fbpx
Czytasz właśnie
Jak zrobić stolik ze skrzyni wojskowej po amunicji

Jak zrobić stolik ze skrzyni wojskowej po amunicji

Jak zrobić stolik ze skrzyni wojskowej po amunicji
5/5 (5)

Jak zrobić stolik ze skrzyni wojskowej po amunicji? Jest piękny, a dodatkowo nadaje się do przechowywania. Skrzynia wojskowa na stolik jest bardzo praktyczna! Trzymam w niej wszystkie drobne, kuchenne akcesoria, z których nie korzystam na co dzień, ale lubię mieć pewność, że są w jednym, łatwo dostępnym miejscu. Często pytacie o ten stolik ze skrzyni z drewna, gdzie można taki kupić. A ja go po prostu sama zrobiłam i Was też zachęcam. To wcale nie jest skomplikowane! Trzeba tylko znaleźć ładną skrzynię, a o to też wcale nie jest trudno. Gotowi? Chodźcie obejrzeć mój poradnik jak zrobić drewniany stolik ze skrzyni DIY!

Zobacz też: Najlepsze aranżacje wnętrz i poradniki

Najważniejsze to znalezienie odpowiedniej skrzyni. Możecie poszukać na OLX, Sprzedajemy lub facebookowym Marketplace i znaleźć gotowy stolik na kółkach ze skrzyni lub samą wojskową skrzynię i umówić się na odbiór osobisty. Ja jednak skorzystałam z innej opcji i kupiłam skrzynię na aukcji internetowej na Allegro.

Skrzynia wojskowa po amunicji – jak zrobić stolik

Koniecznie sprawdźcie wymiary w treści ogłoszenia i dopytajcie sprzedawcę, czy skrzynia jest czysta i nie ma uszkodzeń. Doprecyzujcie, czy działają w niej zamki. Niech nie ma żadnych wystających gwoździ. Zdarzyło mi się kupić kiedyś skrzynię całkowicie przesiąkniętą starym olejem, dlatego przestrzegam!

Kiedy skrzynia jest już na miejscu w domu, można rozpocząć przerabianie jej na stolik na kółkach ze skrzyni.

Krok 1. Szlifowanie

Skrzynię przed pomalowaniem warto przeszlifować, żeby wyrównać powierzchnię drewna. Będzie łatwiej się malować i ładniej wyglądać. Polecam szlifierkę oscylacyjną lub papier ścierny w bloku. Gradacja 120.

Szlifowanie skrzyni wojskowej na stolik
Szlifowanie skrzyni wojskowej na stolik

Krok 2. Dokręcenie kółek

Kółka koniecznie trzeba dobrać na podstawie obciążenia. Sama skrzynia nie jest zbyt ciężka, ale wraz z przechowywaną zawartością oraz np. blatem z hartowanego szkła, jeśli się na taki zdecydujecie, będzie ważyć nawet kilkadziesiąt kg. Ja wybrałam kółka fi50 bez hamulca. Przykręciłam za pomocą śrubokręta krzyżakowego.

Zobacz też
Regał loft z odzysku

Kółka do stolika ze skrzyni
Kółka do stolika ze skrzyni

Krok 3. Malowanie

Kiedy drewniana skrzynia na stolik jest wyszlifowana i ma przykręcone kółka, dzięki którym łatwiej ją potem obracać i przemieszczać, można rozpocząć malowanie. Mam doświadczenie z dwiema farbami. Jedna z nich to V33 do mebli kuchennych w białym kolorze matowym. Druga to z kolei biel z delikatnym połyskiem Dekoral Emakol Strong. Polecam obie, w zależności od tego, jakiego efektu poszukujecie. Na moją skrzynię nałożyłam dwie warstwy V33.

Malowanie skrzyni wojskowej na biało
Malowanie skrzyni wojskowej na biało
Skrzynia wojskowa po amunicji pomalowana na biało
Skrzynia wojskowa po amunicji pomalowana na biało

Gdy skrzynia wyschła, wpakowałam do niej wszystkie kuchenne akcesoria i oto mój piękny stolik ze skrzyni wojskowej jest gotowy!

Salon w stylu loft ze skrzynią po amunicji jako stolikiem
Salon w stylu loft ze skrzynią po amunicji jako stolikiem

Stolik ze skrzyni DIY

Dajcie mi koniecznie znać w komentarzach, czy wykonaliście swoje własne stoliki, korzystając z mojego poradnika. Bardzo jestem ciekawa efektów! Możecie wrzucić zdjęcia do swoich mediów społecznościowych (Facebook, Instagram) i mnie oznaczyć, a z pewnością przyjdę zerknąć i polubić!

Podoba Ci się? Oceń lub zostaw komentarz 🙂

Zobacz komentarze (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

© 2009-2024 | Dorota Kamińska blog kulinarny, przepisy, podróże i styl życia | Wszystkie prawa zastrzeżone | Część odnośników na blogu to afiliacyjne linki partnerskie | Moja książka: Superfood | Silnik: Wordpress | Serwer: Bookroom