Tag: Arbuz

Owoc z rodziny dyniowatych, o soczystym, różowym, czerwonym, pomarańczowym lub żółtym wnętrzu. Najczęściej spożywany jako świeży, arbuz jest też popularnym składnikiem sałatek, zwłaszcza owocowych oraz drinków (szczególnie tych z wódką). W tym dziale znajdziesz przepisy na koktajle i drinki z arbuza, sałatki i desery z arbuzem oraz sposoby wykorzystania arbuza jako dekoracji potraw.

Sałatka owocowa

Sałatka owocowa

Kocham sezon letni za piękną pogodę, wakacje i bogactwo sezonowych owoców, z których powstaje w tym czasie moja ulubiona sałatka owocowa. Podejrzana kiedyś w jednym z hoteli, w trakcie wyjazdów służbowych do dziś jest jednym z moich ulubionych śniadań, chociaż we własnej kuchni najczęściej przygotowuję ją sobie na deser. Można zrobić ją z mieszanki dowolnych owoców i tylko własne upodobania smakowe decydują o tym, co ostatecznie trafi na nasze talerze.

1 Shares
Koktajl z arbuza

Koktajl z arbuza

Za oknem mocno świeci słońce. Przypominam sobie lata osiemdziesiąte i upalne wakacje. Jeżdżenie na rowerze, skakanie po drzewach, granie w klasy, zabawy w podchody. Pamiętam pierwszego arbuza, którego kupiła moja mama i jego słodki smak. Pamiętam, jak jestem nim usmarowana niemal od stóp do głów, a mama załamuje ręce. Pamiętam, jak próbuję, poza czerwoną częścią, zjeść białą cząstkę i zastanawiam się, jak poradzę sobie z tą zieloną :). Koktajl z arbuza przyszło mi wypić dużo, dużo później.

Dorota Kamińska – przepisy kulinarne

Cześć, jestem Dorota! Miło mi Cię gościć! Właśnie odwiedzasz mój blog kulinarny. Piszę tu o podróżach, fotografii i stylu życia oraz publikuję przepisy kulinarne i filmy wideo. Fajnie, że jesteś i mam nadzieję, że zagościsz na dłużej :).

Przepisy kulinarne, podróże, styl życia. Najlepsze obiady, przekąski, sałatki i drinki.

Polub, zanim zapomnisz :)