fbpx
Czytasz właśnie
Mikser Bosch ErgoMixx MFQ36440 – recenzja

Mikser Bosch ErgoMixx MFQ36440 – recenzja

Mikser Bosch Ergomixx QSM36440
Jeszcze nikt nie ocenił. Może Ty zaczniesz? Na końcu wpisu możesz przyznać gwiazdki.

Miłośnicy gotowania, wyposażający kuchnię w swoim pierwszym mieszkaniu, zwłaszcza gdy sporadycznie pieką ciasta, mogą spokojnie odłożyć zakup miksera na późniejszy czas, a do kuchni zafundować sobie blender ręczny. Jeśli jednak ciasta w nowej kuchni będą powstawać częściej, koniecznie trzeba kupić dobry mikser – w podstawowym składzie z dwoma rodzajami końcówek miksujących lub taki wyposażony dodatkowo w końcówkę do blendowania czy specjalną, stabilną, stojącą miskę. Dziś testujemy jeden z mikserów z dodatkowymi akcesoriami: mikser Bosch ErgoMixx MFQ36440. Jak sprawdza się w kuchni?

Zobacz teżBlender ręczny Bosch ErgoMixx MSM67140 – recenzja

Mikser Bosch ErgoMixx MFQ36440 – recenzja wideo

Obejrzyj bezpośrednio na moim kanale na YouTube

Mikser Bosch ErgoMixx MFQ36440

Jest to mikser wykonany w biało-szarych kolorach, o klasycznym kształcie, obsługiwany za pomocą kilku przycisków i 5-stopniowego przełącznika prędkości.

Cechy

 • Dostępne kolory: biel+szarość
 • 5 ustawień prędkości + przycisk M dla natychmiastowego uzyskania maksymalnej mocy podczas miksowania (możliwość pracy pulsacyjnej) oraz do obsługi końcówki blendującej
 • standardowe końcówki miksujące oraz końcówki-świderki i końcówka blendująca + pojemnik w zestawie
 • Moc: 450 W
 • Wymiary: 154 x 208 x 74 mm
 • Waga: 1520 g
 • Długość kabla: 130 cm
 • Gwarancja: 24 miesiące
Mikser Bosch Ergomixx MFQ36440
Mikser Bosch Ergomixx MFQ36440

 

Wyposażenie miksera Bosch ErgoMixx MFQ36440

 • blok miksujący
 • blendujący rozdrabniacz z nożem ze stali szlachetnej
 • standardowe końcówki miksujące (2 szt.)
 • końcówki-świderki do ciast drożdżowych i kruchych oraz piernikowych (2 szt.)
 • pojemnik do miksowania z miarką (800 ml) + pokrywka

 

Działanie miksera Bosch ErgoMixx MFQ36440

Przed uruchomieniem miksera należy podłączyć go do prądu za pomocą długiego kabla, zamontować wybrane końcówki i rozpocząć miksowanie. Pracując ze standardowymi końcówkami miksującymi lub świderkami mamy do wyboru jeden z 5 dostępnych trybów prędkości lub od razu pracę na szybkości maksymalnej (M), z możliwością pulsacyjnego włączania i wyłączania silnika miksera. Z kolei podczas pracy z końcówką blendującą dostępny jest jedynie tryb maksymalny (M), bez możliwości stopniowej regulacji prędkości. Mocując wybrane końcówki, wcześniej, za pomocą specjalnej przekładki znajdującej się na spodzie urządzenia, należy otworzyć odpowiedni otwór – do końcówki blendującej lub do końcówek standardowych/miksujących. Kiedy jeden z otworów się otwiera, drugi, automatycznie, zostaje zamknięty, co uniemożliwia montaż wszystkich końcówek naraz i zabezpiecza przed ich niewłaściwym uruchomieniem.

Mikser jest lekki i wygodny w użytkowaniu. Końcówki można w prosty sposób zamontować i wyjąć, a kabel, po zakończonej pracy, zawinąć na podstawce, która dodatkowo umożliwia stabilne ustawienie miksera w pionie. Na najwyższych obrotach poziom hałasu nie jest szczególnie uciążliwy, a dzięki dużej mocy silnika urządzenie może miksować nawet gęste ciasta.

Pomimo dużej mocy silnika, maksymalna prędkość obrotowa nie jest tak duża jak w innym, testowanym kiedyś przeze mnie mikserze – dlatego trochę trudniej może być ubić pianę z białek czy przygotować bitą śmietanę w letnie, szczególnie upalne dni, a samo miksowanie potrwa wtedy dłużej.

Zobacz też
Przedłużanie rzęs - opinia, recenzja, wrażenia

Po zakończonej pracy elementy miksera Bosch ErgoMixx MFQ36440, poza blokiem z silnikiem, można umyć w zmywarce.

Mikser Bosch ErgoMixx – opinia i rekomendacje

Mikser Bosch ErgoMixx MFQ36440 - końcówki
Mikser Bosch ErgoMixx MFQ36440 – końcówki

Jest to mikser do podstawowych prac związanych z wypiekiem ciast oraz rozdrabniania surowych i gotowanych owoców i warzyw czy miksowania zup na krem, chociaż bałam się przetestować końcówki blendującej pod kątem odporności na wrzątek czy zetknięcie tworzywa z gorącym garnkiem lub ogniem, do którego może przypadkowo dojść podczas miksowania zupy bezpośrednio w garnku.

Dzięki dodatkowemu wyposażeniu urządzenie jest kompletnym i wygodnym zestawem 2 w 1 (blender + mikser), chociaż przy mocy 450 W, bez dodatkowego pojemnika z nożem rozdrabniającym, nie da się przy jego pomocy przygotować np. masła orzechowego czy zblendować innych, twardych składników. Na pewno warto wybrać taki model lub nieco wyższy, ze stalową końcówką blendującą, gdy w kuchni brakuje miejsca na wszystkie kuchenne akcesoria.

 

Informacje o produkcie

Gdzie kupić

Historia użytkowania

Start: czerwiec 2013 r.
Stan aktualny: urządzenie działa bezproblemowo

Podoba Ci się? Oceń lub zostaw komentarz 🙂

8 komentarzy
 • Fajny mikser,rzeczywiście odniosłam wrażenie,że dłużej trzeba ubijac białka,ale i tak jest super.Doroto,a nie irytowal Cię wystajaca końcówka od kabla tuż przy dłoni? Moglaby byc z boku miksera,takie jest moje odczucie.

 • A moim zdaniem ten mikser jest głośny i glosniejszy niż moj,kilkuletni 😉
  malo ttych poziomow trochę, ale ogólnie super i jak ma jeszczze blender to
  już w ogole. U mnie takie haki się w ogole nie sprawdzaja niestety, ciasto
  drozdzowe to mi az do samej gory w misker sie wplatywalo, bałam się ze sie
  spali

Leave a Reply

Your email address will not be published.

© 2009-2023 | Dorota Kamińska blog kulinarny, przepisy, podróże i styl życia | Wszystkie prawa zastrzeżone | Część odnośników na blogu to afiliacyjne linki partnerskie | Moja książka: Superfood | Silnik: Wordpress | Serwer: Bookroom