Tag: Jajecznica

Jajecznica to jedno z popularniejszych śniadań weekendowych w Polsce. Przygotowuje się ją, smażąc jajka na tłuszczu, opcjonalnie dokładając wcześniej dodatki: cebulę, czosnek, warzywa, grzyby oraz dodając zioła i przyprawy. Na całym świecie jest znana pod wieloma postaciami i bardzo pożywna: zjedzona z dobrej jakości pieczywem, zapewnia dobry start energetyczny na początek dnia.
Zapraszam po sprawdzone przepisy na jajecznicę w wielu wersjach smakowych :).

Jajecznica z pomidorami

Jajecznica z pomidorami

Najlepsza jajecznica z pomidorami pod słońcem, jak ją zjeść to tylko pod tym, które o poranku wschodzi nad Marokiem. Czy to w hotelu, restauracji dla turystów, czy w marokańskim domu, kuchnia zaskakuje smakiem, prostotą i kolorami, bo jest to kraj wyjątkowo kolorowy, kiedy poza własny talerz spojrzy się na wystrój wnętrz, wielobarwne stroje mieszkańców, pejzaże, pustynny piasek czy skaliste wybrzeże oceanu.

Jajecznica z grzybami

Jajecznica z grzybami

Miłą, sezonową odmianą dla klasycznej jajecznicy w mojej kuchni jest jajecznica z grzybami. Robiona w taki sam sposób jak przygotowuje ją moja babcia, która, w sezonie grzybowym, codziennie rano wychodzi do lasu i zbiera jadalne grzyby z blaszkowanym spodem, np. gołąbki i „sówki”, które, po usmażeniu na maśle, przyjemnie chrupią w smacznej jajecznicy.

Jajecznica

Jajecznica

Sobotnie i niedzielne śniadania w moim domu rodzinnym zawsze jedliśmy wspólnie, z rodzicami i bratem, a głównym, śniadaniowym daniem były parówki, jajka na twardo albo jajecznica. Najbardziej lubiłam klasyczną jajecznicę, która w moim domu była smażona na maśle, z dodatkiem zeszklonej wcześniej cebuli i odrobiny soli. Kładłam ją w niewielkich ilościach na posmarowane masłem kromki chleba i przykrywałam plasterkami pomidora.

Jajecznica z kurek

Jajecznica z kurkami

Sobotnie śniadanie, obowiązkowa jajecznica. Tym razem nieco inna – na kurkach. Obgotowanych, dzięki czemu można się pozbyć ich lekkiej goryczki. Przesmażonych na maśle razem z drobno pokrojoną cebulą. Z dodaną niewielką ilością świeżej bazylii. Z dorzuconymi sześcioma jajkami. Mmmm, niech ten weekend nigdy się nie skończy… :).

Dorota Kamińska – przepisy kulinarne

Cześć, jestem Dorota! Miło mi Cię gościć! Właśnie odwiedzasz mój blog kulinarny. Piszę tu o podróżach, fotografii i stylu życia oraz publikuję przepisy kulinarne i filmy wideo. Fajnie, że jesteś i mam nadzieję, że zagościsz na dłużej :).

Przepisy kulinarne, podróże, styl życia. Najlepsze obiady, przekąski, sałatki i drinki.

Polub, zanim zapomnisz :)