fbpx
Czytasz właśnie
Nietypowy niezbędnik podróżnika

Nietypowy niezbędnik podróżnika

Nietypowy niezbędnik podróżnika
Jeszcze nikt nie ocenił. Może Ty zaczniesz? Na końcu wpisu możesz przyznać gwiazdki.

Wybierając się w podróż, warto zabrać ze sobą rzeczy, które, z pozoru, wydają się zupełnie nieprzydatne i wzbudzają śmiech, kiedy pokazujemy je innym. W rzeczywistości przydają się podczas każdego wyjazdu, dlatego wyruszając gdzieś dalej, a i bliżej też, dobrze jest mieć jedną, małą torebkę, w której znajduje się nietypowy niezbędnik podróżnika, o którym opowiada dzisiaj Oderwany. Co ma w swojej torebce?

Zobacz też: Więcej przydatnych poradników podróżnika

Nietypowy niezbędnik podróżnika – co Oderwany ma w swojej torebce – film wideo

Obejrzyj bezpośrednio na moim kanale na YouTube

Paski zaciskowe, kable bind, a może trytki? Pod jaką nazwą znacie ten gadżet, który można kupić w sklepie dla elektryków? Mają tysiąc jeden zastosowań! Można zacisnąć nimi szelki w plecaku, żeby nie otworzył się i nie zaplątał w inne bagaże, kiedy jest już oddany pod „opiekę” linii lotniczych. Można przymocować z ich pomocą wiele rzeczy, które przypadkowo się urwały, rozleciały… Na Kubie Mariusz naprawił nimi mój trekkingowy sandał, który rozkleił się na tyle mocno, że nie chciał go już trzymać klej. Wystarczyło zrobić dziurę w podeszwie, przewlec pasek i zacisnąć, a potem dociąć nożem końcówkę.

Gdzie kupić: MediaMarkt.pl, cena ok. 30 zł za 150 sztuk; dostępne też w innych sklepach z AGD, albo w marketach czy sklepach dla elektryków i dla majsterkowiczów

Pasek zaciskowy - bind kabel - trytka
Pasek zaciskowy – bind kabel – trytka

Nie wszędzie da się rozwiesić pranie, dlatego warto mieć ze sobą własny sznurek, a przy okazji coś, co spełni rolę klamerek, jeśli akurat wieje wiatr :). Na Kubie suszyliśmy nasze pranie na podwórkach lub dachach domów, w których mieszkaliśmy, ale uczulamy Was – nie róbcie tego nocą, bo rano Waszego prania, jak również sznurka, możecie nie zastać!

Gdzie kupić: hipermarkety i sklepy turystyczne oraz z artykułami dla majsterkowiczów, cena ok. 5 zł

Sznurek
Sznurek

Gaz pieprzowy do obrony, chociaż nie zdarzyło się jeszcze go użyć. Żeby nie wzbudzał podejrzeń, jest oklejony naklejką z kremu Nivea Men. Można kupić gotowe gazy w opakowaniach imitujących żele do twarzy lub szminki :).

Gdzie kupić: Agito.pl, cena ok. 20 zł

Gaz pieprzowy
Gaz pieprzowy

Grzałka do wody przydaje się wszędzie tam, gdzie nie ma czajnika. Nie mamy co prawda dużego problemu z inną florą bakteryjną, kiedy podróżujemy i zęby myjemy w kranówce, za to lubimy sobie zrobić herbatę do termosu lub zagotować wodę na owsiankę :).

Gdzie kupić: Ceneo.pl, cena ok. 29 zł za 750W i ok. 19 zł za 500W

Grzałka do wody
Grzałka do wody

Właściwie powinny być w apteczce, ale zastosowanie gumowych rękawiczek może też być konieczne, kiedy trzeba naprawić toaletę w środku nocy ;).

Gdzie kupić: w drogerii lub hipermarkecie, cena ok. 3 zł za parę

Gumowe rękawiczki
Gumowe rękawiczki

Nawet w ciepłych krajach bywają chłodne noce, kiedy trzeba się rozgrzać gorącą herbatą. Poza tym nasze podróże to nie tylko gorące klimaty. Bez kawy przeżyjemy, herbatę mamy ze sobą zawsze, chociaż osobiście od Mariuszowego Liptona wolę zieloną lub owocową.

Gdzie kupić: Bdsklep.pl, cena ok. 13 zł

Herbata ekspresowa
Herbata ekspresowa

Do tego kieliszka Mariusz zabiera też ze sobą zawartość, czyli malutkie butelki z „rudą” Żołądkową Gorzką. Nic tak nie ułatwia kontaktu z „lokalesami” jak wspólnie wypita, polska wódka. Chyba że podróżuje się do muzułmańskiego kraju.

