fbpx
Czytasz właśnie
Miska do miksowania z cyfrową wagą Tchibo – recenzja

Miska do miksowania z cyfrową wagą Tchibo – recenzja

Miska do miksowania z cyfrową wagą Tchibo
Jeszcze nikt nie ocenił. Może Ty zaczniesz? Na końcu wpisu możesz przyznać gwiazdki.

Od ośmiu lat odkładałam zakup kuchennej wagi, głównie z powodu braku miejsca na roboczym blacie kuchennym, które jest „okupowane” przez blender i z przyzwyczajenia do przeliczania wszystkiego na szklanki, łyżki i szczypty za pomocą kalkulatora kuchennego. Mimo wszystko jestem zdania, że waga kuchenna się przydaje, zwłaszcza do odmierzania składników w przepisach, które wypróbowuję, często na potrawy trudniejsze, które przygotowuję po raz pierwszy, a w szczególności przy wypieku ciast i domowego pieczywa. Dlatego zaciekawiła mnie waga nietypowa czyli miska do miksowania z cyfrową wagą, która, po odpięciu od wagi, może „pracować” jako zwykła kuchenna miska.

Zobacz też: Recenzja miksera ręcznego turbo Tchibo

Miska do miksowania z cyfrową wagą Tchibo – recenzja wideo

Obejrzyj bezpośrednio na moim kanale na YouTube 

Miska do miksowania z cyfrową wagą Tchibo

Cechy

– Kolor: biel i fiolet (lila)

– Średnica: 19,5 cm (mierzona wewnątrz górnej krawędzi miski)

– Wysokość: 12,5 cm

– Objętość: 2,5 l

– Zakres wskaźnika: od 2 do 5 000 g (ważenie po 1 g)

– Materiał: tworzywo sztuczne wysokogatunkowe

– Gwarancja: 3 lata

Miska z wagą Tchibo 2 w 1
Miska z wagą Tchibo 2 w 1

Użytkowanie

Miskę należy umyć przed pierwszym użyciem, a po włączeniu waga automatycznie się wyzeruje. Następnie można wsypać ważone składniki lub wlać płyny, których objętość chcemy odmierzyć.

Zobacz też
"Wielkanoc. Świąteczna kuchnia mojej babci" - Olga Smile

Po każdym dodanym składniku można wyzerować ręcznie licznik, co jest bardzo wygodną funkcją, kiedy wszystkie dodawane składniki planujemy wymieszać/ubić/utrzeć bezpośrednio w urządzeniu.

W momencie gdy chcemy zatrzymać na wadze wynik pomiaru, nawet pomimo usunięcia ważonych składników z miski, można łatwo wykonać tę czynność za pomocą przycisku „hold”. Ta funkcja może przydać się podczas odważania dużej ilości składników, które objętościowo mogą nie zmieścić się w misce.

Waga z miską 2 w 1 Tchibo
Waga z miską 2 w 1 Tchibo

Wykorzystaną do ważenia i mieszania produktów miskę można umyć ręcznie lub w zmywarce, a uchwyt z wyświetlaczem przetrzeć wilgotną ściereczką i wytrzeć do sucha, aby zapobiec pojawieniu się plamek.

Miska mogłaby mieć nieco wygodniejszy, bardziej dopasowany do kształtu dłoni uchwyt, zwłaszcza że koniecznie trzeba go trzymać podczas miksowania (producent zaleca zdjęcie miski z wagi przed mieszaniem składników, zapewne z powodu niebezpieczeństwa uszkodzenia wyświetlacza, dlatego takie mieszanie – tylko na własną odpowiedzialność). Moim marzeniem jest, żeby pojawił się projekt takiego urządzenia z trzema wymiennymi miskami o różnych rozmiarach, ale zapewne byłaby to odrobinę bardziej skomplikowana i droższa produkcja.

Cena i dostępność

– Cena: ok. 79,95 zł

– Gdzie kupić: Tchibo

Historia użytkowania

Start: luty 2012 r.
Stan aktualny: urządzenie działa bezproblemowo

Podoba Ci się? Oceń lub zostaw komentarz 🙂

38 komentarzy

Leave a Reply

Your email address will not be published.

© 2009-2023 | Dorota Kamińska blog kulinarny, przepisy, podróże i styl życia | Wszystkie prawa zastrzeżone | Część odnośników na blogu to afiliacyjne linki partnerskie | Moja książka: Superfood | Silnik: Wordpress | Serwer: Bookroom