sałata lodowa najlepsze przepisy i porady | Dorota Kamińska

Tag: sałata lodowa

Burger z frytkami

Burgery

Diabeł tkwi w szczegółach. Burgery można przygotować na niezliczoną ilość sposobów: z wołowiny, z mieszanki wołowo-wieprzowej, z dodatkiem jajka i/lub namoczonej albo tartej bułki czy krakersów lub z samego, zmielonego mięsa. Również dodatki bywają różne: jadłam już burgera rybnego w Australii, do którego, podobnie jak w mięsnej wersji, dodano plasterek pieczonego buraka i pociętą w nitki marchewkę, dawno temu próbowałam burgera w jednej z sieci fast food. Pszenne, miękkie bułki z sezamem, przełożone kotletem mięsnym z dodatkiem warzyw, święcą triumfy na całym świecie i nie sposób wyobrazić sobie wyjazdu choćby do Nowego Jorku, bez zjedzenia tamtejszego burgera.

Sałatka z selera z marynowanymi grzybkami

Sałatka z selera z marynowanymi grzybkami

Lodówka standardowo nie przedstawiała zbyt bogatej zawartości, głód doskwierał, a lenistwo nie pozwalało wybrać się na zakupy. I wtedy właśnie pojawił się pomysł na zjedzenie trochę nietypowej, ale za to smacznej sałatki. Sałatka z selera z marynowanymi grzybkami, jedna z sałatek, które mój tata lubi nazywać „sałatkami na winie”. Co się nawinie, to do sałatki!

Kurczak z orzechami i selerem naciowym

Kurczak z orzechami i selerem naciowym

Kurczak z orzechami i selerem naciowym. Proste i jednocześnie efektowne danie, które można przygotować w kilkanaście minut, wykorzystując głęboką patelnię typu wok i szybko obsmażając poszczególne składniki lub grillując je, zużywając w ten sposób mniejszą ilość tłuszczu. Orzechy nerkowce to idealny dodatek do mięsa i warzyw, a w kuchni azjatyckiej, np. tajskiej, dość często można je spotkać na talerzach, czy to w domach, czy w restauracjach: tych eleganckich oraz tych tańszych, ulicznych, gdzie podaje się z nimi mięso i ryby, a na śniadanie czy podwieczorek zjada w drobnych słodyczach lub orzechowych batonikach z karmelem.

Sałatka orzechowo-serowa z selerem naciowym

Sałatka z selera naciowego z orzechami i serem

1999. rok. Matura, egzaminy na studia, nowy etap w życiu. Kolejne znajomości, udane bądź nieudane związki. Studia, studia i po studiach. Szukanie pracy, usamodzielnianie się. Znalezienie pracy, kupowanie samochodów, szukanie mieszkań. Śluby, małżeństwa, dzieci. To skrót ostatnich 10 lat z naszego życia. Z naszego, czyli uroczych, wesołych i zaradnych dziewczyn z 4G. Nasz wychowawca z liceum powiedział kiedyś, że najważniejsze w życiu przyjaźnie to właśnie te, które zawiera się w liceum. Miał rację :). Sałatka z selera naciowego z orzechami i serem i nasze babskie pogaduchy.

Dorota Kamińska – przepisy kulinarne

Cześć, jestem Dorota! Miło mi Cię gościć! Właśnie odwiedzasz mój blog kulinarny. Piszę tu o podróżach, fotografii i stylu życia oraz publikuję przepisy kulinarne i filmy wideo. Fajnie, że jesteś i mam nadzieję, że zagościsz na dłużej :).

Przepisy kulinarne, podróże, styl życia. Najlepsze obiady, przekąski, sałatki i drinki.

Polub, zanim zapomnisz :)