Jak mnie ustrzeliliście na Cogitors.pl

Jeszcze nikt nie ocenił. Może Ty zaczniesz? Na końcu wpisu możesz przyznać gwiazdki.

Tuż po wakacjach od razu rzuciłam się w wir pracy. Byłam prelegentką na Blog Forum Gdańsk 2012, a niewiele po powrocie do domu zostałam ustrzelona! W ramach współpracy z Cogitors.pl zorganizowałam połączone z konkursem warsztaty, w których mogliście wziąć udział, a oprócz tego wygrać książkę pt. „Bloger” autorstwa Tomka Tomczyka czyli Kominka. Na warsztatach mieliśmy wspólnie okazję poćwiczyć dykcję, podyskutować o podstawach tzw. psychologii atrakcyjności, w ramach nauki prowadzenia vloga i dobrej prezencji przed obiektywem kamery.

Jeśli korzystacie już z Cogitors.pl, na pewno wiecie gdzie i kiedy odbywają się bezpłatne lub komercyjne szkolenia i z kim warto się spotkać, będąc człowiekiem głodnym wiedzy i stawiającym na samorozwój. Osobiście uwielbiam uczestniczyć w takich spotkaniach – czy to jako prowadząca, czy jako uczestniczka – zawsze wychodzę z nich pełna nowej energii i pomysłów.

Na moich warsztatach opowiadałam o różnicach w formacie wideo z TV i tym, które powstaje na vlogach. Podyskutowaliśmy też o tym, co nam się podoba, a co nie, w prezenterach telewizyjnych i internetowych, którymi są vlogerzy oraz jak ważna i kluczowa jest odpowiednia prezencja: nie tylko uroda, ale też fryzura, makijaż czy cały strój. Dodajmy do tego odpowiedni głos i gestykulację oraz charyzmę i recepta na to jak zostać znanym vlogerem gotowa.

Uczestnicy
Uczestnicy

W warsztatach uczestniczyło kilkanaście osób i po części teoretycznej zajęliśmy się praktyką: dla wszystkich przygotowałam trudne do przeczytania teksty, tzw. „językołamacze”. Każdy odczyt nagrywaliśmy i wspólnie zastanawialiśmy się jak można było przeczytać go lepiej, a co było w nim dobre i warte zapamiętania.

Więcej uczestników :)
Czytamy trudne do przeczytania teksty

Trafiła mi się rewelacyjna grupa uczestników: wszyscy byli aktywni i dzielili się swoją wiedzą i spostrzeżeniami z pozostałymi. Przy okazji sama mogłam dowiedzieć się kilku ciekawostek, zwłaszcza że na sali były osoby zajmujące się hobbystycznie lub zawodowo różnymi dziedzinami: sprzedażą, vlogowaniem, szkoleniami czy marketingiem.

I jeszcze więcej uczestników!
I jeszcze więcej uczestników!

Po ćwiczeniach dykcji przyszedł czas na próbowanie własnych sił przed kamerą. Zadanie było proste: opowiedzieć o sobie lub o tym, co lubi się robić albo o tym, gdzie ostatnio było się na wakacjach.

Ćwiczymy wystąpienie przed kamerą
Ćwiczymy wystąpienie przed kamerą

Po części praktycznej pozostało sporo czasu na dyskusje. Wykorzystaliśmy każdą wolną minutę :).

Dzięki za inspirujące rozmowy i do zobaczenia na kolejnych spotkaniach!

Podoba Ci się? Oceń lub zostaw komentarz 🙂

Dorota Kamińska

Blogerka kulinarna, fotograf, podróżniczka

Cześć, mam na imię Dorota i tworzę przepisy kulinarne z filmami wideo. Jestem autorką książki „Superfood po polsku”, a moje ukochane miasto, w którym mieszkam, to Wrocław :). Uwielbiam gotować i karmić siebie i innych, kiedyś moim hobby było pieczenie serników, a potem „wkręciłam się” w odchudzanie… posiłków ;). Od ładnych paru lat doradzam, jak jeść smacznie i zdrowo (da się!), żeby dobrze się czuć, mieć mnóstwo uśmiechu i energii oraz miło spędzać czas, nie tylko w kuchni.Więcej o mnie | Dorota Kamińska na G+

1 komentarz

Twoja odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dorota Kamińska – przepisy kulinarne

Cześć, jestem Dorota! Miło mi Cię gościć! Właśnie odwiedzasz mój blog kulinarny. Piszę tu o podróżach, fotografii i stylu życia oraz publikuję przepisy kulinarne i filmy wideo. Fajnie, że jesteś i mam nadzieję, że zagościsz na dłużej :).

Przepisy kulinarne, podróże, styl życia. Najlepsze obiady, przekąski, sałatki i drinki.

Polub, zanim zapomnisz :)