Drink najlepsze przepisy i porady | Dorota Kamińska

Tag: Drink

Poza Polską nazywa się je koktajlami, ale u nas wiele lat temu przyjęła się nazwa drink czyli czysty alkohol zmieszany z dodatkami takimi jak soki, owoce, mleko i śmietanka czy likier lub kilka czystych alkoholi połączonych ze sobą. Smaczny drink nie musi być trudny do zrobienia, a sporo z nich nie wymaga nawet użycia shakera.

Drink z arbuzem

Drink z arbuzem

Drink z arbuzem przygotowaliśmy na imprezę grillową w ogrodzie znajomych. Zmiksowany arbuz, ogórek i sok…

Kawa mrożona

Kawa mrożona

Kawa mrożona z mlekiem i kostkami lodu oraz cynamonem lub wanilią – idealna na upalne lato!

Daiquiri

Daiquiri

Jeden z drinków, których koniecznie trzeba spróbować na Kubie. Daiquiri, w zmrożonej szklance, drink z białego rumu, soku z limonki i syropu cukrowego, wstrząśnięty w shakerze.

Gin z tonikiem

Gin z tonikiem

Pamiętam swoje pierwsze podejście do ginu. Tuż po maturze, na wycieczce w górach, postanowiliśmy ze znajomymi spróbować jak smakuje alkohol inny niż piwo, które zawsze zamawialiśmy w barach lub kupowaliśmy w sklepach z alkoholem, wracając z turystycznych szlaków i kierując się w stronę schroniska. Wybór padł na gin i jeszcze po czeskiej stronie, w jednym z przygranicznych sklepików, razem z przyjaciółką nabyłyśmy najtańszą butelkę tego trunku. „Wypijemy gin z tonikiem, jak brytyjska Królowa Matka”.

Kawa po kapitańsku

Kawa po kapitańsku

Kawa po kapitańsku, z dodatkiem alkoholu, to smaczny, gorący napój przygotowany z podgrzanej brandy lub rumu, z dodatkiem espresso i kogla-mogla. Jest bardzo smacznym drinkiem jesienno-zimowym o ciekawym posmaku, a dekoracyjnie podana, najlepiej po godzinie 14:00, rozgrzeje niejedno żeglarskie (i nie tylko) gardło.

14 Udostępnień
Błękitna laguna - drink

Błękitna laguna

Drink o pięknym, niebieskim kolorze, popularny zarówno w nocnych klubach jak i na domowych imprezach to błękitna laguna, w oryginale zwana blue lagoon. Jest to całkiem mocny i orzeźwiający drink, w którym powstałą z wody, soku z cytryny i syropu cukrowego lemoniadę można zastąpić gotową, cytrynową lemoniadą z butelki.

33 Udostępnień
Kamikaze w niebieskim kolorze

Kamikaze

Drink z Japonii, który w Polsce doczekał się nieco odmienionej, przygotowanej do naszych polskich, wielokrotnie zaprawionych w boju i odpornych na działanie nawet czystego alkoholu gardeł, wersji, to kamikaze. Oryginalnie podawane w kieliszku koktajlowym i wymieszane z wódki, soku z limonki oraz likieru triple sec, choć Amerykanie, podobnie jak Polacy, również piją je „na raz”, z wysokiej szklanki.

Drink zielona żaba

Zielona żabka

Drink zielona żabka (green frog) zachwyca pięknym kolorem, który uzyskamy, łącząc sok pomarańczowy z wódką i niebieskim likierem blue curaçao. Zielona żabka, po dodaniu większej lub mniejszej ilości błękitnego likieru, nabierze bardziej lub mniej intensywnej barwy. Chociaż najlepiej przygotować tego drinka w shakerze, można też zmieszać wszystkie składniki za pomocą mieszadełka bezpośrednio w szklance.

32 Udostępnień
Dorota Kamińska – przepisy kulinarne

Cześć, jestem Dorota! Miło mi Cię gościć! Właśnie odwiedzasz mój blog kulinarny. Piszę tu o podróżach, fotografii i stylu życia oraz publikuję przepisy kulinarne i filmy wideo. Fajnie, że jesteś i mam nadzieję, że zagościsz na dłużej :).

Przepisy kulinarne, podróże, styl życia. Najlepsze obiady, przekąski, sałatki i drinki.

Polub, zanim zapomnisz :)