fbpx
Czytasz właśnie
Jak mnie ustrzeliliście na Cogitors.pl

Jak mnie ustrzeliliście na Cogitors.pl

Sala szkoleniowa - z dobrym tłem do filmowania :)
5/5 (1)

Tuż po wakacjach od razu rzuciłam się w wir pracy. Byłam prelegentką na Blog Forum Gdańsk 2012, a niewiele po powrocie do domu zostałam ustrzelona! W ramach współpracy z Cogitors.pl zorganizowałam połączone z konkursem warsztaty, w których mogliście wziąć udział, a oprócz tego wygrać książkę pt. „Bloger” autorstwa Tomka Tomczyka czyli Kominka. Na warsztatach mieliśmy wspólnie okazję poćwiczyć dykcję, podyskutować o podstawach tzw. psychologii atrakcyjności, w ramach nauki prowadzenia vloga i dobrej prezencji przed obiektywem kamery.

Jeśli korzystacie już z Cogitors.pl, na pewno wiecie gdzie i kiedy odbywają się bezpłatne lub komercyjne szkolenia i z kim warto się spotkać, będąc człowiekiem głodnym wiedzy i stawiającym na samorozwój. Osobiście uwielbiam uczestniczyć w takich spotkaniach – czy to jako prowadząca, czy jako uczestniczka – zawsze wychodzę z nich pełna nowej energii i pomysłów.

Na moich warsztatach opowiadałam o różnicach w formacie wideo z TV i tym, które powstaje na vlogach. Podyskutowaliśmy też o tym, co nam się podoba, a co nie, w prezenterach telewizyjnych i internetowych, którymi są vlogerzy oraz jak ważna i kluczowa jest odpowiednia prezencja: nie tylko uroda, ale też fryzura, makijaż czy cały strój. Dodajmy do tego odpowiedni głos i gestykulację oraz charyzmę i recepta na to jak zostać znanym vlogerem gotowa.

Uczestnicy
Uczestnicy

W warsztatach uczestniczyło kilkanaście osób i po części teoretycznej zajęliśmy się praktyką: dla wszystkich przygotowałam trudne do przeczytania teksty, tzw. „językołamacze”. Każdy odczyt nagrywaliśmy i wspólnie zastanawialiśmy się jak można było przeczytać go lepiej, a co było w nim dobre i warte zapamiętania.

Więcej uczestników :)
Czytamy trudne do przeczytania teksty

Trafiła mi się rewelacyjna grupa uczestników: wszyscy byli aktywni i dzielili się swoją wiedzą i spostrzeżeniami z pozostałymi. Przy okazji sama mogłam dowiedzieć się kilku ciekawostek, zwłaszcza że na sali były osoby zajmujące się hobbystycznie lub zawodowo różnymi dziedzinami: sprzedażą, vlogowaniem, szkoleniami czy marketingiem.

I jeszcze więcej uczestników!
I jeszcze więcej uczestników!

Po ćwiczeniach dykcji przyszedł czas na próbowanie własnych sił przed kamerą. Zadanie było proste: opowiedzieć o sobie lub o tym, co lubi się robić albo o tym, gdzie ostatnio było się na wakacjach.

Zobacz też
Mikser ręczny turbo Tchibo

Ćwiczymy wystąpienie przed kamerą
Ćwiczymy wystąpienie przed kamerą

Po części praktycznej pozostało sporo czasu na dyskusje. Wykorzystaliśmy każdą wolną minutę :).

Dzięki za inspirujące rozmowy i do zobaczenia na kolejnych spotkaniach!

Podoba Ci się? Oceń lub zostaw komentarz 🙂

Zobacz komentarze (1)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

© 2009-2021 | Dorota Kamińska blog kulinarny, przepisy, podróże i styl życia | Wszystkie prawa zastrzeżone | Część odnośników na blogu to afiliacyjne linki partnerskie | Moja książka: Superfood | Silnik: Wordpress | Serwer: Bookroom