Tag: Serwetki na stół wigilijny

Świąteczne dekoracje na Wigilię czyli jak wykorzystać serwetki papierowe i serwetki z tkaniny i udekorować świąteczny stół wigilijny. Pokazuję jak składać serwetki na Wigilię, wykorzystując popularne wzory, motywy i sposoby na składanie serwetek na stół wigilijny. Niech w Waszych domach zagoszczą najpiękniejsze serwetki na stół wigilijny!

Serwetka - duża choinka z gwiazdą

Duża serwetka choinka z gwiazdą

Duża serwetka choinka z gwiazdą, wzór wymagający posiadania ozdobnego pierścienia do serwetek z dekoracją. Dość sztywną (nawet wykrochmaloną) serwetkę lnianą lub z innej tkaniny można udekorować elegancko wigilijny stół, składając ją w kształt dużej choinki i dekorując ozdobnym pierścieniem do serwetek w kształcie gwiazdki lub płatka śniegu.

1 Shares
Serwetka - mała choinka z gwiazdką

Mała choinka z gwiazdką z serwetki

Serwetka złożona w małą choinkę z gwiazdką może ozdobić stół wigilijny na kilka sposobów. Jej niewielkie rozmiary umożliwiają ustawienie jej zarówno obok talerza jak i położenie bezpośrednio na nim. Taka mała choinka z gwiazdką z serwetki jest prosta do złożenia, a najlepszy efekt uzyskuje się, przyprasowując jej kanty w trakcie składania.

Serwetka - świecznik w kielichu

Serwetka świecznik w kieliszku

Bardzo ciekawym złożeniem serwetki z tkaniny, z wykorzystaniem kieliszka, jest serwetka świecznik w kieliszku, z dwiema cieniutkimi świecami i harmonijkową podstawą. Przypomina trochę kosmicznego stworka, więc można też z powodzeniem wykorzystać taki świecznik z serwetki w kieliszku do dekoracji stołu na kinderbal.

Serwetka - świeczka

Świeczka z serwetki

Serwetka złożona w kształt świeczki to kolejne, proste i eleganckie złożenie serwetki z tkaniny, które można wykonać w kilkanaście sekund. Świeczka z serwetki pięknie udekoruje stół, na którym nie stoją prawdziwe świece.

Serwetka - dwie świeczki

Podwójna świeczka z serwetki

Zwykłe zrolowanie serwetki z tkaniny, złożenie na pół i zablokowanie w kieliszku albo pierścieniu do serwetek daje ładny efekt: powstaje elegancka, podwójna świeczka z serwetki. Jest to jeden z szybszych i prostszych sposobów na dekoracyjne składanie serwetek, który można wykorzystać zwłaszcza wtedy, gdy na stole brakuje nam dekoracji w postaci prawdziwego świecznika.

Serwetka-choinka

Serwetka choinka

Serwetka choinka jest ciekawą ozdobą stołu na Boże Narodzenie, zwłaszcza gdy do złożenia wybierzemy taką z tkaniny lub papieru w zielonym kolorze. Może być prostszą i zajmującą mniej miejsca na stole alternatywą dla stojącej choinki. Tę metodę składania można też wykorzystać na inne okazje, nazywając ją wówczas: serwetka diament.

2 Shares
Składanie serwetki w płatek śniegu

Serwetka płatek śniegu

Płatek śniegu z serwetki pięknie i w prosty sposób ozdobi zimowy stół. Serwetka płatek śniegu będzie idealnie prezentować się w towarzystwie bieli, szkła i błękitu. Sposób składania serwetki w płatek śniegu przypomina złożenie w gwiazdę betlejemską – tutaj również bazujemy na zaginaniu rogów serwetki do środka.

Składanie okrągłej serwetki w choinkę

Choinka z okrągłej serwetki

Większość sposobów na składanie serwetek dotyczy serwetek w kształcie kwadratu, a tym razem propozycja świąteczna dla posiadaczy okrągłych, tkaninowych serwetek. Również z serwetek papierowych można złożyć taką choinkę, trzeba jedynie odrysować od dużej miski lub garnka koło i wyciąć je za pomocą nożyczek. Oto choinka z okrągłej serwetki – jak Wam się podoba?

Serwetka złożona w choinkę

Choinka z serwetki

Pomyślałam, że w tym roku kupię na wigilijny stół świeczki w kształcie choinek. I wtedy wpadłam na pomysł, że złożę w ten sam kształt serwetki. Jak Wam się podoba stojąca choinka z serwetki? A może wolicie choinkę z okrągłej serwetki albo serwetkę – choinkę leżącą na talerzu?

1 Shares
Serwetka złożona w kształt gwiazdy

Gwiazdka z serwetki

Zamiast gwiazdy betlejemskiej serwetkę można złożyć w kształt tradycyjnej, sześcioramiennej gwiazdki. Takiej, która świeci na niebie, a nie rośnie w doniczce :). Prosta do złożenia gwiazdka z serwetki ozdobi talerz oraz świąteczny stół.

Serwetka w kształcie czapki biskupa

Serwetka czapka biskupa

Bardzo proste złożenie, które wymaga kilku kroków: serwetka czapka biskupa. Jest to najprostsza wersja serwetki złożonej w kształt czapki biskupiej. Można wykonać ją zarówno z serwetki papierowej, jak i z tkaniny.

Dorota Kamińska – przepisy kulinarne

Cześć, jestem Dorota! Miło mi Cię gościć! Właśnie odwiedzasz mój blog kulinarny. Piszę tu o podróżach, fotografii i stylu życia oraz publikuję przepisy kulinarne i filmy wideo. Fajnie, że jesteś i mam nadzieję, że zagościsz na dłużej :).

Przepisy kulinarne, podróże, styl życia. Najlepsze obiady, przekąski, sałatki i drinki.

Polub, zanim zapomnisz :)