Gdzie kupić: Kieliszek: Ceneo.pl, cena ok. 23 zł; Wódka: wszędzie 😉

Kieliszek turystyczny
Kieliszek turystyczny

Wysokie temperatury lub wilgoć sprawiają, że buty lubią się rozklejać w najmniej oczekiwanym momencie. Szybkoschnący klej może im pomóc, chociaż czasami nawet on nie wystarcza.

Klej szybkoschnący
Klej szybkoschnący

Kiedy wypożycza się rower, dobrze mieć kombinerki, gdy nagle trzeba obniżyć lub podwyższyć siodełko albo dokręcić coś, co się poluzowało w trakcie jazdy.

Gdzie kupić: hipermarkety, stacje benzynowe, sklepy dla majsterkowiczów, cena ok. 3 zł

Kombinerki
Kombinerki

Nie wszędzie prąd jest przez całą dobę. Czasami w nocy przydaje się latarka, żeby móc odnaleźć się nie tylko w egipskich ciemnościach.

Gdzie kupić: Zadowolenie.pl, cena ok. 8 zł

Latarka turystyczna
Latarka turystyczna

Wielu zastosowań noża w podróży chyba nie muszę wymieniać. Obiera owoce, jest narzędziem do obrony, a czasem, kiedy miejscowi dają się we znaki, można zażartować, że stanie się narzędziem zbrodni ;).

Gdzie kupić: Ceneo.pl, cena ok. 39 zł

Nóż turystyczny
Nóż turystyczny

Przejściówka uniwersalna, na cały świat. Zawsze w bagażu i nie trzeba się martwić, że nie będzie jak naładować telefonu czy laptopa.

Gdzie kupić: MediaMarkt.pl, cena ok. 25 zł

Zobacz też
Bagaż podręczny do samolotu - lista

Przejściówka do gniazdka z prądem - konektor
Przejściówka do gniazdka z prądem – konektor/adapter

Przybory do szycia. Bo koszule i spodnie lubią pruć się akurat w czasie wyjazdu.

Gdzie kupić: W pasmanterii lub sprawdzić w trakcie podróży, czy nie ma takich na wyposażeniu pokoju hotelowego.

Przybory do szycia
Przybory do szycia

Zapałki przydatne w różnych sytuacjach. A pudełko może służyć jako rekwizyt do magicznej sztuczki z zapałkami, które znikają :).

Gdzie kupić: wszędzie 😉

Pudełko z zapałkami
Pudełko z zapałkami

Łatwo się gubią i łamią, dlatego można zabierać ze sobą jednorazowe. Ale warto kupić trochę lepsze, mocniejsze, a wciąż lekkie, turystyczne sztućce.

Gdzie kupić: Ceneo.pl, cena ok. 10 zł

Sztućce turystyczne
Sztućce turystyczne

Naprawia naderwane kable, przykleja tymczasowo różne rzeczy. Łatwa do usunięcia.

Gdzie kupić: hipermarkety, sklepy dla majsterkowiczów, cena ok. 4 zł

Taśma izolacyjna
Taśma izolacyjna

Lampka USB do laptopa

Gdzie kupić: MediaMarkt.pl, cena ok. 19 zł

Worek ratunkowy

Gdzie kupićCeneo.pl, cena ok. 15 zł

Wybierając się w podróż w nietypowe miejsce, ale także na standardowy urlop do resortu turystycznego, warto zabrać ze sobą podobne lub identyczne wyposażenie. Nigdy nie wiadomo, kiedy może przydać się również i Wam :). A może nasz nietypowy niezbędnik podróżnika warto wzbogacić o coś jeszcze? Czekam na Wasze propozycje!

Podoba Ci się? Oceń lub zostaw komentarz 🙂

2 komentarze
  • Nic z tego mnie nie zdziwiło. Wręcz przeciwnie! Prócz grzałki i kombinerek wszystko znajduje się w mojej „codziennej” torebce 🙂

    • Hohoho, to jesteś dobrze przygotowana na każdą sytuację życiową :D. Moja koleżanka, pracując kiedyś na wrocławskim rynku, nosiła ze sobą kombinerki, żeby można było wyjąć obcas buta spomiędzy kostek ;).

Leave a Reply

Your email address will not be published.

© 2009-2024 | Dorota Kamińska blog kulinarny, przepisy, podróże i styl życia | Wszystkie prawa zastrzeżone | Część odnośników na blogu to afiliacyjne linki partnerskie | Moja książka: Superfood | Silnik: Wordpress | Serwer: Bookroom