fbpx
Czytasz właśnie
Jak zrobić konsolę ze skrzyni wojskowej po amunicji

Jak zrobić konsolę ze skrzyni wojskowej po amunicji

Jak zrobić konsolę ze skrzyni wojskowej po amunicji
5/5 (1)

Jak zrobić konsolę ze skrzyni wojskowej po amunicji? Na Waszą prośbę przygotowałam poradnik w kilku krokach i zapewniam, że nie jest to skomplikowane. U mnie najwięcej czasu zajęło doczyszczenie skrzyni. Ale Wam nie zajmie, bo na samym końcu wpisu podpowiadam, gdzie kupić czystą, bez zabrudzeń od smaru czy oleju. Wystarczy, że pomalujecie na wybrany kolor i dokręcicie nogi. I to wszystko :).

Zobacz teżNajlepsze aranżacje wnętrz i poradniki

Żeby opowiedzieć Wam jak powstał ten mebel, muszę najpierw przybliżyć Wam historię zakupu samej skrzyni. Wypatrzyłam ją na OLX. Spytałam czy cena jest do negocjacji i pani, która grzecznościowo wystawiała ofertę dla swojego taty, obniżyła mi cenę. Wydawało mi się, że 49 zł za taką skrzynię to świetna okazja. Ale dlaczego mi się wydawało, o tym za chwilę.

Biała konsola ze skrzyni wojskowej - nogi hairpin
Biała konsola ze skrzyni wojskowej – nogi hairpin

Gdzie kupić skrzynię wojskową po amunicji

W odbiór zaangażowałam przyjaciółkę i męża, bo skrzynia znajdowała się w części miasta w pobliżu ich firmy. I nie ustaliliśmy, żeby tę skrzynię obejrzeli, bo też nie wpadłam na to, że ktoś może sprzedawać coś w tak fatalnym stanie. Właściciel skrzynię zapakował jeszcze przed odbiorem, przyjaciółka z mężem się ucieszyli, że nie będą musieli tego robić. Ja się ucieszyłam, że nie muszę jechać przez pół miasta specjalnie tylko po ten odbiór. Wszyscy byli wygrani. Tylko że skrzynia okazała się być niemiłosiernie zalana smarem i olejem. Czego teraz, na szczęście, już po niej nie widać. Gdybym tylko wiedziała, że na aukcjach są tańsze i w lepszym stanie!

Konsola ze skrzyni wojskowej - białe drewno
Konsola ze skrzyni wojskowej – białe drewno

Czyszczenie

Szorowałam ją przez kilka dni wszystkim, co miałam dostępne w domu. Wysuszyłam, zalałam olejkami zapachowymi. W niektórych miejscach przeszlifowałam papierem ściernym. A po 6 miesiącach nadal czuć od niej ten smar, choć na szczęście już nie tak mocno jak na początku!

Biała konsola ze skrzyni wojskowej po amunicji
Biała konsola ze skrzyni wojskowej po amunicji

Malowanie i nogi

Wyschniętą skrzynię pomalowałam na biało, dwukrotnie. Zdecydowałam się też zamalować czarne zamki i zawiasy, choć teraz trochę żałuję, bo stolik ze skrzyni też ma zawiasy w czarnym kolorze. Ale i tak bardzo podoba mi się efekt.

Konsola ze skrzyni wojskowej po amunicji
Konsola ze skrzyni wojskowej po amunicji

Nogi kupiłam na aukcjach internetowych i po prostu przykręciłam je wkrętami do drewna, za pomocą śrubokręta krzyżakowego.

Przykręcanie nóg hairpin
Przykręcanie nóg hairpin

I konsola ze skrzyni gotowa!

Zobacz też
Jak zrobić stolik ze skrzyni wojskowej po amunicji

Biała konsola ze skrzyni i czarne nogi hairpin
Biała konsola ze skrzyni i czarne nogi hairpin

Śmieję się, że trochę dziwnie wyglądają te wysokie na 71 cm, cienkie nóżki. Ale dzięki nim konsola ma dokładnie taką wysokość, jaka była mi potrzebna do tego, żeby móc swobodnie dostawiać ją do kuchennego blatu. Teraz może służyć również jako wyspa kuchenna do nagrań wideo i zdjęć. A na co dzień trzymam w niej najczęściej używane serwetki i tace do moich fotografii kulinarnych.

Konsola ze skrzyni DIY

Dajcie mi koniecznie znać w komentarzach, czy wykonaliście swoje własne konsole, korzystając z mojego poradnika. Bardzo jestem ciekawa efektów! Możecie wrzucić zdjęcia do swoich mediów społecznościowych (FacebookInstagram) i mnie oznaczyć, a z pewnością przyjdę zerknąć i polubić!

 

Podoba Ci się? Oceń lub zostaw komentarz 🙂

Zobacz komentarze (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

© 2009-2024 | Dorota Kamińska blog kulinarny, przepisy, podróże i styl życia | Wszystkie prawa zastrzeżone | Część odnośników na blogu to afiliacyjne linki partnerskie | Moja książka: Superfood | Silnik: Wordpress | Serwer: Bookroom