużej :).

Przepisy kulinarne, podróże, styl życia. Najlepsze obiady, przekąski, sałatki i drinki.

Polub, zanim zapomnisz :)