Bagietki najlepsze przepisy i porady | Dorota Kamińska

Tag: Bagietki

Najlepsze przepisy na bagietki krok po kroku. Bagietki to długie bułki pieczone z ciasta drożdżowego, które zostały wymyślone przez francuskich piekarzy, podobno w czasach napoleońskich, żeby łatwo mieściły się w kieszeniach żołnierskich spodni. Pokazuję przepisy na bagietki z różnego rodzaju mąki, pięknie wyrastające i miękkie, bo ich charakterystycznym znakiem rozpoznawczym jest elastyczność po upieczeniu: po ściśnięciu wracają do pierwotnego kształtu.

Bagietka

Bagietka klasyczna

Przechodząc koło dowolnej paryskiej piekarni trudno oprzeć się pokusie wejścia do środka. Z wystaw do przechodniów uśmiechają się kolorowe, apetyczne ciasta z owocami, których dekoracje można uznać za prawdziwe dzieła sztuki. Przechodząc koło dowolnej paryskiej piekarni nie sposób odmówić sobie przyjemności wejścia do środka i zamówienia fantastycznych słodyczy, a rano, na śniadanie, kupienia najlepszego wypieku, jakim jest miękka bagietka z chrupiącą skórką.

Dorota Kamińska – przepisy kulinarne

Cześć, jestem Dorota! Miło mi Cię gościć! Właśnie odwiedzasz mój blog kulinarny. Piszę tu o podróżach, fotografii i stylu życia oraz publikuję przepisy kulinarne i filmy wideo. Fajnie, że jesteś i mam nadzieję, że zagościsz na dłużej :).

Przepisy kulinarne, podróże, styl życia. Najlepsze obiady, przekąski, sałatki i drinki.

Polub, zanim zapomnisz :)