Serwetki na Wielkanoc - składanie serwetek | DOROTA.iN

Tag: Serwetki na Wielkanoc

Pokazuję pomysły na serwetki na Wielkanoc czyli składanie serwetek na wielkanocny stół, które dopasuje je do motywów świątecznych: pisanek, zajączków, kwiatów. Pomysły jak może wyglądać serwetka na Wielkanoc papierowa lub z tkaniny.

Serwetka - lilia w kieliszku

Serwetka lilia w kieliszku

Serwetka lilia w kieliszku. Proste i eleganckie złożenie serwetki w lilię, wykorzystujące, jako element dekoracyjny, kieliszek do wina. Składanie odbywa się w dwóch partiach: szybkim ułożeniu lilii na stole i nadaniu jej ostatecznego kształtu bezpośrednio w kieliszku.

Serwetka - rajski ptak

Serwetka rajski ptak

Fantazyjny, a jednocześnie nieskomplikowany sposób na składanie serwetek to złożenie w kształcie rajskiego ptaka. Serwetka rajski ptak z usztywnionymi, postawionymi do góry brzegami nawiązuje kształtem do nastroszonych, ptasich piór. Piękny, rajski ptak na stole będzie prezentował się najlepiej, złożony z kolorowej, wzorzystej serwetki, na tle jednolitego obrusu.

Serwetka złożona w bukiet

Serwetka bukiet

Kolejne z prostszych i jednocześnie efektownych złożeń serwetki tkaninowej, w którym możemy wykorzystać ozdobne pierścienie do serwetek lub kolorowe tasiemki zawiązane na kokardkę. Biała serwetka bukiet bardzo ładnie zaprezentuje się zarówno położona na stole jak i na talerzu. Do obrusu w intensywnej barwie dobrze dobrać jasną, jednolitą serwetkę. Kwiecisty wzorek serwetki będzie najlepiej współgrać z jasnym obrusem bez dodatkowych ozdób.

Serwetka w kształcie zajączka

Serwetka zajączek

Jeśli podobała Wam się zeszłoroczna propozycja złożenia serwetki w króliczka, w tym roku proponuję zbliżone, a jednak nieco inne złożenie, które najlepiej będzie prezentować się na serwetce z tkaniny.

Serwetka w kształcie zajączka po złożeniu jest odrobinę większa od tej złożonej w króliczka i łatwiej postawić ją na talerzu. Kolejna prosta i efektowna ozdoba: serwetka zajączek na wielkanocny stół.

2 Udostępnień
Jak złożyć serwetkę w motyla

Serwetka motyl

Serwetka motyl czyli pomysł na składanie serwetki w motyla i instrukcja krok po kroku. Ciekawe złożenie, chociaż odrobinę skomplikowane, zwłaszcza dla najmłodszych, bo wymaga wykonania wielu zgięć na serwetce.

Serwetka złożona w kształt listka

Serwetka listek

Po serwetce w kształcie gwiazdy betlejemskiej kolejna propozycja złożenia w kształt „roślinny”. Zapraszam do obejrzenia instrukcji składania serwetki w listek. Oto serwetka listek, która bardzo ładnie prezentuje się na stole, włożona do kieliszka na wino.

Wielkanocne króliczki (albo zajączki, jak kto woli)

Serwetka króliczek

Zabawa w składanie serwetek wciągnęła mnie tak bardzo, że zużyłam cały zapas tych w zielonym kolorze ;). Serwetka króliczek wielkanocny, którą można złożyć z kwadratowej serwetki papierowej albo materiałowej to kolejna propozycja na prostą i szybką dekorację stołu, tym razem w tematyce wielkanocnej.

8 Udostępnień
Dorota Kamińska – przepisy kulinarne

Cześć, jestem Dorota! Miło mi Cię gościć! Właśnie odwiedzasz mój blog kulinarny. Piszę tu o podróżach, fotografii i stylu życia oraz publikuję przepisy kulinarne i filmy wideo. Fajnie, że jesteś i mam nadzieję, że zagościsz na dłużej :).

Przepisy kulinarne, podróże, styl życia. Najlepsze obiady, przekąski, sałatki i drinki.

Polub, zanim zapomnisz :)