fbpx
Czytasz właśnie
Jak mnie ustrzeliliście na Cogitors.pl

Jak mnie ustrzeliliście na Cogitors.pl

Sala szkoleniowa - z dobrym tłem do filmowania :)
5/5 (1)

Tuż po wakacjach od razu rzuciłam się w wir pracy. Byłam prelegentką na Blog Forum Gdańsk 2012, a niewiele po powrocie do domu zostałam ustrzelona! W ramach współpracy z Cogitors.pl zorganizowałam połączone z konkursem warsztaty, w których mogliście wziąć udział, a oprócz tego wygrać książkę pt. „Bloger” autorstwa Tomka Tomczyka czyli Kominka. Na warsztatach mieliśmy wspólnie okazję poćwiczyć dykcję, podyskutować o podstawach tzw. psychologii atrakcyjności, w ramach nauki prowadzenia vloga i dobrej prezencji przed obiektywem kamery.

Jeśli korzystacie już z Cogitors.pl, na pewno wiecie gdzie i kiedy odbywają się bezpłatne lub komercyjne szkolenia i z kim warto się spotkać, będąc człowiekiem głodnym wiedzy i stawiającym na samorozwój. Osobiście uwielbiam uczestniczyć w takich spotkaniach – czy to jako prowadząca, czy jako uczestniczka – zawsze wychodzę z nich pełna nowej energii i pomysłów.

Na moich warsztatach opowiadałam o różnicach w formacie wideo z TV i tym, które powstaje na vlogach. Podyskutowaliśmy też o tym, co nam się podoba, a co nie, w prezenterach telewizyjnych i internetowych, którymi są vlogerzy oraz jak ważna i kluczowa jest odpowiednia prezencja: nie tylko uroda, ale też fryzura, makijaż czy cały strój. Dodajmy do tego odpowiedni głos i gestykulację oraz charyzmę i recepta na to jak zostać znanym vlogerem gotowa.

Uczestnicy
Uczestnicy

W warsztatach uczestniczyło kilkanaście osób i po części teoretycznej zajęliśmy się praktyką: dla wszystkich przygotowałam trudne do przeczytania teksty, tzw. „językołamacze”. Każdy odczyt nagrywaliśmy i wspólnie zastanawialiśmy się jak można było przeczytać go lepiej, a co było w nim dobre i warte zapamiętania.

Więcej uczestników :)
Czytamy trudne do przeczytania teksty

Trafiła mi się rewelacyjna grupa uczestników: wszyscy byli aktywni i dzielili się swoją wiedzą i spostrzeżeniami z pozostałymi. Przy okazji sama mogłam dowiedzieć się kilku ciekawostek, zwłaszcza że na sali były osoby zajmujące się hobbystycznie lub zawodowo różnymi dziedzinami: sprzedażą, vlogowaniem, szkoleniami czy marketingiem.

I jeszcze więcej uczestników!
I jeszcze więcej uczestników!

Po ćwiczeniach dykcji przyszedł czas na próbowanie własnych sił przed kamerą. Zadanie było proste: opowiedzieć o sobie lub o tym, co lubi się robić albo o tym, gdzie ostatnio było się na wakacjach.

Zobacz też
Smażone krewetki w panierce

Ćwiczymy wystąpienie przed kamerą
Ćwiczymy wystąpienie przed kamerą

Po części praktycznej pozostało sporo czasu na dyskusje. Wykorzystaliśmy każdą wolną minutę :).

Dzięki za inspirujące rozmowy i do zobaczenia na kolejnych spotkaniach!

Podoba Ci się? Oceń lub zostaw komentarz 🙂

Zobacz komentarze (1)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

© 2009-2024 | Dorota Kamińska blog kulinarny, przepisy, podróże i styl życia | Wszystkie prawa zastrzeżone | Część odnośników na blogu to afiliacyjne linki partnerskie | Moja książka: Superfood | Silnik: Wordpress | Serwer: Bookroom