Gambia - podróż do Gambii i zwiedzanie - relacje | DOROTA.iN

Tag: Gambia

Relacja z naszej podróży po Gambii, w którą wybraliśmy się razem z Oderwanym. Opowiadamy jak wygląda podróż po Gambii na własną rękę, bez pośrednictwa biura podróży i bez prywatnego przewodnika. Ile kosztuje wyjazd do Gambii, jak się przygotować i co trzeba zabrać, a na miejscu – gdzie warto pojechać i co zobaczyć. To praktyczne i sprawdzone porady jak podróżować po Gambii.

Co zabrać w podróż do Afryki z plecakiem

Co zabrać w podróż do Afryki z plecakiem

Postanowiłam, że po powrocie z każdego wyjazdu do miejsca, które charakteryzuje się nietypowymi warunkami, będę spisywać listę rzeczy, które warto ze sobą zabrać. Co zabrać w podróż do Afryki z plecakiem – oto lista rzeczy, które przydają się w różnych sytuacjach, a przy okazji ułatwiają spakowanie się. Z biegiem czasu pakowanie idzie mi coraz lepiej i mój plecak, jeśli nie liczyć aparatu, obiektywu i komputera, które zabieram w bagażu podręcznym (tym razem komputera nie brałam), waży ok. 11-12 kg.

Upominki z Gambii

Upominki z Gambii – co przywieźć w prezencie i na pamiątkę

Rękodzieło sprzedawane na lokalnych targach, chociaż nie wszędzie, bo raczej w regionach turystycznych. Chusty, części garderoby w gambijskich kolorach i wzorkach oraz produkty spożywcze, które można kupić wszędzie, spakować do plecaka i przywieźć do domu. Upominki z Gambii – co przywieźć sobie na pamiątkę i w prezencie dla rodziny i przyjaciół?

Przekręty gambijskie - oszustwa w Gambii

Przekręty gambijskie – oszustwa w Gambii

Wybierając się w podróż do Afryki, a konkretnie – do Gambii, warto przed wyjazdem dowiedzieć się kilku informacji, które przydadzą się na miejscu, podczas negocjowania cen za noclegi, kupowania jedzenia czy korzystania ze środków transportu. Dziś opowiemy Wam o tym, na jakie przekręty gambijskie i oszustwa w Gambii możecie trafić, co robić i jak sobie z nimi radzić. Na szczęście to nie to samo co przekręty kubańskie – w Gambii doświadczycie ich znacznie mniej, ale warto być przezornym, zawsze ubezpieczonym ;).

Zwiedzanie Gambii - co warto zobaczyć

Zwiedzanie Gambii – co zobaczyć, a czego nie warto

Kiedy ustaliliśmy termin wyjazdu, Mariusz zaplanował zwiedzanie Gambii krok po kroku, korzystając z porad zaprzyjaźnionych blogerów, którzy byli tam już przed nami i dopasowując miejsca, które mieliśmy odwiedzić, do celu podróży, jakim było podróżowanie po Gambii na własną rękę, podzielone na kilkudniowy odpoczynek i wędrówkę po większych i mniejszych miejscowościach.

Jak jest w Gambii

Jak jest w Gambii? Nasze wrażenia po 2 tygodniach

Tylko dwa tygodnie, choć tyle z reguły trwa standardowy urlop. Dla nas, przyzwyczajonych do długich wyjazdów, dwa tygodnie to wyjątkowo krótko, więc ani się obejrzeliśmy, a z Gambii trzeba było wracać do domu. To była moja pierwsza wizyta w Afryce na dłużej. Mówi się, że od Gambii warto rozpocząć swoją afrykańską przygodę. Czy to prawda? Dziś opowiemy Wam trochę o tym, jak jest w Gambii.

Transport w Gambii

Transport w Gambii – podróż na własną rękę

Garść niezwykle przydatnych informacji dla wszystkich z Was, którzy wybierają się w podróż do Gambii i sami organizują sobie czas na miejscu, nie korzystając z pomocy biura podróży i rezydenta. To malutkie państewko w Afryce jest bezpieczne do podróżowania we własnym zakresie, warto jednak wiedzieć, jak wygląda transport w Gambii i z czego najlepiej skorzystać, planując harmonogram zwiedzania.

Jedzenie na Albert Market w Banjul

Kuchnia gambijska

Najmniejsze państwo w Afryce, ma, wbrew pozorom, wiele do zaoferowania miłośnikom dobrego jedzenia, a kuchnia gambijska zaskakuje bogactwem ryb, które odławia się zarówno w oceanie, jak i w rzece Gambia, w której słodka woda miesza się ze słoną na odcinku ok. 150 km od wybrzeża afrykańskiego lądu, dając warunki do życia zarówno słodko- jak i słonowodnym gatunkom: można złowić tu nawet ostrygi, które jada się na surowo lub gotuje w formie gulaszu.

Dorota Kamińska – przepisy kulinarne

Cześć, jestem Dorota! Miło mi Cię gościć! Właśnie odwiedzasz mój blog kulinarny. Piszę tu o podróżach, fotografii i stylu życia oraz publikuję przepisy kulinarne i filmy wideo. Fajnie, że jesteś i mam nadzieję, że zagościsz na dłużej :).

Przepisy kulinarne, podróże, styl życia. Najlepsze obiady, przekąski, sałatki i drinki.

Polub, zanim zapomnisz :)