fbpx
Czytasz właśnie
Jak jest na Kubie

Jak jest na Kubie

Jak jest na Kubie
Jeszcze nikt nie ocenił. Może Ty zaczniesz? Na końcu wpisu możesz przyznać gwiazdki.

Podoba Ci się? Oceń lub zostaw komentarz 🙂

6 komentarzy
 • Przygotowując się do wyjazdu na Kubę obejrzałem ze znajomymi Wasze vlogi. Nurtuje mnie jednak jedno pytanie: w co się pakowaliście, w walizki czy plecaki.

  Muszę coś zamówić, a nie wiem czy celować w mobilność czy komfort niepogniecionych ubrań☺️

 • Hej;) razem z mężem planujemy wyjazd na Kubę, przygotowując sie do naszej wyprawy natrafiliśmy na Twój kanał, który z przyjemnością oglądaliśmy ? chciałam zapytac może troszke z innej beczki o wirus zika. Znaleźliśmy kilka informacji, ze rok temu odnotowano tam jakieś zachorowania. Czy podczas swojej podróży mieliście okazje aby zetknąć sie z jakimiś informacjami, ostrzeżeniami odnośnie tego wirusa ?

 • Dzień dobry! Mam kilka pytań o Kubę, na którą wybieram się za tydzień. Dotyczą kwestii, na które się nie natknąłem albo czytałem sprzeczne informacje, przeglądając internet. Być może jesteś w stanie mi pomóc. Oto one:
  1) czy jest jakieś godne polecenia ubezpieczenie [koszty leczenia/NWW] (ja zwykle wykupuję Wartę Travel Plus, ale za Atlantyk wybieram się po raz pierwszy)

  2) czy można wypłacać pieniądze z banku / bankomatów -jeśli tak, to jaką kartą kredytową?
  3) czy na Kubie jest roaming i można korzystać z polskiej karty SIM? Czytałem tylko o możliwości wypożyczenia karty SIM kubańskiej dla turystów i to za duże pieniądze/dzień.

  4) na blogu Mariusza są informacje o noclegach w casach particulares i podawane są ceny – czy ta kwota za jedną czy za dwie osoby?
  5) czy można jednak się dogadać z lokalsami i coś kupić za CUP? (Jeśli mówi się po hiszpańsku, oczywiście).

  6) czy potrzebna jest specjalna przejściówka i transformator, aby móc korzystać z urządzeń przywiezionych z Polski?

  • Dzień dobry Jacku, przepraszam za odpowiedź z opóźnieniem.

   1) My korzystaliśmy z Planety Młodych w jednej z wyższych wersji. Musisz przeczytać warunki ubezpieczenia i sprawdzić, czy nie ma w nich adnotacji odnośnie Ameryki Środkowej czy Południowej. Najczęściej osobne warunki ubezpieczenia i wyższe stawki dotyczą USA, ale warto się upewnić.

   2) Można, ale kolejki są z reguły gigantyczne i nie wszędzie łatwo o placówki bankowe. To nie Polska :). My chyba ani razu nie wybraliśmy pieniędzy w bankomacie. Mieliśmy gotówkę poupychaną w różnych częściach bagażu.

   3) Nie korzystaliśmy z wypożyczonej karty. Polskie komórki działają w roamingu, ale tylko w formie rozmów i sms-ów. Internetu z polskiej komórki w roamingu nie mieliśmy.

   4) Ceny podane przez Mariusza dotyczyły pokoju 2-osobowego, oprócz noclegu u Diany i Anay, gdzie do dyspozycji jest całe piętro w domu.

   5) Można. CUC na CUP można wymienić u gospodarzy lub w kantorze.

   6) Z tego co pamiętam, na Kubie nie potrzebowaliśmy przejściówek, ale ładowaliśmy jedynie komputery i telefony oraz aparaty. Nie mieliśmy ze sobą lokówek, maszynek do golenia itp. Na Kubie napięcie to 110V i suszarka czy lokówka musi być z odpowiednim przełącznikiem. Więcej polecam poczytać na TripAdvisorze :).

Leave a Reply

Your email address will not be published.

© 2009-2024 | Dorota Kamińska blog kulinarny, przepisy, podróże i styl życia | Wszystkie prawa zastrzeżone | Część odnośników na blogu to afiliacyjne linki partnerskie | Moja książka: Superfood | Silnik: Wordpress | Serwer: Bookroom