fbpx
Czytasz właśnie
Dynia na Halloween

Dynia na Halloween

Dynia na Halloween
5/5 (2)

Jeśli obchodzicie Halloween, zwłaszcza w towarzystwie dzieciaków, warto pokusić się o przygotowanie z tej okazji dekoracji z dyni. Dynia na Halloween, ogromna i pomarańczowa, to mnóstwo radości dla dzieci. Można wydrążyć jej środek i przygotować lampion z dyni, a miąższ przeznaczyć na pyszną zupę z dyni lub dżem z dyni, albo puree z dyni, które można wykorzystać jako bazę do wielu innych, wyjątkowo smacznych, dyniowych dań i deserów.

Zobacz też: Pomysły na inne dekoracje

Lampion z dyni czyli dynia na Halloween – film wideo


Obejrzyj bezpośrednio na moim kanale na YouTube

Lampion z dyni na Halloween wymaga odrobiny cierpliwości, zwłaszcza gdy dysponujemy sporych rozmiarów dynią. Warto przed wydrążeniem ustalić jaki kształt oczu, nosa i ust będziemy wycinać i przygotować odpowiedni szablon na kartce lub narysować wzorek bezpośrednio na dyni.

Do wydrążania przyda się klasyczny nóż kuchenny, chociaż mniejsze otwory warto wycinać nożem do warzyw lub nożem do filetowania.

Jak wydrążyć dynię

Krok 1. Ustawiamy dynię na równej, płaskiej powierzchni i sprawdzamy z której strony będzie prezentować się najlepiej.

Krok 2. W wybranym miejscu, za pomocą markera lub długopisu, rysujemy oczy, nos i usta.

Krok 3. W górnej części, tuż przy szypułce, wykrawamy za pomocą kuchennego noża „pokrywkę”. Można odciąć od niej miąższ, chociaż znacznie lepiej będzie się przykrywać lampion, kiedy pokrywka pozostanie grubsza, z miąższem.

Krok 4. Za pomocą noża kuchennego i łyżki starannie wycinamy i wyskrobujemy miąższ z dyni, oddzielając gniazda nasienne. Pestki z dyni można oczyścić z miąższu, umyć i wysuszyć, rozłożone na papierze do pieczenia i ułożone na grzejniku.

Zobacz też
Sernik z dynią

Krok 5. Za pomocą mniejszego noża wykrawamy bardzo ostrożnie oczy, nos i usta.

Krok 6. Do środka wydrążonej dyni wstawiamy świeczkę i zapalamy.

Lampion z dyni
Lampion z dyni

Ciekawa jestem czy macie pomysły na inne dekoracje halloweenowe i czy obchodzicie Halloween z Polsce lub zagranicą. Pochwalcie się jak wyszły Wam Wasze lampiony z dyni!

Podoba Ci się? Oceń lub zostaw komentarz 🙂

Zobacz komentarze (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

© 2009-2024 | Dorota Kamińska blog kulinarny, przepisy, podróże i styl życia | Wszystkie prawa zastrzeżone | Część odnośników na blogu to afiliacyjne linki partnerskie | Moja książka: Superfood | Silnik: Wordpress | Serwer: Bookroom